"Doprowadziliśmy do normalności"

  • 14.09.2018, 13:12 (aktualizacja 14.09.2018 13:19)
  • Marta Gerbatowska
"Doprowadziliśmy do normalności"
W "15 minutach" rozmawiamy z Michałem Majewskim - ubiegającym się o reelekcję burmistrzem Kościerzyny.

Czy Michał Majewski jest zadowolony z tego, jak wygląda miasto po czterech latach jego rządów?

Jakie cele przyświecają mu jako kandydatowi na burmistrza?

Wiemy, co udało się zrealizować: plac przy pomniku Józefa Wybickiego, trójkąt przemysłowy, drogi osiedlowe, termomodernizacja budynków, budynek socjalny, wkrótce otwarcie dworca… Ale spójrzmy w przyszłość: jakie inwestycje  powinny zostać zrealizowane w Kościerzynie w najbliższych latach?

Kim są kandydaci KWW MOJE MIASTO?

Załóżmy, że Michał Majewski wygrywa wybory i zostaje burmistrzem na kolejną kadencję. Jak w takim scenariuszu będzie wyglądała Kościerzyna za pięć lat?

 

 

Marta Gerbatowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

R.G
R.G Dzisiaj, 16:15
Doprowadziłeś do czarnej d..y !!!
cuda,cuda ogłaszajcie
cuda,cuda ogłaszajcie Dzisiaj, 09:49
Puzon z lizakiem-toż to nie pasuje do niczego.
Lizak jest ok
Lizak jest ok Dzisiaj, 10:36
Lizak akurat jest ok i powinien działać w oświacie bo się do tego nadaje. W sumie to dzięki niemu dzieci niepełnosprawne mogą chodzić do przedszkola. Oby miał takich pomysłów więcej i mógł je wdrażać.
maja
maja Wczoraj, 21:15
Jaki gospodarz -takie podwórko!!
Zapraszam na Plebankę!
Najgorszy włodaż K-ny
Kościerzyna przeprasza za pszczółkę Maje
Kościerzyna przeprasza za pszczółkę Maje 2 dni temu, 20:43
Już raz Kościerzyna przepraszała za jednego senatora co robił chlew w Warszawie. Nie powtórzmy tego błędu.
Ola
Ola 2 dni temu, 14:19
Janie jesteś dobrze we wszystkim zorientowany, w tych układach co się tak tłumaczysz , musisz być burmistrzem lub kimś bardzo bliskim dla niego. Dobrze wiesz kto pociąga w tej pajęczynie za sznurki !!.Mogą również pisać wspaniale o tobie burmistrzu zwolennicy i kolesie o wszystkich twoich pseudozasługach , ale kiedyś nowa władza i mieszkańcy ciebie ze wszystkiego rozliczą...Nic nie trwa wiecznie i z tego musisz zdawać sobie sprawę !!!.A BÓG na pewno cię rozliczy , TEN BÓG WSZECHŚWIATA, a nie ten Bóg PiS - u !!!.

