Policjanci na L4

  • 7.11.2018, 11:37 (aktualizacja 07.11.2018 11:46)
Policjanci na L4
Ogólnopolski protest policjantów przybiera na sile. Po wystawianiu pouczeń zamiast mandatów, a następnie wyjściu na ulice stolicy, mundurowi zaczęli masowo przechodzić na L4. Nie inaczej jest w kościerskiej komendzie.

Piotr Kwidziński - rzecznik prasowy KPP w Kościerzynie: W naszej komendzie część policjantów jest na zwolnieniach lekarskich z uwagi na stan zdrowia.Staramy się tutaj zapewnić służbę całodobowo, na wszystkie interwencje dojechać na czas, aby nie dochodziło do żadnych zaniedbań […] Nie mogę zdradzić, jak wielu policjantów jest na zwolnieniu, ze względu na to, że telewizję oglądają przestępcy. Jest większa liczba policjantów na zwolnieniach, ale staramy się zachować ciągłość służby, aby Kościerzyna, powiat kościerski był bezpieczny.

Jak się dowiedzieliśmy, na zwolnieniu przebywają przede wszystkim dzielnicowi i funkcjonariusze ruchu drogowego, przez co kościerska jednostka potrzebowała pomocy kadrowej w newralgicznym okresie akcji „Znicz”.

Piotr Kwidziński: Przy Akcji „Znicz” wspomogła nas komenda wojewódzka, dając od dyspozycji naszej komendy 7 funkcjonariuszy, którzy dbali o bezpieczeństwo na naszym cmentarzu, czy na terenie naszego całego powiatu.

Protest mundurowych trwa od lipca. Masowe zwolnienia lekarskie to sprzeciw wobec niesatysfakcjonującej propozycji WSWiA. Związki zawodowe domagają się podwyżek, odmrożenia waloryzacji pensji, zmian przepisów emerytalnych oraz pełnopłatnych zwolnień lekarskich i nadgodzin. Funkcjonariusze, podkreślają, że przez panujące słabe warunki pracy chętnych do służby jest coraz mniej, przez co policjanci są przemęczeni.

