Naukowe spojrzenie na relacje nauczyciel-uczeń

  • 5.10.2018, 10:49 (aktualizacja 05.10.2018 10:52)
  • Materiały nadesłane
Naukowe spojrzenie na relacje nauczyciel-uczeń
Dariusz Męczykowski, przewodniczący Komisji Nauki, Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Pomorskiego, zakończył właśnie pracę nad dwoma artykułami naukowymi prezentującymi nowe spojrzenie modelowo-koncepcyjne na relacje nauczyciel-uczeń.

Artykuły „Modelowanie cybernetyczne komunikacji nauczyciel-uczeń” oraz „Doskonalenie komunikacji nauczyciel-uczeń w otoczeniu barier i zakłóceń” zostały właśnie przyjęte przez Radę Naukową Periodyku „Studia Bezpieczeństwa Narodowego”. Pozytywnie zrecenzowali je również recenzenci. Ukażą się w następnym numerze powyższego periodyku.

- Przygotowanie obu tekstów, z uwagi na liczne obowiązki, było niemałym wyzwaniem – podkreśla Dariusz Męczykowski. – Chciałem przede wszystkim, żeby artykuły wnosiły coś do naukowego problemu relacji nauczyciel-uczeń i by opierały się na fachowej literaturze.

W przygotowaniu merytorycznym Dariuszowi Męczykowskiemu pomogło też ogromne doświadczenie. Kilka dni temu obchodził jubileusz 35-lecia pracy zawodowej w edukacji. Zagadnienia pedagogiki nie są mu obce zarówno z perspektywy nauczyciela, jak i trenera, a zwłaszcza dyrektora szkoły. Na co dzień prowadzi szkołę w Nowej Karczmie, a jako trener opiekuje się drużyną UKS PCM Kościerzyna, grającą w superlidze, to najwyższy poziom piłki ręcznej w Polsce. W przygotowanych przez niego tekstach nie zabrakło zatem również problemu relacji trener – zawodnik.

W napisaniu obu artykułów Dariuszowi Męczykowskiemu pomogła także obecność na licznych konferencjach naukowych. Podczas „IV Doktorancko-Studenckiej Konferencji Naukowej pt. Międzynarodowe uwarunkowania bezpieczeństwa narodowego i bezpieczeństwa państwa” wygłosił referat „Koncepcja edukacji wielokulturowej i międzykulturowej w aspekcie komunikacji społecznej”

W trakcie II Międzynarodowej Konferencji Naukowej – wpływ organizacji międzynarodowych na wielowymiarowość bezpieczeństwa przedstawił wykład pt. „Polski system edukacji wobec zagrożeń komunikacji społecznej w erze globalizacji”.

Podczas „IV Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji MŁODZI DLA BEZPIECZEŃSTWA” wygłosił referat pt. „Komunikacja społeczna w sytuacjach niebezpiecznych”.

