Debata kandydatów na burmistrza

  • 10.10.2018, 13:29 (aktualizacja 10.10.2018 22:37)
  • koscierzyna24.info
Debata kandydatów na burmistrza
10 października odbyła się debata kandydatów na burmistrza.

Przepraszamy naszych Widzów za brak transmisji. Zakłócenia były spowodowane problemami technicznymi.

Jeszcze dzisiaj opublikujemy nagranie debaty.

 

koscierzyna24.info
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (279)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Uuuu
Uuuu 19.10.2018, 08:59
Dlaczego nikt nie pisze o największym w historii naszego miasta Kościerzyny przez wybitnego geniusza twórcy kłamstw MAJEWSKIEGO ! Skoro ktoś tak żle zarządza pieniędzmi publicznymi to największym WROGIEM NASZEGO MIASTA!!!!!! TAK WIĘC WYBIRZMY WŁAŚCIWIE ALE NIGDY MAJEWSKIEGO. NIECH POKAŻE DOKUMENTY SPRAWOZDANIA NAM MIESZKAŃCOM TV INTERNECIE.
V
V 19.10.2018, 11:56
DLACZEGO PISIORY MILCZĄ ? CZY NIE MAJĄ ODPOWIEDZI NA PRAWDĘ ? ODWAGI UCZCIWY MAJEWSKI !
:::::::
::::::: 17.10.2018, 22:00
Majewski i MĘCZYKOWSKI to dwa pisiory.
MĘCZYKOWSKI to kret PiS kto go przyjął do PSL . To oni i ich zwolennicy pomogą kaczyńskiemu wyprowadzić nasz kraj z UE.
Elwis
Elwis 17.10.2018, 21:10
Może pan, panie Sochocki odpowie, gdzie ten pozew?
viol
viol 17.10.2018, 15:56
Panie Hołdys , takiś gieroj , gdzie pozew w trybie wyborczym przeciwko mm???
colt
colt 17.10.2018, 13:42
Ludzie , błagam Was, nie głosujcie na 1 lub 2 na listach, bez względu na ugrupowanie. Nie głosujcie na stare persony, kierujące się jedynie własnym interesem.
Popieram
Popieram 17.10.2018, 14:07
Jestem tego samego zdania z tym że głosujcie na ludzi z dalszych miejsc na liście którzy chcą coś faktycznie zrobić dla nas a nie na tych którzy zostali wciągnięci na tą listę bo ktoś im kazał, zmusił, uprosił jedynie po to by tą listę zapełnić.
parafianin
parafianin 17.10.2018, 12:50
Jestem zniesmaczony widokiem banerów działaczy PISowskich na płocie obok kościoła. Jestem członkiem tej wspólnoty i nie życzą sobie, aby jakiekolwiek banery polityczne wisiały na płocie przykościelnym. To nie jest miejsce na reklamę polityczną, bez względu na ugrupowanie. To z, m.in. moich pieniędzy, utrzymuje się ten kościół , a ja nie wyrażam na to zgody.
parafianka
parafianka 17.10.2018, 13:34
popieram z całego serca!! kościół powinien być poza tym wyścigiem szczurów!! "w nagrodę" powinno się na tych "kandydatów" nie glosować!!!
Ewa
Ewa 17.10.2018, 12:35
... i taka też była jego kadencja - kadencja niewypałów!! Jestem przekonana, że Michał WYGRA!!!
Mieszkanka
Mieszkanka 17.10.2018, 11:38
Czucha fachowiec od pozwów niewypałów
Ktos
Ktos 17.10.2018, 10:13
Gdzie ten pozew panie Czucha? Czy z jego ogłoszeniem będzie pan tak zwlekał jak z tym ze startuje pan w wyborach?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.10.2018, 20:02
Nie przykładam znaczenia do sondaży.Zagłosuję na kogo będę chciał i tyle.
PR
PR 16.10.2018, 20:01
Majewski to PiS , fałszywy katolik , wierzy w kaczyńskigo a nie w JEZUSA CHRYSTUSA. Chce w tą gre wciągnąć nas mieszkańców Ķościerzyny , KASZUBÓW nie dajmy się od niego. Burmistrz nie ma szacunku dla NASZEGO WIELKIEGO POLAKA JANA PAWŁA II. Idźmy wszyscy na wybory i wybierzemy Burmistrza właściwego ale nie MAJEWSKIEGO.
do PR
do PR 16.10.2018, 21:58
PR, czy coś zażywałeś?
.....
..... 17.10.2018, 08:11
Zadaj to pytanie rydzykowi , kaczyńskiemu, ludziom z PIS , majewskiemu z ekipą.............


