Nie wybrano dyrektorów w ZSP nr 3 i SP nr 6

  • 6.08.2018, 11:23 (aktualizacja 08.08.2018 21:14)
  • Marta Gerbatowska
Nie wybrano dyrektorów w ZSP nr 3 i SP nr 6
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 oraz Szkole Podstawowej nr 6 skończyły się pięcioletnie kadencje dyrektorów, pod koniec czerwca odbył się konkursy, ale w przypadku obu placówek nie zostały one rozstrzygnięte.

Do konkursu na stanowisko dyrektora w „Trójce” zgłoszono dwie kandydatury, obie zostały odrzucone przez komisję z powodów formalnych. W przypadku „Szóstki” jedna z kandydatur odpadła formalnie, pozostałe trzy nie uzyskały wymaganej ilości, czyli bezwzględnej większości głosów komisji.

Alicja Kirtsien - dyrektor Biura Obsługi Placówek Oświatowych: Przepisy oświatowe w tej materii są wyjątkowo konkretne i ściśle określają, kto może być członkiem komisji. Są to przedstawiciele: Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej, organu nadzorującego, czyli kuratorium, organu prowadzącego, a także związki zawodowe.

Obecne panie dyrektor: Lidia Walewska oraz Grażyna Nykiel będą pełniły swoje funkcje do końca wakacji. Kto zajmie ich miejsce? Oficjalnie wciąż nie wiadomo. Konkurs będzie rozpisany ponownie w przyszłym roku. Na ten czas pełnienie obowiązków dyrektorów zostanie powierzone wybranym osobom.

Alicja Kirtsien: To jest jeszcze procedura, która jest w trakcie. Już w tej chwili osoby, z którymi burmistrz rozmawiał złożyły potwierdzenie zainteresowania tym stanowiskiem i w tej chwili zostało wystosowane do Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców w jednej i drugiej szkole stosowne pismo z informacją o kandydacie i dopiero po zasiągnięciu opinii, która nie jest wiążąca, burmistrz wspólnie z kuratorium podejmie ostateczną decyzję. Ta decyzja musi być wypracowana wspólnie z kuratorium.

Rok szkolny 2018/19 rozpocznie się 3 września.

