"Pracodawcy coraz częściej się do nas zgłaszają"

  • 15.06.2018, 09:54 (aktualizacja 15.06.2018 11:37)
"Pracodawcy coraz częściej się do nas zgłaszają"
Gościem "Przesłuchania" jest Aneta Domeracka - dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Kościerzynie.

Absolwenci gimnazjów chcący uczyć się w PZS nr 3 mogą wybrać: zawód i wykształcenie średnie (czyli technikum), albo tylko zawód (czyli szkoła branżowa I stopnia). Którą drogę chętniej wybierają? 

W ubiegłym roku zasadnicze szkoły zawodowe zostały przekształcone w szkoły branżowe. Co zmieniło się oprócz nazwy? Jakie możliwości dalszej edukacji mają absolwenci szkół zawodowych pierwszego stopnia?

Jakie kierunki kształcenia oferuje PZS nr 3? Czy pojawiają się nowe, podyktowane sytuacja na rynku pracy? 

Jacy pracodawcy współpracują ze szkołą i co zakłady pracy oferują szkole i uczniom? 

W ciągu kilku lat w bezpośrednim sąsiedztwie ma zacząć działać batalion Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak wpłynie to na działalność placówki?

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

stylistka nie z drzewnej
stylistka nie z drzewnej 19.06.2018, 09:17
skoro w tej szkole jest tak wspaniale rozwinięta sieć fryzjerska-to może zaproponują jakąś fryzurę ???
były uczeń
były uczeń 17.06.2018, 08:58
nauczycieli górnych lotów to nie ma w tej szkole-poprzednicy wytłukli wszystkich w pień
ojciec
ojciec 17.06.2018, 08:48
do niektórych zakładów pracy powinna częściej zaglądać PIP /Państwowa Inspekcja Pracy/ bo młodociani pracują za 180zł po 10/12 godzin
xgxg
xgxg 23.06.2018, 22:16
szczególnie tych z gastronomii
Robert
Robert 17.06.2018, 08:45
Dlatego w Najjaśniejszej wymyślili taki myk,który nazywa się KONKURS
Kasia
Kasia 17.06.2018, 08:40
ale niczego nie dowiedziałam się-skąd ta pani z Bytowa znalazła się w Kościerzynie,widocznie w naszym mieście brakuje ludzi,którzy mogliby być dyrektorami???Z tego co wiem,w konkursie uczestniczyli 3 osoby /w tym 2 Kościerzaków/,no ale my z zasady wolimy ludzi za opłotków,albo "swoich"
rodzic
rodzic 17.06.2018, 08:37
kościerski rynek pracy potrzebuje ekspedientki/sprzedawców,a szkoła ma tylko 15 czy 20 miejsc,więc jak jest dostosowane to do zapotrzebowania????
Ja
Ja 21.06.2018, 19:53
To nieprawda że jest tylko 20 miejsc na sprzedawcę. Szkoła przyjmie każda ilość należy mieć tylko zapewniona praktyke.
były uczeń TOŚ pracuje na koparce
były uczeń TOŚ pracuje na koparce 17.06.2018, 08:35
uczniowie Technikum Ochrony Środowiska,którzy zdali egzamin zawodowy-ani jedna osoba od wielu lat nie dostała zatrudnienia w swoim zawodzie
R.G
R.G 16.06.2018, 08:41
Ten program to POrażka !!!
Panie R. G.
Panie R. G. 16.06.2018, 09:58
A niedawno tak strasznie chciał pan w nim wystąpić. Nieładnie, nieładnie :P

Pozostałe