R.G
R.G 16.10.2018, 19:14
Strach zagląda w oczy.
Nadchodzi ten co sprawy nazywa po imieniu.
Koniec z działaczami patologicznymi: emerytami, leśnymi dziadkami ....
Vam Dam
Vam Dam 17.10.2018, 21:57
Ale kto nadchodzi Bruce Lee, Chuck Norris , Jaś Fasola czy Miś Colargol bo nie wiem
Jak powiedziało się A to trzeba powiedzieć B!
Jak powiedziało się A to trzeba powiedzieć B! 16.10.2018, 12:40
Co z procesem w trybie wyborczym ja się pytam? Kto kłamał?
KM
KM 16.10.2018, 12:25
Zapraszamy do zapoznania się z programem Kościerskiej Marki i porozmawianie merytoryczne na ten tamat

Przedstawiamy w formie pisemnej Program rozwoju Kościerzyny na najbliższą kadencję Rady Miasta i Burmistrza Kościerzyny.
Program będą realizować po wyborach radni Stowarzyszenia Kościerska Marka oraz (mamy nadzieję, że zostanie wybrany jako nowy burmistrz) Zdzisław Czucha.


PROGRAM 100% dla KOŚCIERZYNY

1. MIASTO PRZYJAZNE DLA WSZYSTKICH

Kościerski Park Kultury
Zagospodarowanie terenów jezior Gałęźnego, Kaplicznego, Wierzysko
Park za Urzędem Miasta
Zagospodarowanie terenów przy zbiornikach retencyjnych w osiedlach (Gałczyńskiego, Hallera, Rogali…. )
Zieleń i place zabaw i rekreacji w osiedlach

2. CZYSTE POWIETRZE

Wsparcie finansowe na zakup ekologicznych źródeł ciepła
Promocja ekologicznych paliw
Bezpłatne doradztwo energetyczne dla mieszkańców i przedsiębiorców
Likwidacja korków w mieście
Promocja komunikacji miejskiej
Promocja odnawialnych źródeł energii
Energooszczędne oświetlenie

3. WYSOKI POZIOM EDUKACJI

Podnoszenie poziomu nauczania w szkołach i przedszkolach
Nowoczesne wyposażenie dla szkół i przedszkoli
Zajęcia wyrównawcze i pozalekcyjne

4. ROZWÓJ KULTURY I SPORTU

Promocja miasta poprzez ofertę kulturalną i sportową
Nowe inwestycje w bazę sportową
Promocja aktywnego stylu życia i zdrowego żywienia
Wsparcie dla zespołów i klubów sportowych

5. OFERTA DLA MŁODZIEŻY

Miejsca rekreacji
Panele fotowoltaiczne do ładowania smartfonów dostępne w miejscach publicznych
Rozwój umiejętności komputerowych i medialnych
Strefy wymiany wiedzy
Organizacja praktyk i wymiany międzynarodowej
Budowa skateparku
Młodzieżowe kluby sportowe
Koncerty zespołów młodzieżowych
Współpraca z Młodzieżową Radą Miasta

6. WSPARCIE DLA SENIORÓW

Dzienny dom pobytu seniora
Uniwersytet Trzeciego Wieku
nauka technik komputerowych
nauka języków obcych
zasady bezpiecznej komunikacji i inne
Markowe koncerty
Oferta aktywnego spędzenia czasu
Współpraca z Radą Seniorów

7. LOKALNA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Wsparcie dla firm rodzinnych i przedsiębiorców
Oferta dla inwestorów i nowe tereny inwestycyjne