Z treścią obu artykułów zapoznać można się na stronie www.darekmeczykowski.pl

Materiały nadesłane

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (101)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wiem
wiem 13.10.2018, 10:01
do poprzednika-skoro sponsor nie daje kasy to przegrywamy-to proste jak budowa cepa,a sponsor widzi,że Darek gra na swoją bramkę
Kibic
Kibic 11.10.2018, 20:08
Co się dzieje panie trenerze? Szósta porażka z rzędu? Weź coś pan z tym zrób bo wypadniemy z ligi.
Marcinkowski
Marcinkowski 11.10.2018, 21:27
3 lata się utrzymał w lidze i chwała mu za to. Czym Ty się możesz pochwalić? Masz jakieś osiągnięcia? Poza anonimowym pisaniem w internecie. Czy stworzyłeś drużynę od podstaw byłeś z nią w dobrych i złych czasach, czy tak ciężko razem pracowaliście aż dotarliście do super ligi???? Czy chociaż raz tak od siebie wsparłeś drużynę finansowo? Ja podziwiam działania dziewczyn, trenera, podziwiam ich wolę walki ale i efekty jakie mają.
Marta Jankowska
Marta Jankowska 11.10.2018, 13:20
im ktoś jest lepszy, im więcej robi, tym bardziej się go w Polsce zwalcza, a ja wierzę, że nadal będzie pan w sejmiku, czego panu z całego serca życzę panie Darku
adam
adam 11.10.2018, 11:11
Kampania wyborcza pokazuje naturę człowieka. Mroczną naturę. Większość kandydatów skromnie i z pokorą rozwiesza informacje o sobie, licząc na życzliwe zrozumienie swoich dążeń. Ale niektórzy nie mają żadnych hamulców. Mimo, że roczna dieta radnego sejmiku wojewódzkiego, to jakieś 30 tys. zł, a więc niewiele, to pchają się tam, bez względu na koszty, jakby od tego zależało nie wiadomo co. Płaci taki wszystkim lokalnym mediom za artykuły o nim i wszędzie pełno jego opłaconych tekstów, Wyda na to jakies 60 tys. zł, po to, żeby później zaspkojać swoją próżność zasiadaniem w sejmiku, który niewiele może. Wzrasta mu ego, czuje się ważny, strofuje i beszta policję, ktora ośmiela się zatrzymywać go do kontroli. Pojawia się, głównie przed wyborami i tuż po wyborach, na różnych regionalnych imprezach, rozsiada się w pierwszym rzędzie i myśli, że ktoś go za to szanuje. Zwykli ludzie nie mają pojęcia po co ten sejmik, nie znają żadnego radnego i nie wiedzą nawet czym ci ludzie się zajmują. Nie ma w sejmiku nikogo, kto w jakikolwiek sposób pomógłby w czymkolwiek jakiemuś mieszkańcowi czy grupie mieszkańców. Ci radni to kolejna grupa darmozjadów, których kompetencje w krajach cywilizowanych, przejmuje trzyosobowe gremium zarządzające lokalnym samorządem. Nas stać widocznie na Bizancjum, bo Polska to widocznie bogaty kraj. Kampania wyborcza u nas pokazuje dobitnie, kto jest poczciwym, szlachetnym człowiekiem a kto tylko mieszkańcem tej ziemi.
Do anty Karczocha
Do anty Karczocha 11.10.2018, 12:44
dlaczego tutaj opisujesz Piotra Karczewskiego który jest na wszystkich otwarciach we wszystkich portalach, na przecinaniu wstęg we wszystkich wywiadach i nawet w mojej lodówce, co ty chcesz od tego PISowca? Piotr Karczewski też musi z czegoś żyć, ma zobowiązania i ma rodzinę, nie ma jednak pracy. Odczep się od pisu i nie pisz tak o Karczewskim. Jego ogromne plakaty są wszędzie.
Zenek
Zenek 11.10.2018, 11:04
Z kwiatka na kwiatek... Jak truteń... Z PO do PSL... :D
Papa
Papa 10.10.2018, 18:45
