czwartek, 28 marca 2024 20:05

Kościerzyna. Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach

W dniach 2-3 czerwca 2018 r. na pływalni Aqua Centrum w Kościerzynie odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach kat. E0, E i D pod patronatem Burmistrza Miasta Kościerzyna.  Zawody zgromadziły 174 młodszych zawodników z 13 klubów z całej Polski.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Manta Kościerzyna.

Oprócz zawodników z kat. D (13-12 ) i kat. E (11-10) po raz pierwszy została sklasyfikowana najmłodsza grupa zawodników E0 - 9 lat i młodsi.

Wręczonych zostało 149  medali indywidualnych i 152 medale dla 38 sztafet oraz 18 nagród rzeczowych dla zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych w generalnej klasyfikacji.

Każdy zawodnik Mistrzostw Polski podczas rozpoczęcia zawodów otrzymał pamiątkowy kubek, natomiast najmłodsi zawodnicy z kat.E0 dodatkowo otrzymali okolicznościowe czepki pływackie na pamiątkę udziału w Mistrzostwach Polski 2018 w Kościerzynie.

Podczas zawodów zostało ustanowionych 8 Rekordów Polski, między innymi płynąca poza konkursem sztafeta chłopców UKS Manta Kościerzyna 4 x 100 BF  w składzie:

Damian Kutela, Michał Koliński, Szymon Kropidłowski, Marcin Łukowicz.