8. ZIELONE MIEJSCA REKREACJI I ODPOCZYNKU

Zieleń w osiedlach z miejscami rekreacji i odpoczynku
Wsparcie mieszkańców przy zakładaniu ogrodów i sadzeniu drzew
Estetyzacja miasta poprzez atrakcyjną zieleń miejską
Czystość i porządek w mieście
Ogrodnik miejski

9. KOMUNIKACJA PUBLICZNA

Budowa dróg i ścieżek rowerowych oraz parkingów osiedlowych
Rozwój komunikacji miejskiej
zakup ekologicznych autobusów,
montaż wiat przystankowych z miejscami do siedzenia
dostosowanie tras i rozkładu jazdy do potrzeb mieszkańców
Modernizacja dworca kolejowego i autobusowego

10. BUDŻET OBYWATELSKI

Inwestycje w osiedlach według głosowania mieszkańców

11. INWESTYCJE POTRZEBNE MIESZKAŃCOM

Rozbudowa sieci ciepłowniczej
Budowa kogeneracji gazowej
Modernizacja oczyszczalni ścieków
Modernizacja ujęcia wody
Budowa mieszkań-kościerski program mieszkaniowy

12. BUDOWA MARKI KOŚCIERZYNY

Promocja miasta
Promocja MARKOWYCH produktów miejskich
Współpraca międzynarodowa i partnerska
Wyborca
Wyborca 17.10.2018, 01:37
7. LOKALNA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
WSPARCIE DLA FIRM RODZINNYCH I PRZEDSIĘBIORCÓW
A co z firmami nie rodzinnymi te są gorsze, nie mogą liczyć na wsparcie Kościerskiej Marki?
OFERTA DLA INWESTORÓW I NOWE TERENY INWESTYCYJNE
Jakie proponujecie nowe tereny inwestycyjne miasta po za tymi, które obecnie już są pod ten cel przeznaczone, tj. trójkąt przemysłowy i tereny w rejonie Plebanki i Osiedla za Lasem?
8. ZIELONE MIEJSCA REKREACJI I ODPOCZYNKU
ZIELEŃ W OSIEDLACH Z MIEJSCAMI REKREACJI I ODPOCZYNKU
Jakie powstaną nowe tereny zielone i na jakich osiedlach z miejscami rekreacji i odpoczynku? Proszę nie pisać o miejscach już istniejących i o osiedlu Rogali i Kartuskiej bo w tym rejonie jest już realizowany projekt rewitalizacji tych osiedli w ramach których powstaną zieleń, place zabaw, miejsca rekreacji.
WSPARCIE MIESZKAŃCÓW PRZY ZAKŁADANIU OGRODÓW I SADZENIU DRZEW
Na czym to wsparcie ma polegać, czy planowany ogrodnik miejski będzie sporządzał mieszkańcom projekty zagospodarowania zieleni, czy doradzał jakie gatunki roślin posadzić, czy też miasto będzie dofinansowywać z budżetu miasta zakładanie ogrodów przez mieszkańców na ich nieruchomościach?
CZYSTOŚĆ I PORZĄDEK W MIEŚCIE
