Piątek, 23.02.2018, imieniny: Damiana, Romana, Romany

Nowy budynek socjalny czeka na mieszkańców

Nowy budynek socjalny czeka na mieszkańców
24 mieszkania znajdują się w nowym budynku socjalnym, który powstał na Wierzysku przy ul. Gajowej. Jego budowa kosztowała miasto blisko 2 100 000 zł.

Piętrowy budynek z zewnętrzną klatką schodową, a w nim cztery mieszkania dwupokojowe i dwadzieścia kawalerek. W każdym znajduje się łazienka i aneks kuchenny. Ciepło zapewnia ogrzewanie elektryczne z grzejnikami akumulacyjnymi. Pomieszczenia są gotowe do zamieszkania, brakuje tylko mebli.

Wstępna lista lokatorów została już zweryfikowana. Mieszkania mają zostać oddane do użytkowania na przełomie lutego i marca. Lokale przeznaczone są dla osób niemogących utrzymać mieszkania samodzielnie z powodu ubóstwa. W Kościerzynie wciąż mamy deficyt budynków socjalnych - zapotrzebowanie na nie jest duże. Wkrótce w naszym mieście mają się pojawić nowe mieszkania komunalne.

Więcej o nowym budynku socjalnym w nowym programie TV Kaszuby. W ramach „Wizytacji” będziemy odwiedzali różne miejsca, by pokazać Widzom, co dzieje się w naszym mieście, gminie i powiecie.

