Remont drogi do Wdzydz. Kiedy się skończy?

Remont drogi do Wdzydz. Kiedy się skończy?
Trwa remont trasy z Kościerzyny do Wdzydz. 14 kilometrów powiatowej drogi zmieni swoje oblicze do końca września.

Trasa do Wdzydz to jedna z najczęściej uczęszczanych przez turystów dróg. W sezonie ruch jest tu szczególnie spory, ale komfort jazdy od lat pozostawiał wiele do życzenia. Wkrótce ma się to zmienić i nie chodzi tu o fragmentaryczne łatanie, ale kompleksowy remont. Kosztować będzie ponad 6 mln 100 tys. zł.

Alicja Żurawska - starosta powiatu kościerskiego: Z czego 3 miliony dofinansowania z rąk wojewody, niespełna 1,5 mln z gminy Kościerzyna. Ogromne podziękowania dla przewodniczącego Rady Gminy i pana wójta. Oraz prawie 1 mln 700 tys. ze środków powiatu kościerskiego.

Realizacją inwestycji zajmuje się firma Skanska. Zgodnie z przedłożonym przez wykonawcę harmonogramem, remont ma potrwać do końca września. Do tego czasu więc podróżujący do Wdzydz muszą liczyć się z utrudnieniami. Zwłaszcza, że już w najbliższą sobotę 14 lipca rozpoczyna się Jarmark Wdzydzki. Dwudniowa impreza z pewnością przyciągnie tłumy, bo to w końcu największa na Pomorzu impreza folklorystyczna. 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Turysta rowerowy
Turysta rowerowy 12.07.2018, 20:58
Szkoda ,że przy okazji budowy nowej nawierzchni nie zbudowano ścieżki rowerowej. Wdzydze to przecież miejscowość turystyczna i taka ścieżka rowerowa na pewno była dodatkową atrakcją dla naszego powiatu.A teraz mamy ładną równą drogę dla szybkich kierowców którzy są niebezpieczni dla rowerzystów.
Lot
Lot 11.07.2018, 15:19
Droga typowo turystyczna (żadnej korporacji we Wdzydzach nie ma - hahhahaha), a ci leją asfalt jak leci bez pomyślunku, że turyści jadą do punktu "A" samochodem, a od "A" do "B" i "C" rekreacyjnie np. rowerem. Brawo myśl turystyczna! Więcej tego LOTu - lokalnej organizacji tustycznej! Hahahahahahh
Wyborca
Wyborca 11.07.2018, 18:35
Bez pomyślunku jest powyższy komentaż ponieważ:
Po pierwsze: tą drogą podróżują mieszkańcy naszeo powiatu.
Po drugie: tą drogą podróżują turyści, których przecież nie brakuje na naszych pięknych kaszubach.
Po trzecie: z tej drogi korzystają również rowerzyści, którzy do czasu wybudowania ścieżki doceniają tą inwestycję.
Po czwarte: przystanki autobusowe w końcu wyposażone będą w zatoczki
Wobec powyższych argumentów droga do Wdzydz będzie bezpieczniejsza, wygodniejsza i estetyczniejsza.
Drodzy włodarze powiatu i gminy proszę nie zważać na mało inteligentne komentarze hejtujące tą inwestycję gdyż są one pisane przez nieliczne grono ujadaczy.
Mieszkańcy ocenią Was przy urnach.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.07.2018, 17:40
Dobrze, że jest remont i szkoda, że jak zwykle wszystko robią szybko bez pomysłu. Warto był to lepiej przygotować i wybudować ścieżkę rowerową i chodniki. No ale do tego trzeba dojrzeć więc mamy lekką nawierzchnie bez ścieżki rowerowej.
Zadowolony kierowca
Zadowolony kierowca 10.07.2018, 18:37
A jaki to miałby być pomysł wg Ciebie?
Nie sądzę, żeby decydenci uważali inaczej niż Ty i twierdzili że ścieżka jest niepotrzebna. Pamiętaj jednak, że krawiec kraje jak mu miary starcza. Po tylu latach zaniedbań inwestycyjnych najpierw trzeba określić priorytety i realizować te najważniejsze zadania. A ścieżka rowerowa to nie tylko Twój pomysł ale to teź olbrzymie pieniądze w skali samorządu więc bardziej konstruktywnym komentarzem byłby przepis jak takie marzenie sfinansować. Właśnie do tego trzeba dojrzeć.
No ale jak się domyślam, to bardziej chodzi o jałową krytykę.
Moja droga....
Moja droga.... 10.07.2018, 20:42
Pieniądze można było poszukać z tego samego źródła z jakiego macie dofinansowanie :) proste? Marzenia są po to aby je realizować :)
Do moja droga
Do moja droga 11.07.2018, 11:59
Z tego właśnie źródła jest maksymalne dofinansowanie 3 mln... Proste.
Brawo Ty
Brawo Ty 10.07.2018, 20:57
Tak proste jak podpowiedż i sloganik o marzeniach.
Taka kreatywna i wszystko mogąca osoba to skarb dla samorządu.
Brawo
Dziękuje....
Dziękuje.... 10.07.2018, 23:00
... Ala wy nie umiecie wykorzystać potencjału
Kolarz
Kolarz 10.07.2018, 14:47
Po co ścieżka rowerowa? Trzy rowery na krzyż i od razu ścieżka by chcieli...
a PO co się odzywasz?
a PO co się odzywasz? 10.07.2018, 17:38
PO co w ogóle remontować? PO co chodniki jak wszyscy jeżdżą samochodami? PO co PISać jak się nie ma nic NOWOCZEsnego do powiedzenia?
mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu 9.07.2018, 13:40
Bardzo potrzebna inwestycja staje się faktem, jak już można zobaczyć wbrem niektórym marudom komentującym wcześniejsze artykuły na trasie będą przystanki z zatokami i zjazdy na parkingi.
Należą się podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w realizację inwestycji z panią Starostą na czele.
Mieszkańcy i turyści czekają teraz na ścieżkę rowerową.
Brawo brawo.
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 10.07.2018, 11:48
Laurki pisać czas zacząć. Do wyborów jeszcze trochę czasu ale wazeliniarze są już na posterunku. Dołączam się do słów krytyki ws. ścieżek rowerowych. Przy takiej inwestycji i przebiegu trasy prawie wyłącznie przez tereny leśne - ścieżka rowerowa to podstawa. Kolejna tak wielka inwestycja na tym odcinku drogi pewnie za kilkadziesiąt lat (30-40). Szkoda.
Mieszkaniec powiatu
Mieszkaniec powiatu 10.07.2018, 13:40
Wnikliwy też zaczął kampanię tylko nie ma komu napisać laurki więc krytykuje wszystkich, którym się udaje. Twoja wnikliwość jest powieszchowna ukierunkowana na dyskredytację wszelkiego działania i realizacji inwestycji.
Wnikiwy kaszubie kandyduj do rady, stwórz koalicję i realizuj się dla dobra swojej gminy i powiatu.
Ścieżka rowerowa jest potrzebna i oczekiwana i nikt tego nie podważa ale najpierw trzeba było wyremontować drogę, a to się dzieje. Te Twoje czrnowidztwo nie robi wrażenia na mądrych czytelnikach.
Pozdrawiam i życzę Ci dużo optymizmu, no o do roboty obywatelu Wnikliwy wybory tuż tuż.
ha ha ha bu ha ha ha
ha ha ha bu ha ha ha 9.07.2018, 17:29