A czy w mieście nie jest czysto? Pytam o tereny miejskie a nie prywatne na których czasami walają się śmieci i od razu idzie fama że bałagan jest w mieście. Sprzątać można na okrągło tylko zadajmy sobie pytanie skąd się bierze ten bałagan? Co burmistrz nabrudził, radni, urzędnicy? Po prostu ten bałagan robimy my mieszkańcy tego miasta. I bawi mnie argumentacja o braku koszy na śmieci, tak postawmy ich więcej a i tak będzie brakowało bo nie będzie kosza akurat w momencie gdy chcemy wyrzucić śmiecia. Po za tym ludzie muszą przestać podrzucać śmieci do koszy ulicznych bo nie do tego one służą a co róż można zobaczyć przy koszach pełne reklamówki z odpadami. Miasto będzie na tyle czyste na ile sami będziemy o tą czystość dbali i będziemy zwracać uwagę na każdy rzucony papierek, puszkę i psią kupę bo z tym to nikt nie zamierza nic robić.
9. KOMUNIKACJA PUBLICZNA
BUDOWA DRÓG I ŚCIEŻEK ROWEROWYCH ORAZ PARKINGÓW OSIEDLOWYCH
Proszę wskazać konkretnie jakie nowe drogi zostaną zbudowane (skoro mówimy o budowie a nie remontach), jakie ścieżki rowerowe za wyjątkiem realizowanych ścieżek rowerowych w ramach projektu węzła integracyjnego tj. ul. Klasztorna, Kartuska, Drogowców i po byłym torowisku w kierunku Klincza. Na jakich osiedlach powstaną parkingi? Czy planujecie budowę drogi łączącej dw 214 z dk 20 biegnącej po terenach miasta i gminy jak wskazano w studium kierunków i rozwoju miasta?
ROZWÓJ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ, DOSTOSOWANIE TRAS I ROZKŁADU JAZDY DO POTRZEB MIESZKAŃCÓW
Rozwój pięknie ale co konkretnie? Zmiana tras, zwiększenie liczby połączeń, zmniejszenie kosztów funkcjonowania? Do czego waszym zdaniem jest w tej chwili rozkład jazdy dostosowany?
ZAKUP EKOLOGICZNYCH AUTOBUSÓW
Na początku przyszłego roku mają być dostarczone niskopodłogowe autobusy, które będą wykorzystane w komunikacji miejskiej. Czy planujecie zakup jeszcze kolejnych autobusów, jeżeli tak to jak mają być wykorzystywane? Czy kolejny projekt chcecie przypisać KM?
MONTAŻ WIAT PRZYSTANKOWYCH Z MIEJSCAMI DO SIEDZENIA
Na terenie miasta mamy pewnie kilkadziesiąt przystanków komunikacji miejskiej. Proszę wskazanie konkretnych, na których zostaną zamontowane wiaty przystankowe. Bo montaż wiat dobrze brzmi
a się okaże, że z uwagi na warunki terenowe będzie można zamontować wiaty jedynie na kilku przystankach.
MODERNIZACJA DWORCA KOLEJOWEGO I AUTOBUSOWEGO
Proszę o uszczegółowienie co obejmuje ten punkt programu bo na terenie miasta mamy jeden dworzec kolejowy, którego budynek został zmodernizowany. Był to pierwszy z etapów projektu węzła integracyjnego w ramach, którego powstanie również dworzec autobusowy i parking. Ponadto PKP będzie realizowało własną inwestycję przebudowy stacji kolejowej na dworcu w Kościerzynie. Tak więc Państwa punkt dotyczy realizowanej inwestycji miejskiej czy może PKP? A może powstanie nowy dworzec?