Lukas
Lukas 2 dni temu, 11:27
Chwali sie Pan schetynówką. Dlaczego nie jest dokończona? Pobocze nie zrobione, trawa po pachy, mimo lamp brak oświetlenia, brak wykończenia. Dlaczego nic Pan z tym nie robi????
marek
marek 2 dni temu, 09:43
Najewski na wizję i zrobił bardzo dużo . jak sam powiedział w wywiadzie spłacił ogrom pieniędzy za poperzednika, a może lepiej za poprzedników. I wypłacił mnóstwo pieniędzy tym, którym zabrano ziemie - kilka milionów złotych Szanuje własność prywatną. Zdzisiu i mały do dziś nie oddali ludziom pieniędzy za zabrane nieruchomości.
Ala
Ala 2 dni temu, 11:11
Fakt, że spłacił ogrom pieniędzy za poprzednika, ale dostał 3 razy tyle co zapłacił odszkodowania za grunty miasta przejęte pod obwodnicę. Proszę o podanie konkretnych cyfr.
Anna K.
Anna K. 2 dni temu, 08:41
Dlaczego NIE ZAGŁOSUJE NA MAJEWSKIEGO:
1. Nie zagłosuje bo przez 4 lata Kościerzyna nie rozwijała się a inwestycje jakie pojawiły się zostały przygotowane przez poprzedniego burmistrza i jego ekipę.
2. Nie zagłosuje bo w mojej ocenie przez 4 lata Majewski umiejętnie zablokował środowiska prawicowe i doprowadził do kompletnego chaosu w miejscowych strukturach które wzajemnie się skłóciły.
3 .Nie zagłosuje gdyż w mojej ocenie jest niesłowny.
4. Nie zagłosuje bo wykorzystuje ludzi do swojej kampanii, później porzuca i w mojej ocenie niszczy: Rafała, Jacka, Sebastiana, Gabrysie, Mirka, Krzysztofa i wielu innych już mu niepotrzebnych.
5. Nie zagłosuje bo w mojej ocenie Urząd działa bez nadzoru a urzędnicy pracują jak chcą. Często widuje ich na zakupach, lub u fryzjera.
6. Nie zagłosuje gdyż pojawiły się bezsensowne figurki (przez które można się potknąć i straszące mieszkańców i turystów) za ogromne pieniądze, które można było wykorzystać chociażby na schetynówkę na ulicy Fabrycznej, która od roku czeka na dokończenie prac.
7. Nie zagłosuje bo został wybudowany blok socjalny na bagnach za Miastem, izolujący ludzi od centrum z ogrzewaniem elektrycznym!!!
8. Nie zagłosuje bo od 4 lat w mieście wciąż mimo obietnic mamy NIE ZREALIZOWANE inwestycje takie jak
- remont parku za Urzędem Miasta,
- remont ogródka Jordanowskiego,
- brak chodnika na Wierzysko,
- brak wiat przystankowych dla komunikacji miejskiej,
9. Nie zagłosuje bo nie zrealizował obietnicy, że OPŁATY ZA WODĘ I KANALIZACJĘ NIE WZROSNĄ!
10. Nie zagłosuje za udział w Związku Gmin Wierzyca i drogich opłatach za śmieci ( Michaś byłeś w Zarządzie ZGW i głosowałeś za podwyżkami razem z członkiem Radelskim).
Nie lubię kolesiostwa
Nie lubię kolesiostwa Wczoraj, 08:52
11. Nie zagłosuję, bo za pana Majewskiego w dziwnych okolicznościach przyjmowani są ludzie do pracy w Urzędzie.
12. Konkursy na stanowiska nie są rozstrzygane lub znajdują się ludzie z teczki. A to na niby zastępstwo - a to niby pomoc administracyjna - bez konkursu - np. jego zwolenniczka Pani Hanna Put tak dostała pracę.
13. Pan Majewski często obiecuje coś a później nie dotrzymuje słowa. A przecież wypadałoby po prosu powiedzieć - nie da się czegoś zrobić.
14 Pan Majewski kłóci ludzi - przedszkola, szkoły itp. Może chce zmian - ale sposób w jaki to przeprowadza - brak rozmowy, arogancja - bo ja tak chcę!?
NIC NIE MOGĘ
NIC NIE MOGĘ 2 dni temu, 20:58
I wszystko w temacie... CZAS NA ZMIANY
Maciej
Maciej 2 dni temu, 08:13
Drugi raz już nie dam się oszukać! Więcej na Pana nie zagłosuje! Dlaczego? Kościerzyna się cofa a nie idzie do przodu! Beznadzieja
Tomek
Tomek 2 dni temu, 07:08
Normalność? Jak normalność? Nie wierze w to co słyszę! Kościerzyna za czasów Majewskiego straciła swoją szansę. Młodzi ludzie tacy jak ja maja dość bylejakości! A Wam była Inicjatywo nie jest wstyd? Zobaczcie z jakimi ludźmi idziecie do wyborów straszne to! Za co się sprzedaliście
ja
ja 2 dni temu, 09:40
Słowo bylejakość pojawia się często w ustach radnego opozycji i nie jest już młoda ....
Transport
Transport 2 dni temu, 07:06
Inicjatywa dla Kościerzyny się skundlił.
jan
jan 15.09.2018, 23:04
Majewski jest Majewskim, człowiekiem Kościerzyny, nie Sniadka. Sniadek jest z gdyni i Warszawy. Niewiele ma wspólnego z Kośćierzyną. O czym ty mówisz? Choć przyznają, za to co zrobił dla Polski jako szef Solidarności , to go szanuję !
Ola
Ola 2 dni temu, 13:10
Janie jesteś dobrze we wszystkim zorientowany w tych układach co się tak tłumaczysz , musisz być burmistrzem lub kimś bardzo bliskim dla niego.Dobrze wiesz kto pociąga w tej pajęczynie za sznurki!!.Mogą również pisać wspaniale o tobie burmistrzu zwolennicy i kolesie o wszstkich twoich pseudozasługach , ale kiedyś nowa władza i mieszkańcy ciebie ze wszystkiego rozliczą.Nic nie trwa wiecznie i z tego musisz zdawać sobie sprawę!!!.A BÓG na pewno cię rozliczy, TEN BÓG WSZECHŚWIATA , a nie ten Bóg PiS - u !!!
Ela
Ela 15.09.2018, 22:41
Możesz pisać o nim zamiast 10 przykazań a nawet nieskończoność ten człowiek jest mniej niż ZERO , to człowiek Śniadka ,który nim kieruje, jego dni są policzone stać nas mieszkańcy na coś więcej !!!...!tomasz
tomasz 15.09.2018, 22:29
TYlko Michał Majewski!
wyborca
wyborca 15.09.2018, 22:16
Zagłosuję na Michała ponieważ:
1. Rozważnie podejmuje decyzje dotyczące miasta.
2. Był wiele razy chwalony przez RIO z Gdańska za bardzo dobre zarządzanie Miastem.
3. Oszczędnie i mądrze gospodaruje groszem publicznym.
4. Potrafi podejmować trudne decyzje.
5. Stawia na rodzinę, pracę i bezpieczeństwo.
6. Jest uczynnym i pomocnym człowiekiem.
7. Za jego urzędowania Urząd Miasta pracuje perfekcyjnie. W urzędzie petent załatwi decyzje i sprawy niemal od ręki. Urząd otwarty na petenta, miła atmosfera.
8. Daje dobry przykład rzetelnej pracy na rzecz Miasta.
9. Bierze odpowiedzialność za swoją pracę i decyzje - potrafić przyznać się do błędu.
10. Jest uczciwy - brak: afer, tv polsat i tvn w Kościerzynie za jego kadencji.

