Bezpieczne Miasto - dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe

  • 2.10.2018, 11:56 (aktualizacja 02.10.2018 12:05)
Bezpieczne Miasto - dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe
Kolejny raz kościerscy pierwszoklasiści otrzymali kamizelki odblaskowe mające zapewnić im bezpieczeństwo w ruchu drogowym. To element programu „Kościerzyna Bezpieczne Miasto”.

Przez cały rok szkolny uczniowie podstawówek oraz najstarszych grup przedszkolnych poznają zasady ruchu drogowego, w tym te dotyczące poruszania się po zmroku.

W zeszłym roku akcja odbyła się na rynku, tam też dzieci uczyły się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, w myśl zasady „Koła stop, robisz krok”. W tym roku spotkanie odbyło się w Sali Szopińskiego. Tu koordynatorzy akcji skupili się między innymi na przypominaniu o zasadach działania sygnalizacji świetlnej.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która ukończyła 10 lat. Małe dzieci powinny trzymać opiekuna za rękę i lepiej, by nie szły od strony jadących pojazdów. Niezależnie od wieku, wszyscy powinniśmy dbać o to, by być widocznym, życie mogą uratować nam właśnie elementy odblaskowe.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

O północy z piątku na sobotę zaczyna się cisza wyborcza, która trwa do godziny 21.00 w niedzielę. W tym czasie zabronione jest prowadzenie agitacji, dotyczy to także internetu. W związku z tym dodawanie komentarzy na stronie koscierzyna24.info jest wyłączone.

Pozostałe