Pod koniec września Dziennik Bałtycki przeprowadził sondaż wyborczy do sejmiku.Wynik: psl poniżej progu wyborczego 4,7 %.
woźny
woźny 10.10.2018, 11:53
Jakie naukowe spojrzenie- sory, "czy taki mamy klimat" -cyt.
Garczynianin z PSL-u ma naukowe spojrzenie- no to najlepszy dowcip tygodnia
I Ewa
I Ewa 10.10.2018, 21:13
Tomku co ty możesz wiedzieć o nauce? Jedyne co umiesz to wypisywać bzdury w internecie i prowadzić negatywną kampanię, ale co zasiejesz to i zbierzesz
Adam
Adam 10.10.2018, 13:37
Tomek nie irytuj się proszę,nie stresuj się co ma być to i będzie nie niszcz innych, to nie katolickie jest, wspieraj. Może i sam coś opublikuj i daj upust swoim frustracjom
działkowicz
działkowicz 10.10.2018, 10:32
Prawda wyborcza-aby dostać się do sejmiku,trzeba wydać minimum 20/30 tysięcy na kampanię wyborczą,a ja się pytam-który z kandydatów w ustawowym terminie posprząta swoje plakaty-niektóre wiszą do Bożego Narodzenia. Przypominam,że plakaty wyborcze nie należą do papieru tylko do tzw. resztkowych odpadów. Kandydaci mają obowiązek je pozdejmować i odpowiednio posegregować- ostrzegam,że skoro kolejny raz znajdą się w moim ogrodzie,to skierują sprawę do prokuratury.
do działkowicza frustrata
do działkowicza frustrata 10.10.2018, 11:16
widzę, że jesteś zorientowany w kosztach kampanii, pewnie startowałeś i Ci się noga powinęła i stąd ta frustracja u ciebie, ale faktem jest że wszyscy kandydaci powinni po sobie sprzątać i ci na burmistrza i ci do rad. Może wiesz ile kosztuje kampania na burmistrza? Ciekaw jestem, czy tam może nie startowałeś?
Nie zagłosuje
Nie zagłosuje 9.10.2018, 18:54
Nie jestem za Meczykowskim. Za dużo, ostatnio jego wszędzie. Taki lans przed wyborami, a 4 rala spał.
Mariusz T
Mariusz T 10.10.2018, 06:48
to sie nazywa kampania, wyjdź na ulicę zobaczysz plakaty wszystkich, włącz TV zobaczysz wywiady e wszystkimi odpal internet i tam znajdziesz wszystkim. Jednak jeżeli Męczykowski jest Twoim kontrkandydatem politycznym i boisz się, że przegrasz wybory to Ci się nie dziwię, że tak o nim piszesz na forum. Zamiast bać się o wynik wyborów trzeba było ciężko pracować przez wszystkie poprzednie lata i w ten sposób na pewno ludzie dostrzegli by tak jak w przypadku Męczykowskiego pracowitość, patriotyzm i dużą wiedzę.
Marcinkowski Wiesław
Marcinkowski Wiesław 10.10.2018, 09:49
mój głos też pan ma własnie za pracę na rzecz uczniów, za dodatkową pracę na dla nauczycieli WF, za wszystkie imprezy sportowe, za te pozyskane pieniądze i za pomysły. Dla mnie efekty się liczą bo one są najważniejsze. Brawo dla pana i powodzenia w wyborach życzę.
zoriientowany
zoriientowany 10.10.2018, 11:54
Może jakieś konkrety...których niestety brak! Bo pisać to se można...dużo!
Do malkontenta
Do malkontenta 10.10.2018, 15:33
Oj gapo ty jedna. Ty nic nigdy nie wiesz. Jak ty te dzieci religii w szkole uczyłeś.
nauczyciel
nauczyciel 9.10.2018, 10:38
a co on może wiedzieć w temacie-jak w szkole bywa po kilka minut 2/3 razy w miesiącu,ale to ponoć dobrze,przynajmniej nie przeszkadza
Good
Good 9.10.2018, 10:48
100/100. Pełna racja!
rodzic
rodzic 9.10.2018, 13:24
no jo fala hejtu będzie pewnie do wyborów, ale ja jestem zadowolona że moje dziecko chodzi do tej szkoły i wręcz dumna z tego powodu. Panie Darku wierzę że rodzice uczniów i nauczyciele na pewno oddadzą na pana głos
