Kościerzyna. Widzisz zagrożenie? Zaznacz je na mapie!

  • 10.01.2018, 12:57 (aktualizacja 10.01.2018 20:15)
Kościerzyna. Widzisz zagrożenie? Zaznacz je na mapie!
Każdy może mieć wpływ na to, czy w jego okolicy jest bezpiecznie. Pomóc ma w tym Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Interaktywne narzędzia do kontaktu z policją działają również w naszym mieście i powiecie. 

Zasada działania mapy zagrożeń jest prosta: każdy może anonimowo zaznaczyć na niej miejsce, w którym dochodzi do przestępstw, wykroczeń i innych sytuacji zagrażających bezpieczeństwu. Znajdziemy ją TUTAJ.

Z urządzenia można również korzystać w formie aplikacji na telefon:

- https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gispartner.imapmobile&hl=pl

- https://itunes.apple.com/pl/app/geoportal-mobile/id598579288?l=pl&mt=8

Mapa działa w naszym powiecie od 2016 roku. Najczęściej zgłaszane jest nagminne przekraczanie prędkości, na przykład na ulicy Piechowskiego. Duża część alarmów dotyczy również spożywania alkoholu, czerwona od takich oznaczeń jest okolica parku przy 8 Marca. Nie brakuje również sygnałów o złym parkowaniu oraz gromadzeniu się małoletnich zagrożonych demoralizacją. To zgłoszenie dotyczy parkingu przy ul. Szopińskiego.

W ciągu doby można dodać tylko jedno zawiadomienie. Dotyczyć może różnego rodzaju zagrożeń: od kłusownictwa, przez niewłaściwą infrastukturę drogową, po używanie środków odurzających.

Wszystkie sygnały sprawdzane są przez patrole policji, ale krajowa Mapa zagrożeń nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji, jak wypadek, czy włamanie. W takich przypadkach trzeba kontaktować się bezpośrednio przez numery alarmowe 112 i 997. Istnieje również specjalna aplikacja „Moja Komenda”, ułatwiając skontaktowanie się z dzielnicowym. Dostępna jest na stronach: 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.altconnect.android.mk&hl=pl

https://itunes.apple.com/pl/app/moja-komenda/id919504159?l=pl&mt=8.

Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodano do niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

O północy z piątku na sobotę zaczyna się cisza wyborcza, która trwa do godziny 21.00 w niedzielę. W tym czasie zabronione jest prowadzenie agitacji, dotyczy to także internetu. W związku z tym dodawanie komentarzy na stronie koscierzyna24.info jest wyłączone.

Pozostałe