Zadaj pytanie staroście Alicji Żurawskiej

  • 9.04.2018, 11:18 (aktualizacja 10.04.2018 10:20)
  • Marta Gerbatowska
Zadaj pytanie staroście Alicji Żurawskiej
W tym tygodniu nagrywamy "Przesłuchanie" z Alicją Żurawską.

Masz pytanie do starosty? Zadaj je w komentarzu. Możesz też wysłać je mailem pod adres kontakt@koscierzyna24.info lub w wiadomości prywatnej na Facebooku https://www.facebook.com/koscierzyna24info/.

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gazownik
gazownik 16.04.2018, 20:26
80% zgazyfikowanego miasta wcale nie oznacza,że domostwa są do niego podłączone-gaz po prostu płynie sobie w rurach,a mieszkańców podłączono "karnie" do kos-eko,aby zarobić na pensję dla prezesa
chyba tak
chyba tak 16.04.2018, 08:16
""""""Czy te oczy mogą kłamać"""""
temat do załatwienia od wczoraj
temat do załatwienia od wczoraj 16.04.2018, 08:07
popieram poprzedników-zgodnie z prawem kubły na odpady muszą stać na posesji i to w takim miejscu,aby śmieciarze mieli do nich łatwy dostęp;najczęściej przypada to na front domu,więc cwaniacy wo9lą postawić je na gruncie gminnym,tym bardziej,że nikt tego nie pilnuje./jak dostaną rachunek za 5 lat wstecz za zajęcie pasa drogowego,to natychmiast znajdą miejsce na swojej posesji.
Józek
Józek 15.04.2018, 08:55
wieśniak-masz rację; też mnie to wkurza-kubły na odpady należą do posesji i każdy kto ma własny dom z ogrodem powinien znaleźć miejsce na swoich m2-chamy wystawiają je na publiczny teren,a ja przed swoim sklepem jak wystawię 2 skrzynki z owocami-to płace za "zajęcie pasa drogowego"-pani starościno-czy prawo jest równe dla wszystkich???mój towar wygląda zdecydowanie lepiej niż te zasyfione kubły na odpady-ja płace a oni nie.
wieśniak
wieśniak 14.04.2018, 10:14
czy mieszkańcy,którzy wystawiają swoje kubły na śmieci na pas drogowya nie na swoje posesje-opłacają odpowiednią opłatę?? strasznie mnie to denerwuje,że gros ludzi kubły wystawia poza swoje posesje-czy to jhest zgodne z prawem???
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.04.2018, 21:17
Dlaczego na ul.Wirzysko nie ma ani boiska ani palcu zabaw dzieci nie maja co robic co to za zaniedbanie !!?
mieszkaniec
mieszkaniec 12.04.2018, 23:25
1. Co Pani Starosta sądzi o planowanych obniżkach pensji dla samorządowców proponowanych przez PIS?
2. Kilka miesięcy temu w powiecie podniesiono wynagrodzenie Starosty o ok. 30% i diety radnych o ok. 40%. Dlaczego?
mieszkańcy
mieszkańcy 12.04.2018, 21:55
Okropny fetor w Kościerzynie!!! Ktoś coś wie skąd? Gdzie są służby?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.04.2018, 19:55
Mieszkasz ze obwodnica i niemasz gazu to sie tylko cieszyć , ogrzewanie gazem jest bardzo drogie w koscierzynie ,ogrzewalem i wiem co mówię.
k
k 12.04.2018, 15:24
Proszę podzielić się informacją ile kosztuje ogrzewanie domu na sezon-jaki koszt w przybliżeniu?
Matka autystycznego syna
Matka autystycznego syna 11.04.2018, 14:20
W związku z miesiącem świadomości autyzmu czy pani starosta wie, że Kościerzynę zamieszkują dorosłe autystyczne, które są totalnie dyskryminowane poprzez brak jakiejkolwiek terapii zajęciowej z której mogą korzystać inne osoby niepełnosprawne. Pomimo moich licznych próśb o jakąkolwiek pomoc, która by przeciwdziałała wykluczeniu społecznemu. W naszym mieście dorosłe osoby autystyczne traktowane są jakby ich nie było
emeryt
emeryt 11.04.2018, 08:39
Może ktoś z urzędasów,w wolnej chwili sprawdzi ile kasy otrzymała Kościerzyna na gazyfikację miasta???Całe miasto przekopali,włożyli żółte rury gazowe i ......zasypali.Po 4 latach znowu miasto rozkopali,włożyli rury preizolowane i wszystkich chętnych podłączali do Kospecu bo miało być TANIO. A mamy co mamy-drogo i syf w powietrzu. To były rządy naszej nieudacznej władzy i beznadziejnych radnych
NIE MA PROBLEMU Z GAZEM
NIE MA PROBLEMU Z GAZEM 11.04.2018, 08:32
80% MIASTA JEST ZGAZYFIKOWANE, TYLKO JEST INNY PROBLEM-Z CZEGO BĘDZIEMY OPŁACAĆ KOS-EKO I PREZESA,SKORO KASA ZA GAZ WYJDZIE Z MIASTA??? LEPIEJ TRUĆ LUDZI I ZARABIAĆ-TO JEST NASZA LOKALNA POLITYKA.
RESTAURACJA RZEMYK W CENTRUM MIASTA MA GAZ!!!!!!!!!
80% dobre
80% dobre 11.04.2018, 17:53
80% i dalej jest problem z pylami?!
miaszkanka
miaszkanka 11.04.2018, 09:30
Jeśli chodzi o gaz ,mieszkam za obwodnicą i u nas nie ma gazu .
nawałnica
nawałnica 10.04.2018, 13:10
Wykaz odcinków dróg, które zostaną odbudowane w ramach otrzymanych środków:

powiat kościerski - łącznie 5.001.840 zł
Remont drogi powiatowej na odc. Wielki Podleś - Dębogóry
Remont drogi powiatowej Niedamowo - Sobącz
Remont drogi powiatowej na odc. Suminy - Papiernia
Remont drogi powiatowej na odc. Sobącz - Małe Liniewo
Remont drogi powiatowej na odc. Karsin - Cisewie