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Słabo zorientowana
Słabo zorientowana Wczoraj, 22:12
Czy ktoś może mi powiedzieć, kto został p.o. w Trójce i Szóstce ?
uczeń
uczeń Wczoraj, 17:17
Nowemu p.o nawet uczniowie wypełniali dzienniki bo takie orty wali. Świat oszalał, że analfabeci i nieuki kierują szkołami naszych pociech!
Obserwator
Obserwator 12.08.2018, 23:18
To smutne co sie dzieje w Kościerzynie. 2 konkursy i 2 nie rozstrzygnięte. Brak wizji Burmistrza i brak namowienia odpowiednich ludzi aby chcili kandydowac...W zamian dwa posady p.o dla wiernych ludzi. Najprawdopodobniej wiernie głosujãcych radnych, którzy nigdy by nie wygrali w konkursie...Moze dobry ruch ze zmiana zwlaszcza w 6 ale trzeba miec wizje i Kreowac fachowcow a nie obdarowywac "wiernych"..
rodzic
rodzic 12.08.2018, 11:49
Polskie szkolnictwo tak jak sądownictwo- do REFORMY.
Wizje,misje szkoły wymagane na tych konkursach-to porażka. Dyrektor szkoły musi mieć najpierw dobre wychowanie wyniesione z domu-rodzice uczniów również
.Polska szkoła leży w gruzach. Uczniowie gimnazjum nie potrafią tabliczki mnożenia-ich wiedza ogólna jest na poziomie przedszkola.Polską szkołę zżera nowotwór a tu problem z dyrektorem???przecież dyrektor to administrator,który nie ma żadnego wpływu na poziom nauczania i wychowania dzieci i młodzieży-to figurant
polonistka
polonistka 12.08.2018, 11:42
a to niespodzianka-nikt nikomu nie pasował???chwała Bogu,ze jestem na emeryturze-przeżyłam wiele "konkursów"-zawsze były sterowane i o dziwo wybierano tych miernych,ale wiernych-ze szkodą dla szkoły i uczniów.No ale to się najmniej liczy w tych układach.
BYŁY DYREKTOR
BYŁY DYREKTOR 12.08.2018, 11:37
Kiedyś przywożono dyrektorów " w teczkach"-teraz są konkursy-ALE TO JEST TO SAMO.Jak słyszę,że ktoś WYGRAŁ KONKURS-to zaraz wiem DLACZEGO. Dulszczyzny nie pozbędziemy się nIgdy bo jest WYGODNA
absurd
absurd 12.08.2018, 11:22
Znam te konkursy-to wielka parodia. zawsze przed konkursem wiadomo,kto musi go wygrać. Tak wyglądają WSZYSTKIE KONKURSY NA STANOWISKA.One tylko w nazwie maja "konkurs",ale w realu to są zawsze tzw.swoi,zaufani ludzie.Byłem w takich komisjach i znam problem od podszewki
rodzic
rodzic 8.08.2018, 13:33
Na pewno nie! Ktoś w wakacje robił ankiety? Przesłaliście wyniki do kuratorium ? Skąd te wiadomości? No żeby nauczyciel pisał takie głupoty ....
K-ka
K-ka 8.08.2018, 12:58
W tym cały sęk , ze to nie nauczyciele powiedzieli mie (80% popiera ta kandydaturę , rada rodziców również za ) . „Nie” powiedział włodarz naszego miasta , nie potrafiąc uzasadnić dlaczego.
ja
ja 8.08.2018, 11:07
Nie, nie i nie. Czy ta pani zasługuje? W tej najważniejszej szkole grono nauczycielskie od lat jest bardzo skłócone. A największą obrzydliwością jest wywieranie strasznej presji na nauczycieli, aby opowiedzieli się za panią N..... To obrzydliwe ! Setki telefonów. Tylko do mnie dzwoniło 4 zbulwersowanych ludzi w kwestii wielkiej presji i składania podpisów za p. dyrektor. Czy nie wystarczy, że nauczyciele mówią raz "Nie"? A co do zemsty na Majewskim, to zemsta nigdy nie popłaca. Poza tym obie dyrekcje w przeszłości zaszkodziły niejednemu ....... . Odwróciła się teraz historia? A czy to boli?
Co do startu p. Nykiel, to też ją bardzo zachęcam do startu z jednego powodu .....
ola
ola 2 dni temu, 17:09
Uwierz, że gdyby ta grupa nauczycieli, którą masz na myśli, wprost, uczciwie i odważnie wyraziła swoje stanowisko w powyższej sprawie, nikt nigdy by do nich nie zadzwonił. Tylko niestety ta grupa, jak większość Polaków, potrafi wyłącznie szeptać za plecami. Przykre!
u
u 8.08.2018, 23:49
w samo sedno...:)
K-na
K-na 6.08.2018, 21:25
😔
jan
jan 6.08.2018, 16:24
Zachęcam Panią Nykiel do kandydowania na burmistrza miasta! Uważam, że ma Pani ogromne szanse być pierwszą w historii Panią burmistrz... Mój głos i mojej rodziny Pani ma. Będzie okazja się "zemścić" za krzywdę z rąk obecnego włodarza a i przy okazji uwolnić miasto i jego mieszkańców od tego marazmu, regresu i wizerunkowego koszmaru!!!
xkxkxkkx
xkxkxkkx 6.08.2018, 16:50
że jak?! że kto?! hahahhahahahahhahahahhahahahahahhahahahah.
mieszkaniec
mieszkaniec 6.08.2018, 11:42
A dotychczasowe Panie dyrektor nie mogą kandydować na kolejną kadencję? Kto i w czym ma znowu problem?

Pozostałe