Kościerzyna. Wojewódzki Finał Igrzysk w Pływaniu Drużynowym

  • 5.04.2018, 13:26
  • koscierzyna24.info
Kościerzyna. Wojewódzki Finał Igrzysk w Pływaniu Drużynowym
W Kościerzynie odbył się Finał Wojewódzki XIX Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Drużynowym. Na basenie pojawili się pływający uczniowie z całego Pomorza.

Najpierw był etap powiatowy, następnie mistrzowie powiatu awansowali do półfinałów wojewódzkich i stamtąd najlepsze ekipy dostają się do finałów. Wzięło w nim udział dwadzieścia ośmioosobowych drużyn.

Kościerska reprezentacja składała się z uczennic Szkoły Podstawowej nr 6 oraz chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 3. To przede wszystkim zawodnicy trenujący pływanie w płetwach. Konkurencja była bardzo mocna, bo niejedna ze startujących szkół kładzie duży nacisk na doskonalenie umiejętności pływackich swoich uczniów. Reprezentantki kościerskiej Szkoły Podstawowej nr 6 w trakcie zawodów pobiły swój dotychczasowy rekord pokonując dystans 8x50 m w czasie 4:59,26. 

koscierzyna24.info
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marta G
Marta G 6.04.2018, 07:10
o ile dobrze wiem to Męczykowski cały czas nie tylko interesuje się sportem ale aktywnie działa na rzecz sportu w całym regionie. U niego to nie jest populizm ale ciężka i systematyczna praca
Yyyyyuuuu
Yyyyyuuuu 6.04.2018, 09:21
Tiaaaa jasne :-) i co jeszcze mi powiesz? Grasz w pokemony? ... Baju baju.
Marta raz jeszcze
Marta raz jeszcze 6.04.2018, 09:52
Powyższa wypowiedź świadczy tylko o Tobie, a od siebie napiszę że ostatnio była ogromna pozytywna kampania od Męczyka i to dotycząca zdrowia dzieciaków. Załatwił ogromne dofinansowania na dodatkowe lekcje wf. Dzięki temu dzieci i młodzież mogły aktywnie i ciekawie spędzać czas, a nauczyciele dorobić trochę kasy. Takie rzeczy się liczą i to bardzo.
pitagoras
pitagoras 6.04.2018, 10:22
Takie projekty jak Szkolny Związek Sportowy czy Szkolny Klub Sportowy to nie zasługa Meczykowskiego. Najpierw to sprawdź, a później pisz! To, że nauczyciele mogą przy tym dorobić to odgórne zarządzenie jak i sam projekt wywodzący się z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Łatwo jest się podpiąć pod coś co działa i funkcjonuje dobrze, gorzej już ze stworzeniem własnego modelu.
Witold
Witold 6.04.2018, 11:30
To, że coś powstało nie oznacza że będzie działało, że nie umrze śmiercią naturalną. To dzięki aktywnemu działaniu właśnie jest reaktywacja starych pomysłów i co najważniejsze szukanie pieniędzy aby to działało. Dobrze, że on się tym zajmuje, że mu się chce. Takich ludzi nam właśnie potrzeba Prawdziwych działaczy!
Karpik
Karpik 6.04.2018, 10:16
Co jak co ale ten Męczykowski na sporcie to się zna, jednak najważniejsze w tym artykule jest to, że nasze dzieciaki osiągają sukcesy i to się liczy. Ich ciężka praca i osiągnięcia.
Nie znam się, ale wypowiem się...
Nie znam się, ale wypowiem się... 5.04.2018, 23:34
Wójt również nie odpoczywa i rozpoczyna kampanie na "miłego misia". Reprezentantów gminy w zawodach nie było, ale co tam... wywiadziku można udzielić. Człowiek się pokaże, pogada, przywita się z jednym i drugim... Ten ciemnogród schodzi na psy.
Ekspert od wszystkiego
Ekspert od wszystkiego 5.04.2018, 23:22
Idą wybory... Męczykowski teraz jest ekspertem od pływania.
Mieszkaniec z okolicy
Mieszkaniec z okolicy 5.04.2018, 14:20
Zawody, zawodami, ale aby utrzymać basen i tak miasto dopłaca. Nie wystarczy zadłużony szpital zaraz na przeciwko?

Pozostałe