"Całkowita eliminacja odoru jest technicznie niemożliwa"

"Całkowita eliminacja odoru jest technicznie niemożliwa"
Gościem "Przesłuchania" jest dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Infrastruktury KOS-EKO Robert Fennig.

3 mln zł dla KOS - EKO od miasta. Radni zdecydowali o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki. KOS - EKO ma otrzymać po półtora miliona złotych w latach 2020 i 21. Na co zostaną przeznaczone te pieniądze?

Udało się zdobyć unijne dofinansowanie na rozbudowę oczyszczalni ścieków. Jak wysokie? Kiedy ruszą prace i jak długo będą trwały?

Czytelnicy pytają:

- Na czym polega wybrana nowoczesna technologia fermentacji osadów ściekowych i z jakiego państwa pochodzi?

- Czy w związku z tą nową technologią nastąpi całkowity zanik odoru w okolicach oczyszczalni, domów i jeziora Kaplicznego ?

- Od stycznia tego roku na wniosek KOS- EKO wzrosły w Kościerzynie ceny za ogrzewanie. Dlaczego i czy KOS- EKO będzie składało wniosek na następną podwyżkę od 2019 roku?

- Czy dostawca energii zapłacił już za zniszczone skokami napięcia urządzenia na ujęciu wody?

- Czy w 2017 i 2018 roku wzrosły pensje brutto dla Pana i innych osób na kierowniczych stanowiskach? Czy w latach 2017 i 2018 kierownictwo KOS-EKO otrzymało nagrody pieniężne?