oj Jacuś!
oj Jacuś! Dzisiaj, 12:23
Jacuś nie męcz się tymi wypocinami. i tak wiemy jak jest
Lg
Lg 15.09.2018, 21:47
Uczciwy to był może do pełnoletności.!
Grazyna
Grazyna 15.09.2018, 21:37
Michał wygrasz.
Grażyn
Grażyn 2 dni temu, 11:21
Chyba swoja kobietę
do axa
do axa 15.09.2018, 20:28
Tyle inwektyw pod adresem Pana burmistrza... i to anonimowo. Twardziel z Ciebie. Nauczyciel, przyjaciel Pani Grazyny Nykiel? Tak czy inaczej to nic nie powiedzialo o Panu burmistrzu, ale o Tobie wiele. Zero argumentow, tylko atak na osobe. .. argentum ad peromam.
Karsto
Karsto 15.09.2018, 20:14
Może nie jest idealny bo nie ma idealnych ludzi, ale przede wszystkim uczciwy burmistrz !!! Nie ważne z jakiej partii.
W.
W. 15.09.2018, 16:36
Prezes PiS chce walczyć z "" lokalnymi księstewskami " , a w naszym mieście od kilku lat to rozkwita i ma się dobrze.!!Nasz obecny burmistrz to tyran z władzą absolutną z nikim się nie liczy i uwarza, że ma zawsze rację .Dlaczego mieszkańcy z miejscowego PiS nie reagują na to i nie informują o tym Prezesa PiS. Dalszego nie widzi tego nasz Senator ??
ja
ja 15.09.2018, 22:57
"Lokalne księstwa" Lorda Zdzisława Kosztownego zostały zlikwidowane przez Michała majewskiego.

Pozostałe