Przyznane pieniądze przeznaczone są na odbudowę dróg zniszczonych po nawałnicy. Przecież oprócz Papierni w rejonie wymienionych dróg nie było nawałnicy. Dlaczego środki nie trafią na odbudowę dróg, które zostały zniszczone po nawałnicy. Chociażby Dąbrówka-Sominy czy Lipusz-Tuszkowy?
obserwator
obserwator 12.04.2018, 16:24
A miasto zbudowało kawałek drogi za 10 000 000 zł. To te 5 000 000 to pryszcz
Dobre pytanie...
Dobre pytanie... 11.04.2018, 14:37
A co na to radni? Nic RADA STARSZYCH głosuje jak ustalą
Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.04.2018, 10:18
Powiat otrzymał ponad 5 milionów na drogi. Czy w ramach tych pieniędzy zostanie wyremontowana droga na Tuszkowy? To drewno co przewożą zniszczy ją doszczętnie.
Zainteresowany rodzic
Zainteresowany rodzic 10.04.2018, 10:11
Pani Starosto, mam pytanie kiedy zostanie wybudowana sala przy ogólniaku? Widać, że coś się dzieje, ale na kiedy planowane jest zakończenie budowy i co dokładnie przy tej szkole powstaje, bo rożnie mówią. Proszę o odpowiedź
robot
robot 10.04.2018, 09:11
Pytanie w temacie dróg w powiecie: dlaczego drogi od wielu lat są zaniedbane w temacie malowania linii - znaków drogowych poziomych? Co jest tego przyczyną? Prosty przykład: jeśli siłą natury bądź zdarzenia komunikacyjnego na skrzyżowaniu przewrócony zostanie znak stop czy też ustąp pierwszeństwa - zostaje on NATYCHMIAST postawiony na nowo. Znaki poziome, które zostają zużyte czy też zniszczone- kolokwialnie OLEWAMY? pozdrawiam
kościerzynianka
kościerzynianka 10.04.2018, 09:02
Mam pytanie tylko nie wiem do kogo je wystosować , tyle się mówi o czystym powietrzu ,o zmianie pieców na gazowe , tylko kiedy w Kościerzynie będzie gaz ziemny?Mieszkam na osiedlu na którym gazu nie ma.
Może porozmawia Pani z burmistrzem jak wygląda gazyfikacja miasta , może zamiast pomników burmistrz zafunduje nam gaz.
Odp
Odp 11.04.2018, 17:50
A moze warto zadzwonic do oddzialu zakladu gazownicsego w Gdansku i zapytac sie o warunki podlaczenia. Tel. 58 3263500, email gdansk@psgaz.pl
mieszkaniec Grzybowa
mieszkaniec Grzybowa 10.04.2018, 08:36
czy bardzo długo oczekiwany remont drogi powiatowej do Wdzydz z Kościerzyny będzie kompleksowy, tzn. czy na całej długości będzie nowa trwała nawierzchnia? mówi się że będzie to remont "po łepkach"?
WOT
WOT 9.04.2018, 22:38
Jak ocenia Pani "dziecko" Ministra Antoniego Macierewicza tzw. Wojska Obrony Terytorialnej i czy w obecnej sytuacji politycznej na Świecie są potrzebne???
Za chwilę się przekonamy.
Za chwilę się przekonamy. 12.04.2018, 16:26
Za chwilę się przekonamy.

W kierunku Syrii płynie grupa uderzeniowa lotniskowca USS Harry Truman (10 okrętów)
Ambasador Rosji w Libanie: amerykańskie rakiety wystrzelone na Syrię zostaną zestrzelone, a miejsca wystrzelenia – zaatakowane
Główny doradca przywódcy Iranu Ali Akbar Welajati oświadczył, że w razie „zagranicznej agresji” na Syrię Teheran stanie u boku Damaszku.
Brytyjski Gen Barrons ostrzegł przed chwila w BBC4 że jeśli Rosja zaatakuje zachodnie okręty to będzie oznaczać wojnę również z Rosją.
Wg info – wszystkie rosyjskie okręty (11) wyszły w morze z portu Tartus
Pentagon poinformował, że ma już gotową opcję militarną wobec Syrii

Lepiej róbcie zapasy.
Marek Mikruta-Należyty
Marek Mikruta-Należyty 9.04.2018, 22:13
Moje pytanie jest takie: Co Pani Starosta robi, że z roku na rok wygląda coraz młodziej i jakie środki kosmetyki osobistej Pani stosuje, że ciągle wygląda pieknie i kwitnąco? Czy spożywa Pani owoce, jeśli tak, to jakie?
tomasz
tomasz 12.04.2018, 16:25
Granaty przeciwpancerne.

Pozostałe