Stolemy są gotowe, wkrótce pojawią się w mieście

  • 14.03.2018, 12:04 (aktualizacja 14.03.2018 12:25)
Stolemy są gotowe, wkrótce pojawią się w mieście
Na razie czekają w Urzędzie Miasta, ale wkrótce pojawią się na kościerskich ulicach. Figurki Stolemów są już gotowe, teraz władze chcą, żeby uczniowie kościerskich szkół nadali im imiona.

Jest dumnie prezentujący wypieki Stolem-piekarz, dźwigający beczki browarnik, grający na harmonii akordeonista, pozujący z olejarką pracownik parowozowni i jeszcze jegomość przypominający Charliego Chaplina z okularami kinowymi. Pięć mini-rzeźb pojawi się w różnych punktach naszego miasta. Zanim się to stanie wszystkie postacie mają otrzymać imiona.

W konkursie mogą brać udział uczniowie kościerskich podstawówek i gimnazjów. Zadanie polega na przedstawieniu propozycji imienia jednej z pięciu figurek Stolema i napisanie dedykowanego temu Stolemowi opowiadania. Propozycje można zgłaszać do 30 marca. Regulamin i kartę zgłoszenia znajdziemy na stronie miastokoscierzyna.pl.

35-centymetrowe figurki mają pojawić się na swoich miejscach, które jeszcze nie są dokładnie określone, przed weekendem majowym. Kosztowały miasto 50 tysięcy złotych.

Michał Majewski - burmistrz Kościerzyny: Jeszcze sześć tysięcy złotych będziemy musieli znaleźć na  to, aby je posadowić, przygotować do tego, żeby znalazły się w przestrzeni publicznej miasta. Na kolejną figurkę, którą chcemy w tym roku zrobić mamy zabezpieczone w obecnym budżecie 15 tysięcy złotych.

Mowa o szóstym Stolemie, który ma pojawić się w związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Plany są takie, żeby sieć figurek rozrastała się, nawet poza nasze miasto.

Czy legendarne olbrzymy pomogą Kościerzynie w przyciągnięciu turystów? Czekamy na Państwa opinie.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tadeusz
Tadeusz 18.03.2018, 12:16
Gratuluję pomysłu. Ci którzy widzą wszystko przez kasę to krytykują. Nic nie potrafią zrobić a uzurpują sobie prawo do wiedzy o wszystkim. Nieważne czy to stolem, krasnal, ludzik, gnom czy inny stwór ale z pewnością będzie zauważalny i na dodatek niektórzy będą chcieli mieć obok swej działalności takiego samego. Dlaczego nie? Więc idea będzie się rozwijać. Życzę powodzenia. Więcej takich klimatów i uroków małego miasteczka.
Mądrze wydawać
Mądrze wydawać 19.03.2018, 10:08
Lepiej by kosze na śmieci postawił w całym mieście a nie mikroskopijne karykatury. Było by czysciej i to by była lepsza wizytówka miasta.
Pzd
Pzd 18.03.2018, 11:36
Tylko czemu takie MAŁE;) są.
Śmiech na sali...
Śmiech na sali... 17.03.2018, 09:50
Te 6 tyś proponuję wydać z własnej kieszeni. Burmistrz nie słucha mieszkańców i robi co chce. Nikt nie chciał tych stworów i jeszcze dzieciom każą wymyślać imiona dla nich? Prosze:
S-Stwór
T-Trol
O-Olbrzym
L-Ludź
E-Eti
M-Michał
o
o 15.03.2018, 09:23
Burmistrz niech je sobie postawi na własnym podwórku, bo my mieszkańcy ich nie chcemy, można się potknąć i wybić sobie zęby .
Koscierzanka
Koscierzanka 15.03.2018, 00:23
Stolem to zlosliwy stwor dzialajacy na zlosc ludziom, okrutny i przesladujscy ludzi. Reprezentuje zle moce i demony. Silni cialem z diabelskimi uszami. i glupkowata geba. Wyklleci i przekleci przez ludzi. DLACZEGO ZOSTALi WYBRANI DO PROMOCJI KOSCIERZYNY ???.....zamiast silny NIEDZWIEDZ z herbu miasta ???
Figurki stolemow sa brzydkie i strasza dzieci ,odpychaja doroslych..obrzydliwe karykatury na wzor Czlowieka z wrednym wyrazem gęby zboko-psychola....
Kuba
Kuba 14.03.2018, 23:10
oni już chyba nie mają co z kasą robić
zosia
zosia 14.03.2018, 20:49
To chyba jakiś żart.Chyba z lupą ci turyści będą szukać tych/nie wiem jak to nazwać/.Tak własnie wygląda wydawanie pieniędzy ni czyich czyli naszych .Może ten wielki przedsiębiorca co rządzi naszym miastem za te zabawki zapłaci z własnej kieszeni.
Kaszuba
Kaszuba 14.03.2018, 17:15
Nie można pokazywać tych straszydeł dzieciom bo się przestraszą i popłaczą.
rurku
rurku 14.03.2018, 12:30
Ależ paskudy.

Pozostałe