Szanowni Państwo przeanalizowaliśmy na szybko pięć punktów programu wyborczego KOŚCIERSKIEJ MARKI bez żadnej złośliwości i głębszej analizy i jak Państwo widzą bardzo słabo to wygląda. Identycznie można się odnieść do programu KW Kościerzyna na Plus, gdyż nie wiele się różni od programu Kościerskiej Marki a konkretów jeszcze mniej.
Wyborca
Wyborca 17.10.2018, 01:28
2. CZYSTE POWIETRZE
Temat dla miasta priorytetowy bo jeżeli nic nie zostanie zmienione to powietrze w mieście w okresie grzewczym, chociaż i po za nim też potruje mieszkańców. Założenia, które macie w programie nie dokonają radykalnej zmiany a tylko taka będzie mogła się przyczynić do poprawy powietrza w mieście. Dopóki ludzie nie zrozumieją, że czyste powietrze to jest nasze dobro wspólne to nic w tym nie zmienimy a to potrwa jeszcze wiele lat, pokolenie przyzwyczajone do spalania wszystkiego w piecu nie zmieni nagle swoich przyzwyczajeń. Dlatego konieczne jest wprowadzenie prawa miejscowego i jego przestrzeganie. I tak na terenach gdzie jest sieć ciepłownicza lub gazowa obowiązek likwidacji pieca opalanego węglem w terminie np. 3 lat od wybudowania sieci, a gdzie sieć już jest np. 3 lat od wprowadzenie prawa miejscowego, na terenach objętych miejscowym planem zagospodarowania czytelne zapisy o mówiące wprost o zakazie opalania węglem a nie pisanie bania luków o ekologicznych źródłach ciepła, tak samo w decyzjach o warunkach zabudowy. A za tym musi iść wsparcie finansowe na wymianę istniejących źródeł ciepła opalanych węglem. I teraz pytanie do Państwa zdecydujecie się na to, odpowiedź jest prosta oczywiście, że nie bo to wielu ludziom to się nie spodoba a wam zabraknie odwagi, bo wiadomo, czas szybko leci za chwile znowu wybory. Dlatego też program KM CZYSTE POWIETRZE nie poprawi jakości powietrza. Nie bierzcie się za uzdrowisku do póki nie rozwiążecie kompleksowo problemu zanieczyszczenia powietrza w mieście. Bo status uzdrowiska miasta w tej kwestii nie uleczy.
WSPARCIE FINANSOWE NA ZAKUP EKOLOGICZNYCH ŹRÓDEŁ CIEPŁA
Nic nowego od lat funkcjonuje w mieście, można otrzymać dofinansowanie zmianę źródła ciepła i likwidację pieców opalanych węglem.
PROMOCJA EKOLOGICZNYCH PALIW , PROMOCJA ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII
Hasło i nic więcej promować można wszystko od proszków do prania po loty na księżyc. Trzeba zrozumieć jedno, że w dzisiejszych czasach opowiadanie bajek nic nie da ludzie jak nie dostaną konkretnego wsparcia finansowego na zmianę źródła ciepła, założenie solarów, fotowoltaiki to obojętnie jaka byście tą promocję zrobili to efektu nie przyniesie. I nie można mówić, że powstanie kilkunastu czy nawet dziesięciu ekologicznych źródeł czy też odnawialnych poprawi jakość powietrza w mieście.
BEZPŁATNE DORADZTWO ENERGETYCZNE DLA MIESZKAŃCÓW I PRZEDSIĘBIORCÓW
Cały czas funkcjonuje w Urzędzie Miasta, nie ma potrzeby powoływania wyodrębnionych komórek
w tym zakresie.
LIKWIDACJA KORKÓW W MIEŚCIE
Temat korków w dużej mierze rozwiązała obwodnica za wyjątkiem drogi 214 (ul. Kartuska i Szopińskiego). Proszę o wskazanie na jakich ulicach zlikwidujecie korki i w jaki sposób? Czy zostanie reaktywowany projekt tzw. Drogi północ?
PROMOCJA KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ
Obecnie komunikacja jest darmowa, jaka lepszą promocję proponujecie?
ENERGOOSZCZĘDNE OŚWIETLENIE
Przecie, każdy widzi, że to zadanie jest realizowane, trwa wymiana istniejących opraw oświetlenia ulicznego na oprawy ledowe. Ludzie nie bądźcie żałośni, naprawdę nie macie swoich pomysłów, nie stać Was na więcej, kolejny projekt który sobie przypisujecie.
Wyborca
Wyborca 17.10.2018, 01:18
Dziękuję za zaproszenie do merytorycznej dyskusji. I tak po krótce bez głębszej analizy jak to się mówi z "marszu"
1. MIASTO PRZYJAZNE DLA WSZYSTKICH
KOŚCIERSKI PARK KULTURY
O Kościerskim Parku Kultury p. Czucha opowiadał przez całą poprzednią swoją kadencję i nie zrobił nic. Wobec czego proszę o konkrety co w ramach tego zadania chce zrobić KM i jak chce to sfinansować bo nazwa brzmi pięknie i pewnie nie zostanie z niej ani park ani kultura.
ZAGOSPODAROWANIE TERENÓW JEZIOR GAŁĘŹNEGO, KAPLICZNEGO, WIERZYSKO
JEZIORO GAŁĘŹNE miejsce z potencjałem ale nie wykorzystane, pod drugie brak najzwyczajniej w świecie dostępu do tego miejsca bo ulica Słoneczna od lat wygląda jak wygląda i nikt przez wszystkie poprzednie kadencje nic w tym temacie nie zrobił, żeby ludzie chcący korzystać z jedynego kąpieliska w mieście mieli bezpieczną komunikację pieszą i rowerową a Ci którzy przyjadą samochodami mieli cywilizowany parking a nie klepisko. I teraz się dziwimy, że na wsiach mają a Kościerzyna nie, ale w Kościerzynie woleli robić np. Inkubatory Przedsiębiorczości. Tak, więc w tym temacie każdy wie co należy zrobić ale co chcecie Państwo konkretnie zrobić nad samym jeziorem, tylko proszę nie pisać o ścieżce, plaży, nowym pomoście, nartach wodnych.
JEZIORO KAPLICZNE, mamy ścieżkę, plac zabaw. Można powiedzieć, że w ostatnim czasie miejsce najchętniej uczęszczane przez mieszkańców, naszego miasta. Wystarczył mały plac zabaw i miejsce ożyło, co widać każdego dnia. W poprzednich kadencjach nikt w to miejsce nie inwestował za wyjątkiem ścieżki. A teraz wszyscy nad tym urokliwym miejscem organizują spotkania również KM i K-na PLUS
i opowiada co to nie zrobi. Tak więc proszę o konkrety, tylko proszę nie pisać o nowym mostku na dopływie rzeki, pomoście, oświetleniu czy tez fontannie, bo to zostanie zrealizowane.
JEZIORO WIERZYSKO, jak każdy wie jezioro prywatne, wokół którego od strony północnej nie ma zbyt dużo terenów miejskich a od południowej nie ma wcale, więc jak chcecie Państwo zagospodarować tereny wokół jeziora. Proszę nie pisać o przystani kajakowej bo ten projekt już jest.
PARK ZA URZĘDEM MIASTA
Co w tym temacie zostanie przez Państwa zrealizowane, bo w ramach projektu rozbudowy kanalizacji deszczowej, który jest realizowany będzie uporządkowanie gospodarki wodnej na terenie pomiędzy stadionem, Wzgórzem Grodowym a ul. Wojska Polskiego i też powstanie zbiornik retencyjny. Dopiero po zrealizowaniu tego projektu, kolejnym etapem będzie zagospodarowanie terenu. Tak więc co KM ma w planach zrobić w ramach hasła Park za Urzędem Miasta?
ZAGOSPODAROWANIE TERENÓW PRZY ZBIORNIKACH RETENCYJNYCH W OSIEDLACH (GAŁCZYŃSKIEGO, HALLERA, ROGALI…. )
Szkoda, że nie dopisano pozostałych zbiorników przy których powstaną tereny rekreacyjne, a może po prostu nie odrobiono lekcji i nie wiecie, że takie tereny będą mogły powstać przy zbiornikach (oczywiście nie przy wszystkich gdyż jest to uzależnione od rodzaju zbiornika) realizowanych w ramach projektu rozbudowy kanalizacji deszczowej na terenie miasta, jak chociażby na terenie za Urzędem Miasta. Ale pomimo to należy się odnieść do wymienionych trzech zbiorników, gdzie tak naprawdę tylko jeden jest prawdziwym zbiornikiem retencyjnym a mianowicie zbiornik przy ul. Hallera. Zbiornik rozbudowany w ramach realizowanego projektu, gdzie każdy dzisiaj wie jak wygląda i proszę napisać mieszkańcom jakie tereny rekreacyjne zgodnie z programem Kościerskiej Marki powstaną przy tym zbiorniku, tylko proszę od razu wskazać czy w terenie obecnie ogrodzonym czy po za nim? Zbiornik przy ul. Rogali, obecnie