Będzie nowy sprzęt dla SOR

  • 8.10.2018, 11:27 (aktualizacja 08.10.2018 12:21)
Będzie nowy sprzęt dla SOR
Kardiomonitory, defibrylator, respirator, USG oraz pompy infuzyjne - o taki sprzęt wzbogaci się kościerski szpital, a konkretnie Szpitalny Oddział Ratunkowy. Umowa na dofinansowanie zakupu sprzętu za niemal 400 000 zł została podpisana przez prezes lecznicy oraz podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia.

390 tysięcy złotych - to wartość projektu, który w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko będzie realizował Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. Dofinansowanie wyniesie 331 000 zł, pozostała kwota to wkład własny szpitala.. 

Efektem ma być większe bezpieczeństwo najmłodszych, bo sprzęt będzie dedykowany pacjentom pediatrycznym. Dzięki doposażeniu oddziału skrócić ma się czas oczekiwania na świadczenia w SOR, badania mają być wykonywane na urządzeniach o najwyższym standardzie, w jednej placówce. 

Sprzęt ma trafić do szpitala w przyszłym roku.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

O północy z piątku na sobotę zaczyna się cisza wyborcza, która trwa do godziny 21.00 w niedzielę. W tym czasie zabronione jest prowadzenie agitacji, dotyczy to także internetu. W związku z tym dodawanie komentarzy na stronie koscierzyna24.info jest wyłączone.

Pozostałe