piguła
piguła 9.10.2018, 10:36
Pewnie i z tego Gorzowa Wlkp przyjedzie z doktoratem? te prywatne uczelnie należałoby w końcu zlikwidować bo produkują tylko tytuły za kasę. A słyszałem,że w Szpitalu specjalistycznym leżał na odwyku,sam w sali dla vipów i też tam chlał.
Kania
Kania 8.10.2018, 16:16
Ręki do szpitala nie przyłożył.
nie chciałaś To masz
nie chciałaś To masz 8.10.2018, 18:42
gdyby nie on to szpitala by dawno nie było, Tomku ty człowieku musisz się orientować, a nie pisać co Ci ślina na język przyniesie tylko po to by próbować niszczyć politycznego konkurenta. Dariusz Męczykowski działa dla regionu ponad siły robi dużo i to z dobrym skutkiem ma mój głos ! No a pisowcy mogą sobie pisać to co chcą.
Nie głosować na niego
Nie głosować na niego 8.10.2018, 19:25
A co on, pustaki nosił czy jak? Na budownictwie też się zna?
Paulo Coelho
Paulo Coelho 8.10.2018, 15:54
"Nikt ci tyle nie obieca co ja" ~~ Daro z Kaszub
Darek jest The Best
Darek jest The Best 9.10.2018, 06:21
on w sumie nic nie obiecuje, on działa, dużo działa i to jest ta wielka różnica pomiędzy nim a działaczami PISU,
działacz
działacz 9.10.2018, 07:53
taak, nawet jak śpi to działa
Mariusz
Mariusz 9.10.2018, 08:56
Skąd w ludziach tyle złośliwości i frustracji. Tomaszu opanuj się. Takimi wpisami działasz na niekorzyść PIS
jestem za
jestem za 8.10.2018, 15:13
ma Pan mój głos za całokształt, za szpital, za szkołę, za promocję zdrowia i za tak ogromną aktywność w sejmiku.
rodzic
rodzic 7.10.2018, 21:38
"""na co dzień prowadzi szkołę"""-toż to czysta kpina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Energetyk
Energetyk 8.10.2018, 20:03
A ile srok za ogon można trzymać ? Dyrektor, naukowiec, trener, businessman, społecznik, polityk, wystarczy fuch dla 6 osób. Na czymś trzeba energię zaoszczędzić.
Patriota
Patriota 8.10.2018, 20:48
Tomaszu można wiele srok trzymać za ogon, ale trzeba mieć do tego predyspozycje. To on stworzył i prowadził zespół do pierwszej ligi i utrzymuje go na tym poziomie kolejny rok, jego szkoła może być wzorem, jak w niej nie byłeś to radzę jedź i zobacz salę, organizację, zapał uczniów do sportu, businessman też z niego niesamowity, 2 duże restauracje, bardzo dużo miejsc pracy, no i wspaniałe jedzenie, ma też ogromne wsparcie w rodzinie. Społecznik z niego też jest bo dużo się udziela i nie tak jak Ty rozdać 10 piłek i pchać się do mikrofonu, ale on pomaga organizować i wspiera dużo imprez charytatywnych z czym się nie obnosi. On działa cały czas, Ty tylko przed wyborami. On potrafi pogodzić wiele funkcji, Ty nawet jednej w szkole numer 3 nie utrzymałeś. Ja wiem na kogo głosować, ja wiem kto jest wartościowym człowiekiem i to jest właśnie Dariusz Męczykowski.
Daj spokój
Daj spokój 8.10.2018, 21:48
Lolek to znowu ty?
jestem robotem
jestem robotem 8.10.2018, 21:23
Chłopie siedizsz przed kompem i to samo wszędzie wypisujesz, to już jest nudne, odpuść trochę, połóż się spać. Bo już tych peanów czytać nie można i skutek będzie odwrotny. Prawdziwa cnota krytyki się nie boi.
Zenobiusz
Zenobiusz 8.10.2018, 21:04
