Pudełko, które może ocalić życie

  • 9.10.2018, 13:43
Pudełko, które może ocalić życie
Pudełko życia to niepozorny zestaw, który może być nieoceniony w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia właśnie. Akcja skierowana jest głównie do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych. 

Plastikowe czerwone pudełko, a w nim formularz z danymi, kontakt do najbliższych, informacje o chorobach, uczuleniach i przyjmowanych lekach. Te dane mają służyć jako wskazówka dla służb ratowniczych.

Sylwia Trzebiatowska-Glok - dyrektor MOPS: Nazwałabym to zaworem bezpieczeństwa. W przypadku, gdy do mieszkania muszą wejść służby medyczne, czy ratunkowe, w celu ratowania życia, a nie ma kontaktu z osobą, która jest w tym mieszkaniu, to jest to, co może uratować nam życie.

Takie zestawy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie rozdał już seniorom.

Sylwia Trzebiatowska-Glok: Pierwszego października, przy okazji dnia seniora, rozdawaliśmy je naszym seniorom. Śmiem twierdzić, że około 200 seniorów na terenie miasta jest w tej chwili  wyposażonych właśnie w pudełko życia.

W zestawie znajdują się również dwie naklejki. Jedną z nich najlepiej umieścić jak najbliżej wejścia do mieszkania, na przykład na lustrze w przedpokoju. Druga nalepka powinna oznaczyć miejsce, w którym znajduje się pudełko życia.

Sylwia Trzebiatowska-Glok: Zwyczajowo jest to lodówka w kuchni, bo większość ludzi lodówkę ma, bądź też szafka pod telewizorem. I tam druga nalepka, a w środku pudełko, a w pudełku karta z informacjami dotyczącymi naszego stanu zdrowia, bądź mogącymi mieć wpływ na ratowanie tego zdrowia.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

O północy z piątku na sobotę zaczyna się cisza wyborcza, która trwa do godziny 21.00 w niedzielę. W tym czasie zabronione jest prowadzenie agitacji, dotyczy to także internetu. W związku z tym dodawanie komentarzy na stronie koscierzyna24.info jest wyłączone.

Pozostałe