nie ma przy tej ulicy zbiornika chyba, że KM ma na myśli zbiornik w rejonie ul. Marchewicza i Bolewskiej, a jeżeli tak to przy tym zbiorniku, który jest ograniczony z każdej strony zabudową nie ma szans na jakąkolwiek rekreację chyba, że faktycznie jest jakiś zbiornik przy ul. Rogali, jeżeli tak to proszę o wskazanie. „Zbiornik” przy ul. Gałczyńskiego celowo w cudzysłowie, gdyż to największy ze zbiorników retencyjnych na terenie miasta, co tam ma powstać? Jak napisałem wcześniej nie wszystkie ze zbiorników nadają się do tego, żeby urządzać wokół nich tereny rekreacyjne, nadają się do tego tylko naturalne, w których potocznie mówiąc stoi woda, pozostałe zbiorniki retencyjne, przez większy okres czasu pozostają puste i gotowe na przyjęcie dużej wody opadowej, czy to miejsca odpowiednie do rekreacji?.
ZIELEŃ I PLACE ZABAW I REKREACJI W OSIEDLACH
Proszę konkretnie wskazać, na jakich osiedlach powstanie nowa zieleń, place zabaw i rekreacji, bo to jest hasło, które nie mówi nic. I proszę nie pisać o miejscach już istniejących i o osiedlu Rogali i Kartuskiej bo w tym rejonie jest już realizowany projekt rewitalizacji tych osiedli w ramach których powstaną zieleń, place zabaw, miejsca rekreacji.
wyborca PiS
wyborca PiS 16.10.2018, 20:11
Droga Platformo. Na ten wasz program potrzeba worka pieniędzy. Szok.
wybór
wybór 16.10.2018, 20:03
Wszyscy tylko nie Czucha
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.10.2018, 14:25
A o waszej przyśpiewce na stronie ani mowy?.
śmiech na sali
śmiech na sali 16.10.2018, 11:53
Baszanowscy na Burmistrza ! :) :) :) :) :)
Głosujemy na Majewskiego!!!
Głosujemy na Majewskiego!!! 16.10.2018, 09:08
Debata ustawiona pod lorda i tę panią. Oboje przeciw Najlepszemu Burmistrzowi w historii Kościerzyny - Michałowi Majewskiemu. To prawda co Burmistrz Michał powiedział w radio weekend!!!Lordzie czekamy na proces w trybie wyborczym! Okaże się jakim byłeś słabym burmistrzem...
Ja nie głosuję na Majewskiego
Ja nie głosuję na Majewskiego 16.10.2018, 11:16
To że nie potrafi się normalnie, składnie i merytorycznie wypowiedzieć to też wina Lorda i Kariny i to że wygląda jak wygląda to pewnie też ich wina. Co za ludzie normalnie uwzięli się na tego biednego Majewskiego.
Lord - nie
Lord - nie 16.10.2018, 21:04
to ze Lord był kiedyś przepiękny ''bo lata świetności" ma już za sobą nic do polityki Miasta nie wniosło.
WW
WW 16.10.2018, 08:46
Dziś 40 rocznica wyboru PAPIEŻA JANA PAWŁA II .Jeżeli dla mieszkańców jest JAN PAWEŁ II , JESUS CHRYSTUS , PAPIEŻ FRANCISZEK jeszcze WIELKIM AUTORYTETEM to nie głosujcie nigdy na kandydatów PIS i na pisowskiego burmistrza Majewskiego , bo to oni są zdrajcami tych ŚWIĘTYCH i obecnego PAPIEŻA FRANCISZKA.
PiS to wróg JEZUSA CHRYSTUSA!
jan
jan 16.10.2018, 14:35
Kolejna bzdura nad bzdurami powskiego fanatyka.
Janek
Janek 16.10.2018, 02:08
Pojawiła się jakaś nowa sonda, w której dziękują mi za oddanie głosu - a tam Karyna na prowadzeniu ! Jesteście tubą propagandową lokalnego kółka wzajemnej adoracji !!! Łotry !
Janek
Janek 16.10.2018, 02:13
Nie oddawałem żadnego głosu w tej sondzie ! Co się stało ze starą sondą? Niewygodna była??
tyle wiem
tyle wiem 15.10.2018, 23:19
PO w mieście- Razem dla Kościerzyny, Kościerzyna na Plus, Kościerska Marka
w powiecie - Razem dla Powiatu Kościerskiego na pewno jak jest jeszcze coś to ukryte w piwnicy
wyborca
wyborca 15.10.2018, 21:44
Czy ktoś z Państwa jest w stanie wymienić komitety, w których ukryła się Platforma Obywatelska do Rady Miasta i Powiatu? Byłaby to ważna informacja dla wyborców.
Pfff
Pfff 16.10.2018, 12:03
Post z ***.

Pozostałe