mocne słowa ale prawdziwe, ja też potrafię zauważyć kto pracuje wiele lat i to ciężko dochodząc do sukcesu, a kto tylko obiecuje i po trupach dąży do swojego celu nie bacząc na wyborców na innych. Ja też zagłosuję na pana Darka
Tomasz
Tomasz 9.10.2018, 14:54
jestem za Męczykowskim za całokształt nie tylko ostatnich 4 lat ale i wcześniejszych, to prawdziwy działacz, społecznik, polityk, człowiek
PIS wygra i wszystkich odstawi
PIS wygra i wszystkich odstawi 7.10.2018, 21:51
tak kpina bo PIS wygra i wszystkich wymieni na wszystkich stanowiskach, tylko PIS mamy dosyć ludzi w naszych szeregach aby rządzić tym miastem i okolicą a ja będę dyrektorem BOPO i będę rządził wszystkimi nauczycielami. To stanowisko mi się należy. Musimy tylko zrobić wszystko aby PIS wygrał, jak tego nie zrobicie to możecie stracić dodatki i 500+
Komunikator
Komunikator 7.10.2018, 09:20
Ponoć z zespołu tego eksperta w komunikacji odeszło 11 zawodniczek.
Kibic
Kibic 7.10.2018, 09:28
Nie ponoć ale to fakt ogólnie wiadomy. Przyczyny też są znane. Nowe zawodniczki są w zespole i walczą. To Męczykowski doprowadzil zespół do super ligii i utzymał go tam przez 3 lata. To sukces dla niego. Podziwiam go za to.
Komunikator
Komunikator 7.10.2018, 13:58
A jakie to przyczyny ? Bo ja nie wiem.
do Jełopa malkontenta z PISU
do Jełopa malkontenta z PISU 7.10.2018, 16:44
nie interesujesz się sportem, drużyną, naszą najlepszą bo super ligową to po co Ci tłumaczyć?
Komunikator
Komunikator 7.10.2018, 17:53
Ewangelia wg św. Mateusza. 7. 16 Powściągliwość w sądzeniu. Poznacie ich po ich owocach.
Jeżeli ekspert w komunikacji nie potrafił skomunikować się z wychowankami to owoce raczej marne.
Samarytanin ten dobry
Samarytanin ten dobry 7.10.2018, 18:33
taki wpis mógł dodać tylko i wyłącznie były katecheta pan Tomasz. Jednak i on będzie sądzony za swoje obraźliwe wpisy, za niszczenie innych ludzi aby po ich plecach osiągnąć swoje profity. Panie Tomasz zło tak samo jak i dobro wraca do tego kto je wypluwa z siebie. Ja na PIS głosować na pewno nie będę.
Komunikator
Komunikator 7.10.2018, 18:52
Nie mam na mię Tomasz i jestem ateistą a nie katechetą. Jenak dalej nie dowiedziałem się dlaczego z drużyny tego eksperta od komunikacji odeszło 11 zawodniczek.
do TD wypisującego bzdury w internecie
do TD wypisującego bzdury w internecie 7.10.2018, 20:17
trzeba się interesować sportem i poszerzać horyzonty myślowe, a nie tylko kombinować jak by tutaj kogoś wygryźć i wleźć na jego stołek bez żadnej pracy. Nie tak się robi panie TD trzeba mieć kręgosłup moralny a nie tylko do kościoła rączki a potem do komputera i obsmarowywać d..pę innym tak się nie robi!!@ to jest podłe i prostackie!!
Kominukator.
Kominukator. 8.10.2018, 10:31
W kościele byłem ostatni raz w 1984 roku, nie mam obowiązku interesować się portem, kręgosłup mam już faktycznie nadwyrężony. Ale dalej nie dowiedziałem się dlaczego z zespołu tego eksperta od komunikacji odeszło 11 zawodniczek i tym się mogę interesować bo "po owocach poznacie ich".
MM
MM 9.10.2018, 14:27
