Wąglikowice. Biała Sobota, czyli okazja do darmowych badań

  • 14.03.2018, 11:44
Wąglikowice. Biała Sobota, czyli okazja do darmowych badań
Regularne badania to podstawa w dbaniu o zdrowie, ale kolejki i długie oczekiwanie na dostanie się do lekarskiego gabinetu mogą skutecznie do nich zniechęcić. Dlatego organizowane są Białe Soboty - akcje obejmujące bezpłatne badania profilaktyczne.

Lekarze oraz studenci medycyny pojawili się tym razem w Wąglikowicach. W tutejszej szkole od 10 do 17 można było nieodpłatnie sprawdzić stan zdrowia. 

Rafał Suchodolski - prezes Akademickiego Stowarzyszenia Onkologicznego, przewodniczący Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Onkologicznej na Uniwersytecie Medycznym: Oferujemy badania glikemii i pomiar cholesterolu, EKG, pomiar wzrostu, wagi, obwód w pasie, obwód w talii, następnie pacjenci mają możliwość specjalistycznej konsultacji lekarskiej, ponieważ mamy kilku lekarzy specjalistów, lekarzy rezydentów.

Specjalista chirurgii onkologicznej przyjmował osoby chcące zbadać podejrzane znamiona lub pieprzyki. Studenci zorganizowali również kurs pierwszej pomocy oraz naukę samobadania piersi na fantomach. Akcja skierowana była głównie na profilaktykę onkologiczną, a choroby nowotworowe najczęściej dotykają osób po 60 roku życia. Już nie raz zdarzyło się, że właśnie dzięki skorzystaniu z oferty Białej Soboty udało się wykryć niepokojące zmiany.

Będziemy informowali naszych Widzów o kolejnych akcjach profilaktycznych badań w naszej okolicy. 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe