Uczniowie "Ekonomika" gotują najlepiej w Polsce! Wygrali prestiżowy konkurs

  • 7.03.2018, 11:54 (aktualizacja 07.03.2018 22:17)
Uczniowie "Ekonomika" gotują najlepiej w Polsce! Wygrali prestiżowy konkurs
Uczniowie kościerskiego „Ekonomika” zwyciężyli w prestiżowym konkursie kulinarnym. Hanna Szczypior i Jakub Osowski wywalczyli I miejsce w ogólnopolskiej rywalizacji uczniów szkół gastronomicznych „Sportowa wiosna”. Ich dania zachwyciły wybitnych szefów kuchni.

Na codzień uczą się gotowania tutaj: w sali warsztatowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie. 5 marca zgotowali sobie zwycięstwo w Gniewinie, pokonując reprezentantów szkół gastronomicznych z całego kraju. To Hanna Szczypior i Jakub Osowski, których przygotowywała Genowefa Gierszewska.

Do konkursu zgłosiło się 38 drużyn z całej Polski, w finale swoje umiejętności zaprezentowało 12 zespołów. Temat: SPORT NA TALERZU. Pierwsze danie naszej drużyny: pomorska arystokratka, czyli konfitowana pierś z kaczki na postumencie kaszotto i murawie szpinakowej z sosem żurawinowym i karmelizowanymi buraczkami. Połączenie tradycyjnych, kaszubskich składników z nowoczesną techniką okazało się być strzałem w dziesiątkę. Sukces przypieczętował deser: siła sportowca na bazie czekolady i kaszy.

Wszystkich konkursowych dań próbowało 15-osobowe jury złożone z kulinarnych ekspertów, na czele z Kurtem Schellerem - szwajcarskim szefem kuchni, krytykiem kulinarnym i założycielem Akademii Kulinarnej. Propozycje naszych reprezentantów okazały się najlepsze. 

Trzeba podkreślić, że dwa lata temu trzecie miejsce wywalczyła właśnie tegoroczna zwyciężczyni: Hanna Szczypior. Ten awans to efekt ciężkiej pracy i nauki, którą zainteresowanych jest coraz więcej młodych ludzi.

Absolwenci klas gastronomicznych najczęściej kontynuują kulinarną karierę. Takie plany mają również zwycięzcy konkursu.

Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc czekamy na kolejne kulinarne sukcesy kościerskich uczniów.

* W materiale użyto fotografie autorstwa FOTO BRUN.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dumna z Pani Geni
Dumna z Pani Geni 7.03.2018, 22:21
Super. Pani Geniu, jestem Pani fanką od lat. Serdecznie gratuluję sukcesu Pani wychowanków

Pozostałe