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Benek
Benek 17.06.2018, 08:56
temu panu Majewski powinien już dawno podziękować-dlaczego tego nie zrobił???to jest zagadka
Bajkopisarz.
Bajkopisarz. 18.06.2018, 07:03
"Całkowita eliminacja tego pana jest technicznie niemożliwa".
Czytelnik
Czytelnik 14.06.2018, 15:17
Bije prowincjonalizmem od "dziennikarzy", jeżeli dziennikarze Washington Post - Bob Woodward i Carl Bernstein mieli tyle zapału i obiektywizmu to Watergate do dziś by nie ujrzała światła dziennego.
kumplet
kumplet 14.06.2018, 08:47
szkoda,że nie przyjął święceń bo mielibyśmy w kranie wodę święconą-hehehe
wiem
wiem 14.06.2018, 08:44
Jeden cwaniak od robienia brudnych pieniędzy już od ponad roku siedzi w ***,ale ma tyle za uszami,że jeszcze nie doszli do tego,jaki ma związek z kościerską oczyszczalnią,ale chyba wreszcie dociekliwy PiS i to wyjaśni
Podsłuchane
Podsłuchane 13.06.2018, 05:30
Do sądu to się wynajmuje najlepszą kancelarie w Trójmieście przeciwko byłym pracownikom KOSPECU a nie przeciwko Enerdze.
klocia
klocia 13.06.2018, 10:35
A kto za to płaci? Pan płaci, Pani płaci...a prezes się smieje
REDAKCJO
REDAKCJO 11.06.2018, 09:49
DLACZEGO NIE PADŁO PYTANIE O ZWOLNIONYCH PRACOWNIKACH PO BYŁYM KOSPECU??? "Czy w kos-eko pracuje jeszcze jakiś pracownik z kospecu, czy zwolnił pan już wszystkich?"
BOICIE SIĘ TRUDNYCH PYTAŃ, CZY TO KOLEJNA USTAWKA??
Operator bulbatora.
Operator bulbatora. 11.06.2018, 11:40
Pytanie padło, tak jak inne z serii "trudnych" ale im się taśma skończyła i się nie nagrało.
Ekonom
Ekonom 10.06.2018, 18:20
Spółki wodociągowe po sprzedaniu prywatnemu właścicielowi przynoszą zysk, a do tej ciągle walizami przynosi się pieniądze. Z kredytów, opłat, budżetu miasta, czy oni tymi pieniędzmi palą w piecu ?
wodnikszuwarek
wodnikszuwarek 10.06.2018, 14:34
Co się dzieje z wodą w Kościerzynie? Czajniki strasznie szybko pokrywają się kamieniem i tak samo armatura łazienkowa, sitka od pryszniców szybko pokrywają się twardym kamieniem.
Do szuwarka
Do szuwarka 11.06.2018, 16:27
Jaki prezes taka woda
Inżynier - wodociągowiec.
Inżynier - wodociągowiec. 10.06.2018, 16:47
Ponoć jak człowiek ma wyjątkowo brudną szyję to sitko prysznica pokrywa się tym syfem. Podobnie z czajnikiem jak obsługujesz go brudnymi rękoma to ten brud przechodzi do czajnika.
zorientowany w temacie
zorientowany w temacie 10.06.2018, 09:34
ten facet to fenomen-do każdej władzy pasuje;jest niezastąpiony;a problem jest o wiele głębszy-problem tkwi w samej budowie i modernizacji-kiedy dyrektorem budowy był MM-w godzinach pracy jako wiceburmistrz dumnie jeździł autem oczyszczalni-wiele krasnoludków jest odpowiedzialnych za tą sytuację,a ten boss kryje wszystko i wszystkich
Podpis
Podpis 10.06.2018, 14:45
A za kompostownię kto odpowiada ? Z tego co pamiętam to na sesji radny chyba P. Słomiński ostrzegał przed takim wyborem i jego słowa się sprawdziły. Jak teraz działa kompostownia ? ile milionów kosztowała ?
Brudas.
Brudas. 10.06.2018, 12:52
Niezatapialny. Kiedy od wczoraj szaleje prąd, spadki napięcia czuć nawet w lampce nocnej to prezes siedzi i pachnie. A powinien ogłosić alarm, skontaktować się z z dostawcą energii i wyjaśnić istotę problemu a po analizie ryzyka przejść na zasilanie awaryjne. Ale nie, spółka zachowuje spokój jak sfinks, bo i tak za wszystko zapłacą mieszkańcy. Prezes snuje opowieści o przegranej z energią chociaż nawet nie podjął próby walki, snuje mgliste opowieści o zapłacie przez ubezpieczyciela, gdy od zniszczenia sprzętu mija już 8 miesięcy i szkoda powinna być dawno zlikwidowana. W przyszłym miesiącu w Kościerzynie będą rodzić się pierwsze noworodki stworzone w trakcie tego wodnego kryzysu a prezes dalej opowiada kocmbały o ubezpieczycielu.
Patriarcha wszechkaszub.
Patriarcha wszechkaszub. 9.06.2018, 19:43
Mnie najbardziej interesowała odpowiedź na pytanie:
"Mieszkaniec. 6.06.2018, 21:10
Na jakiej podstawie w artykule pt. "Zasmrodzili miasto za miliony" dla portalu naszemiasto@pl Jelenie Góra z 2007-11-30 pan dyrektor stwierdził: "Nie mamy problemu nieprzyjemnych zapachów - twierdzi Robert Fenig, prezes spółki wodociągowej w Kościerzynie." ? Skoro w tym czasie mieszkańcy czuli smród w miecie i okolicach.
http://jeleniagora.naszemiasto.pl/archiwum/zasmrodzili-miasto-za-miliony,1575754,art,t,id,tm.html "
Ale się nie doczekałem. Pytanie zbyt trudne ? Czyżby prezes bał się konfrontacji ze swoimi własnymi wypowiedziami, czy te wypowiedzi są prawdziwe ?
A co pan prezes na to? Wodę dostarcza kos-eko
A co pan prezes na to? Wodę dostarcza kos-eko 8.06.2018, 19:45
https://weekendfm.pl/?n=71951&
sanepidek
sanepidek 10.06.2018, 08:10
Woda na terenie miasta jest badana non stop. Skoro problem jest tylko na szpitalu to oznacza nienależytą eksploatację instalacji w budynku (przegrzewy, dezynfekcje itd..)
Patriarcha wszechkaszub.
Patriarcha wszechkaszub. 9.06.2018, 19:36
Milcz prostaku. Car MPI Kos-sreko w audiencji już o tym kiedyś mówił. Carat odpowiada tylko za wodę zimną, za wodę ciepłą odpowiadają krasnoludki co pod kocioł chrust za wolno znoszą.

Pozostałe