czwartek, 18 kwietnia 2024 09:59

Puchar Polski na kościerskim basenie

II Runda Klubowego Pucharu Polski na basenie AquaCentrum w Kościerzynie  była drugim udanym startem zawodników UKS Manta Kościerzyna w tym roku.

W zawodach organizowanych przez UKS Wodniacy Garczyn brało udział ponad 223 zawodników z 16 klubów.

Nasza reprezentacja składała się z  25 zawodników w tym 7 najmłodszych debiutantów : Julia Kolińska, Maja Majewska, Celestyna Małkińska, Krzysztof Binkowski, Aleksander Koliński, Jakub Lewandowski i Dawid Stefanowski.

Nasi zawodnicy  w generalnej klasyfikacji zajęli V miejsce zdobywając 23 323 pkt i 25 medali :

7 złotych : 3 Marcin Łukowicz, 2 Julia Greń i 2 Michał Koliński;

9 srebrnych : 2 Julia Greń, 2 Szymon Kropidłowski, 2 Damian Kutela,  Michał Koliński, Neli Wanta, Marcin Majewski,

9 brązowych: 2 Damian Kutela, 2 Neli Wanta, Olga Guzińska, Michał Koliński, Michalina Kreft,  Szymon Kropidłowski,  Wiktoria Szwichtenberg.

Marcin Łukowicz ustanowił nowy Rekord Polski z czasem 18.94 na dystansie 50BF.

Najlepszym zawodnikiem w kat. C został Michał Koliński, w kat. A Marcin Łukowicz, w generalne klasyfikacji Marcin Łukowicz zajął 2 miejsce.

Nasza najmłodsza, debiutancka sztafeta dziewcząt w składzie : Maja Majewska, Julia Kolińska, Wiktoria Rogowska i Konstancja Bystron zdobyła brązowy medal na dystansie 50 BF. Pozostałe sztafety popłynęły bardzo dobrze poprawiając swoje rekordy życiowe, sztafeta starszych chłopców popłynęła rewelacyjne uzyskując 1 czas ale po kontrowersyjnej decyzji została zdyskwalifikowana.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom za fantastyczna postawę, ambicję, upór, za pokonanie własnych słabości.