Po każdym sezonie niemal we wszystkich drużynach wykonywane są większe bądź mniejsze roszady kadrowe. Tak było i tym razem. Uwadze lepszych i bogoatszych klubów nie umknął fakt świetnych występów niektórych zawodniczek UKS PCM. Jedna z nich trafiła do wicemistrza Polski, inna do klubu który w tym sezonie robi furorę. Dziewczyny są młode i głodne sukcesów, dlatego wybierają kluby które będą walczyć o najwyższe cele. Nie ma co ukrywać motywacją są także pieniądze. Kościerzyna nie jest w stanie konkurować np. z Zagłębiem Lubin. Warto też dodać, że dwie zawodniczki spodziewają się potomstwa, a jedna jest od niedawna mamą. Inne zawodniczki wybrały kluby w miejscu swego zamieszkania.
To jest cała prawda dla domorosłego szpiega, szukającego sensacji. Mam też propozycję, poszukujemy wolontariusza do pomocy w klubie. Może zamiast wypisywania głupot przyda się trochę pracy społecznej. Na pewno pozwoli to pozbyć się tej bezsensownej agresji. PS. Zapraszamy jutro na mecz, godz. 18 w Kościerzynie. Gramy z Zagłębiem Lubin, wicemistrzem Polski. W jego składzie są dwie nasze byłe zawodniczki.
mark
mark 6.10.2018, 21:59
No nie. 100 razy wolę Piotra Karczewskiego!
Tak oceniam
Tak oceniam 7.10.2018, 22:58
Karczewski największy nieudacznik,nieważne czy z PISu,czy byłby w innej partii.
musicie głosować na PIS
musicie głosować na PIS 8.10.2018, 06:22
tylko Karczewski i Dargacz jak nie to możecie stracić 500+ PIS musi wygrać ze wszystkimi nieudacznikami tylko my jesteśmy lepszego sortu reszta nie jest nic warta tylko PIS pamiętajcie ludzie! to najwspanialsza partia, a reszta się nie liczy, damy wam wszystko co chcecie tylko oddajcie głosy na nas. Musicie to zrobić!
Maksymilian
Maksymilian 7.10.2018, 09:20
Mnie nie dziwi że PIS stosuje chamską i prpstacką kampanię. Oni tak poprostu działają. Wystarczy poczytać ich wpisy i ataki. Mojego głosu za takie postępowanie nie dostaną a zło które zasieją to i sami zbiorą.
Mariusz Trybula
Mariusz Trybula 7.10.2018, 09:47
Zgadzam się z Maksem. PIS stosuje napradę brudną kampanię no ale czego się spodziewać jak się ma talie osoby w swoich strukturach na pierwszych pozycjach. Są to osoby kłótliwe i po trupach dążące do celu.
wyborca PiS
wyborca PiS 6.10.2018, 22:44
Racja !!! Piotr Karczewski to wspaniały, wykształcony człowiek.
zawiedziony przez PIS
zawiedziony przez PIS 7.10.2018, 07:30
od razu widać kto jest kontrkandydatem Męczykowskiego, najpierw staje z nim do wszystkich zdjęć na wszystkich imprezach, a potem bezczelnie Męczykowskiego niszczy w internecie. Przecież trzeba się wykazać ciężką pracą, pozytywnymi działaniami na rzecz społeczeństwa, a nie tylko chamskimi wpisami w internecie. Człowieku wstydu sobie oszczędź.
Zaciekawiona
Zaciekawiona 6.10.2018, 21:19
Pytanie do pana Darka: jutro to w jakiej partii pan będzie?
Spadochroniarz
Spadochroniarz 6.10.2018, 21:16
Wczoraj w PO, dziś w PSL, jutro w PiS, przyszły tydzień w SLD. Spadochroniarzom mówię NIE!
Marcinkowski Jan
Marcinkowski Jan 7.10.2018, 07:05
kopiuj wklej i od razu widać że PIS w tym macza ręce, mam nadzieję że pan Darek wybierze jutro jaką kolwiek inną partię byle nie pis. Chociaż jak patrzę na ich listę wyborczą to mają tam kilkoro ludzi z PO i to właśnie tych którzy pana nazywają spadochroniarzem. Cieszę się, że pan startuje bo inaczej nie miał bym żadnego wiarygodnego kandydata z mojego regionu. Powodzenia panie Męczykowski!
Teżrobot
Teżrobot 6.10.2018, 18:58
A nie był ten pan ostatnio z PO http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/56,35612,23399707,dariusz-meczykowski-po,,3.html

Pozostałe