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czytelniczka
Czytelniczka 20.02.2018, 20:28
Nie przesadzajcie z tym prądem. Fakt, nie jest to tani interes z tym ogrzewaniem elektrycznym. Ale czynsz takiego mieszkania - kawalerki (24 m2) miesięcznie to 50 zł. Więc można na sezon grzewczy trochę odłożyć kasy. Oczywiście jeżeli ktoś umie gospodarzyć budżetem domowym. ????
Majewski.wpędzi tych ludzi.w.bezdomność
Majewski.wpędzi tych ludzi.w.bezdomność 10.02.2018, 19:20
Ten budynek socjalny Majewskiego to droga do doprowadzenia.
biednych kandydatów na.te mieszkania do bezdomnošci. Kogo będzie stać na tak drogie ogrzewanie.
kościerzynianka
kościerzynianka 8.02.2018, 16:15
Ogrzewanie elektryczne , za które wszyscy będziemy płacić , bo te osoby wspierane są przez MOPS, ale tak jest łatwiej. Mają dobrze , ci którzy nic nie robią mieszkanka za darmo ,zasiłki , zapomogi , a nam podwyższą podatki i martw się sam , czy będziesz miał z czego żyć.
Michaś....
Michaś.... 8.02.2018, 15:34
...czy to prawda, że BUDYNEK MA COFNIĘTE POZWOLENIE NA BUDOWE?
Jacek
Jacek 8.02.2018, 15:31
TE GRZEJNIKI O MOCY 3; 5 KW BIORĄ TYLE PRĄDU ŻE PENSJA NIE STARCZY MAM TAKI KUBICA NIE ZDARZY ZALADOWAC KONTA NA PRAD I JUŻ GO NIEMA TE GRZEJNIKI TO PRZEKLENSTWO A CO BUDYNKU POSTAWILI GO BO LUDZIE MIESZKAN KOMUNALNYCH SA LEPIENI Z INNEJ GLINY BURMISTRZ ROBI Z LUDZI SEGREGACJE MYSLI ŻE INNI MAJĄ INNE ZALADKI WLADZ DO KITU . NIECH MAJEWSKI ZROBI DEBATE NA RYNKU I POSLUCHA CO LUDZIE MAJĄ DO POWIEDZENIA I OCZYWISCIE ZAPROSMY TBS-Y NIECH SIĘ POCHWALA JAK DBAJĄ O MIESZKAŃCÓW.SAM OSOBISCIE SIĘ PRZEKONALEM NIE SĄ TO LUDZIE KOMPETETNI DO SPRAWOWANIA SWOICH OBOWIĄZKÓW W KRUTCE DOWIECIE SIĘ ŻE BURMISTRZ I TBS-Y ODPOWIEDZA ZA SWOJE CZYNY.ZALORZYLEM IM SPRAWĘ JAK TRAKTUJA MIESZKAŃCÓW I WJAKICH LUDZIE MIESZKAJĄ WARUNKACH GORZEJ NIŻ W TRZECM ŚWIECIE GAZETA ZYCIE KASZUB ZAREAGOWAŁA BARDZO POZYTYWNIE WIELKIE DZIĘKI ARTYKUŁ Z GRUDNIA 2017 POLECAM WARTE UWAGI
erni
erni 8.02.2018, 12:01
do Świdra do amok parku będą mieli blisko, a tam fajne wyścigi złomków sie odbywają
Nieźle...
Nieźle... 8.02.2018, 06:27
Pokazcie te rodziny w marcu, ktore szczęśliwie sie wprowadzą. Przedstawienie trwa dalej... Przecież budynek. Ma cofnięte pozwolenie na budowe itp
Good news
Good news 8.02.2018, 09:33
Bzdury piszesz. Pozwolenie jest i będzie.
Czekający
Czekający 8.02.2018, 05:48
2-gi miesiąc gotowy budynek stoi pusty, lokatorzy czekają. Miasto płaci za jego ogrzewanie. Tak gospodarzy tylko Majewski.
jan
jan 7.02.2018, 22:56
Brawo burmistrzu. To świetny pomysł i szybki czas realizacji te 24 mieszkania. Za poprzedniej kadencji Zdzichu wybudował 7 mieszkań socjalnych i to ze spółdzielnia. Ci, co mają duże mieszkania komunalne i ich nie stać pójdą do bloku socjalnego. Majewski je wyromontuje i zwolnią się 24 mieszkania w cetrum co najmniej 2,3 pokojowe ! Gratuluję !
obserwator
obserwator 7.02.2018, 21:29
szok-cały czas burmistrz bawi się swoją obrączką-czy to jakaś choroba,czy nieładny nawyk???
Kibic
Kibic 7.02.2018, 21:15
Rewelacyjna wiadomość, teraz trzeba życzyć mieszkańcom aby jak najszybciej zbiednieli, zbankrutowali, popadli w chorobę, głód i nędzę aby mogli prędziutko zaludnić i tchnąć życie (rzycie) w tę rezydencję.
xyz
xyz 7.02.2018, 21:05
Gruba inwestycja. Widać, że Majewski z Konkolem mają pomysł na miasto.
Gosc
Gosc 7.02.2018, 19:57
Ogrzewanie na prąd ma pomóc w walce z ubóstwem? I wydaje mi się że należałoby pomagać rodzinom wielodzietnym, bo samotna osoba to ma większą szansę wyjść z ubóstwa, więc dlaczego tyle kawalerek i żadnego mieszkania 3pokojowego? Rodziny z dziećmi mają się gnieździć w kawalerce? To absurd!
do Ja
do Ja 7.02.2018, 17:07
Faktycznie. KOS-EKO podwyższyło ceny od 1 stycznia 2018 i to jest bardzo dawno czasu Purcla Kościerskiego.
Tak trzymać
Tak trzymać 7.02.2018, 14:05
Nie ma się czym szczycić.
Pomniki, Stolemki, paczusie, imprezy.
A dla ludu igrzyska i budynki socjalne
Cichutko
Cichutko 7.02.2018, 14:03
Cieplo z KOS- EKO od stycznia jest ...... droższe .
Swój swojego nie ubodzie. Brawo Burmistrz i Radni .
Teraz od sierpnia kolej na wode, ścieki i śmieci !
Cieplutko na stołeczkach a dla mieszkańcom łup po portfelu.
Możecie budować więcej takich hoteli.
Ja
Ja 7.02.2018, 14:56
Czlowieku nie siej propagandy tylko dobrze sie najpierw zorientuj zanim cos napiszesz. Nowe ceny dla ciepla to juz wczesniej obowiazuja a woda nie zdrozeje od sierpnia tylko dzieki Pisowi szybciej. Zmienilo sie prawo i powstal nowy twór Pisowski Wody polskie i trzeba sciągnac i biednych ludzi jeszcze wiecej kasy na 500 + niz ściagalo koseko
jan
jan 7.02.2018, 13:41
Bardzo tani marketing przedwyborczy. Materiał jakby Burmistrz otwierał hotel Mariot a nie bubel. Umiejscowienie, sam budynek i forma ogrzewania to nieporozumienie!

Pozostałe