W całej Polsce na L4 idą nie tylko policjanci. Zwolnienia lekarskie biorą też strażacy i strażnicy graniczni.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Źle macie?
Źle macie? 2 dni temu, 07:03
My nie mamy 13tki (około średnio 3000 zł), mundurówki (około 2500 zł), premii na święta (różnie ale po 300-400 zł i więcej w zależności od stanowiska), dodatku za brak mieszkania tzw "mieszkaniówkę"(na każdego członka rodziny około 4000), dodatku do służby w patrolu w okresie zimowym, 40 godzinnego tygodnia pracy, możecie też korzystać z zapomogi i wielu innych.... źle?
ZA BUNT....
ZA BUNT.... 11.11.2018, 09:24
...powinno się karać jak BUNTOWNIKÓW.
Mundurowy
Mundurowy 9.11.2018, 10:39
i co ZUS ich nie weryfikuje zasadności zwolnień lekarskich. pospolitych obywateli by od razu sprawdzono pod względem zasadności i wstrzymano by wypłatę zasiłku chorobowego. W przypadku mundurowych powinno być w ramach urlopów bezpłatnych i zasiłki pieniężne są nienależne.
Brak wiedzy
Brak wiedzy 10.11.2018, 23:08
A co ZUS ma wspólnego z Policją? Jak chcecie pisać swoje wypociny to najpierw nabyć wiedzy na wypocinowe tematy.
Dostaniecie 650 zł podwyżki
Dostaniecie 650 zł podwyżki 9.11.2018, 06:56
Dostaniecie 650 zł podwyżki a za jakiś czas kolejne 500 zł do pensji. Jest porozumienie z Ministrem MSW. Czy teraz wrócicie do pracy? Teraz ozdrowiejecie nagle z chorób?
Oska
Oska 8.11.2018, 23:42
Nasze niebieskie ludki będą dalej tam pracować gdzie pracują (nawet bez podwyżek ) bo gdzie znajdą prace w której się nie pobrudzą , nie dźwigają ciężarów , sypią "mądrymi " tekstami od rana do wieczora, udają wszechmocnych i za to wszystko idą wcześniej na emeryturę ???!!!
Odpowiedz brzmi : NIGDZIE
Porażka
Porażka 10.11.2018, 23:12
Jeżeli twierdzisz, że Policjant nie pobrudzi się w swojej pracy to gów... o niej wiesz i nie wypowiadaj się na ten temat. Nie każdy jest fizolem do dźwigania ciężarów jak Ty. Nie podoba ci się to zmień prace i nie marudź.
Wrik
Wrik 8.11.2018, 09:35
Każdy ciężko pracuje za najniższą krajową nikt wcześniejszej emerytury nie ma czy to człowiek pracujący na budowie czy gdzie indziej. Czego policjanci oczekują?? Niech robią jak każdy.
Chwila chwila
Chwila chwila 10.11.2018, 23:16
Skoro twierdzisz, że mają pracować jak każdy to poprosimy: płatne nadgodziny, płatne dodatkowo jak każdy pracownik cywilny za pracę w niedziele, święta, nocki i dyżury domowe. Jak narazie to za zwolnienie mamy płatne 80% jak KAŻDY ale już płacone za to co WY macie to nie.
"Kolego" że tak zarzartuje....
"Kolego" że tak zarzartuje.... 11.11.2018, 09:18
Ale my nie mamy 13tki (około średnio 3000 zł), mundurówki (około 2500 zł), premii na święta (różnie ale po 300-400 zł i więcej w zależności od stanowiska), dodatku za brak mieszkania (na każdego członka rodziny około 4000), dodatku do służby w patrolu w okresie zimowym, możecie też korzystać z zapomogi i wielu innych.... źle?
oburzony
oburzony 8.11.2018, 08:10
Lekarzy za *** powinni wziąć,że wystawiają lewe zwolnienia, nie za darmo-toż to łapówkarstwo!!!!!!!!!!!!
Wstyd
Wstyd 8.11.2018, 07:47
Osoba wypowiadająca się w reportażu to podobno policjant.... zatem powinna zadbać o estetykę i regulaminowy wygląd. Brak czapki z godłem i pagonów może świadczyć o lekceważeniu swojej pracy... bo służbą tego nie można nazwać.
To BUNT
To BUNT 7.11.2018, 22:13
I jak buntowników powinno się ich potraktować.
bolo
bolo 7.11.2018, 20:36
A lekarz, który wystawia "lewe" zwolnienie, czy to nie łamanie prawa.
A "pacjent", przecież nie za darmochę takie zwolnienie otrzyma. Czy to zgodne z prawem? Panowie oficerowie?
zdrowy policjant na L4
zdrowy policjant na L4 7.11.2018, 20:00
"""ślubuję pilnie przestrzegać prawa,"""
a lewe zwolnienia to co????
Jarek
Jarek 7.11.2018, 19:58
Z poniższego ślubowania widać,że nikt im nie obiecywał kokosowych wynagrodzeń-jestem po 2 kierunkach studiów i zarabiam 2,800 zł brutto i na zwolnienie lekarskie nie uciekam bo wynagrodzenie na zwolnieniu jest zaniżone dla wszystkich.Nikt nikomu nie każe być policjantem,lekarzem czy kimkolwiek-to jest własny wybór
dla przypomnienia
dla przypomnienia 7.11.2018, 19:53
Przed podjęciem służby policjant składa ślubowanie według następującej roty: "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."
Kr
Kr 7.11.2018, 19:25
Z racji mojego zawodu mam duży katarakt z policją i nigdy nie uważałem ich do końca za zdrowych ale sam protest popieram
sd
sd 9.11.2018, 10:43
co każdy z nich jest chory na ps.... Nie powinni wiec pracować w tym zawodzie.
Budżetówka
Budżetówka 7.11.2018, 16:42
#psiagrypa
John 3:16
John 3:16 7.11.2018, 13:00
Qwerty! Zgadzam się w 100%. Popieram akcję!
Qwerty
Qwerty 7.11.2018, 11:59
Bardzo dobrze policjanci!! A ty narodzie sortu kaczora teraz macie sprzedawczyki swoje 500+!!! Ja bym proponował żeby całe komisariaty, straże pożarne, szpitale stanęły na tydzień, dwa. Dlaczego pasożyty w postaci dzieciatych bezrobotnych (po 5-6 dzieci) dostają więcej niż wartościowy funkcjonariusz czy nauczyciel... To jest wielka paranoja!!
Kris
Kris 7.11.2018, 20:43
A policjanci dzieci nie mają? I z 500 + nie korzystają?
abc
abc 8.11.2018, 08:22
Ale nie produkują ich taśmowo bo z tymi które mają rzadko się widzą bo ciągle w pracy.
ZMIEŃ PRACĘ
ZMIEŃ PRACĘ 8.11.2018, 14:44
Masz tak "ciężko" że wszędzie będzie ci lepiej i w końcu spłacisz kredyt.

Pozostałe