Kościerzyna.Radni podwyższyli sobie diety

  • 30.11.2018, 13:07 (aktualizacja 06.12.2018 09:55)
Kościerzyna.Radni podwyższyli sobie diety
Wynagrodzenie burmistrza maleje, a diety radnych rosną - będą jednak uzależnione od frekwencji na sesjach i komisjach.

Na wniosek przewodniczącej i podstawie jednogłośnie przyjętych przez radnych uchwał diety radnych zwiększyły się średnio o 8,9%. Dieta radnego wyniesie więc 762,29 zł, przewodniczącej rady 1905,73 zł, a wiceprzewodniczącego 1448,35 zł.

Jarosław Laska - skarbnik miasta: Skutek roczny, jeżeli wszyscy będą uczestniczyć w komisjach i sesjach rady, to około 253 tysięcy złotych, czyli ok. 13 tysięcy złotych więcej niż do tej pory.

W tej kadencji obowiązywać będą sankcje obniżające dietę, a dotyczyć będą radnych, którzy nie będą brali udziału w sesjach oraz członków komisji, którzy nie stawią się na ich zebraniach.

Niższa będzie natomiast pensja burmistrza.

Jarosław Laska: Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów wynagrodzenie burmistrza będzie obniżone o 980 złotych, tak że będzie wynosiło wynosiło 9 660 zł - to jest wynagrodzenie brutto, wynagrodzenie netto to jest kwota około 6 800 zł.

Pensja włodarza miasta składa się z wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego i specjalnego.

 

Czy 6800 zł to godziwe wynagrodzenie dla burmistrza ?

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MM
MM 7.12.2018, 08:42
Dargas wice przewodniczącym - to skandal. Gratulacje dla tych, którzy na niego zagłosowali. Nadolny, Jażdżewski, Masakra. Wszyscy szybko zapomnieli jak Dargaspodpisywał prawdopodobnie pisma do prokuratury w sprawie Marcina Modrzejewskiego.
Dargacz podniósł podatki wszystkim mieszkańcom Kościerzyny , tylko po to, aby sobie podnieść dietę . To kolejny skandal. Radni, którzy chodzą na smyczy Dargasa, mają powód do wstydu. Żal
o
o 3.12.2018, 10:15
To jest dieta 762 za co ,za posiedzenie,za tydz. czy miesiąc?
Ja
Ja 3.12.2018, 10:50
Za miesiac pracy radnego -, minus
p otracenia w pracy zs nieobecnosci !
o
o 3.12.2018, 12:17
Dzięki za odp,no to się nie dziwię, ze nie chce się pracować , tylko po co się pchali
Plusy, Marki i inne.
Plusy, Marki i inne. 2.12.2018, 12:46
100% dla Kościerzyny?! No raczej nie Pani Knopik, Czucha i inni. Jednak was nie było. "Dam z siebie 100% dla Kościerzyny"?! No raczej nie Pani Karino Młodzianowska i inni. Nie było Was. Jak tak ma działać opozycja to proszę się później nie dziwić, że mamy co mamy.
ala
ala 1.12.2018, 20:24
PIS nie podniósł diet dla swoich. Po pierwsze przewodnicząca a nie PIS, a po drugie podniesiono diety nie dla "swoich" tylko dla wszystkich radnych: i z PO , Kosc na + i innych. Pewnie dlatego dokonano podwyżek, bo niektórzy radni za małe diety nie chą chodzić na sesje i nie dokonali zapisów na komisje. Pani przewodnicząca w wywiadzie dla mediów oznajmiła, iż wielu z opozycji nie wpisało się. Jak to rozumieć czy nie chcą pracować ? Może trzeba im jeszcze raz podnieć diety ?
jan
jan 1.12.2018, 20:09
Ponoś diety nie podwyższano od 10 lat.
zdziwniony Wojciech
zdziwniony Wojciech 1.12.2018, 17:35
"Na wniosek przewodniczącej " podwyższono diety radnych a co było we wniosku??? przecież jakieś uzasadnienie musiało być-może ktoś raczy dostarczyć wyborcom ten wniosek???-to wyborcy osądzą czy był słuszny.Oby co miesiąc nie wpływał podobny wniosek bo pójdziemy z torbami
mark
mark 1.12.2018, 19:31
jest w bipie
Felek
Felek 1.12.2018, 13:55
Przykład idzie z góry. ''Ojczyznę dojną racz nam zwrócić Panie"
radość
radość 1.12.2018, 11:15
jest nasz najprzystojniejszy radny. najbardziej elegancki, mający największa wiedzę. gratulacje zostania przewodniczącym komisji rew.
Skandal
Skandal 1.12.2018, 10:20
12 pazernych radnych zrobiło skok na miejską kasę i teraz umoralniają innych jak należy postępować. Niech każdy się przyjrzy na kogo oddał swój głos.
ktoś
ktoś 1.12.2018, 19:30
Nie rozumiem dlaczego pazernych. Chodzą na komisję, na sesję, pracują. Nalezy się zapłata. Gorsi są lenie, którzy nie chodzą - oni też dostaną dietę !
oszukany wyborca
oszukany wyborca 1.12.2018, 20:03
Pewnie, że pazernych i to do potęgi. Bzdura, że pracują. Nie chodzą na komisje, bo dopiero komisje zostały powołane, ale jeszcze się nie odbyły. Na sesję przyszli tylko po to, żeby podwyższyć sobie wynagrodzenie. Praktycznie nic nie zrobili, a już zaklepali sobie największą kasę w historii miasta.
ja
ja 1.12.2018, 20:07
A mieli nie przyjść jak opozycja? Odbiło ci ?
Mamy PIS
Mamy PIS 1.12.2018, 07:17
PRIORYTETY: kasa dla swoich i kolejne pomniki
Witek
Witek 30.11.2018, 22:52
6,8 tys. zł zarabia burmistrz, tyle samo starosta. Toż to obciach dla cywilizowanego państwa prawa. Żeby burmistrz czy starosta zarabiali mniej od ulicznego straganiarza, czy Cygana wędrującego od domu do domu z jakimis tandetnymi dywanami. W jakim kraju my żyjemy?
Ala
Ala 1.12.2018, 10:09
Pracuję w szpitalu. Zarabiam niecałe 1500 zł, a radni jeszcze podnoszą mi podatki, bo muszą mieć więcej dla siebie. W jakim kraju my żyjemy?
as
as 1.12.2018, 17:03
Trzeba było się uczyć, to też byś mogła pracować w szpitalu, jako ... prezes.
jola
jola 1.12.2018, 13:15
Mi też podnieśli i muszę płacić 6,20 zł więcej rocznie. Obiboki ....
hehehe
hehehe 2.12.2018, 13:31
o matko i córko :D
majątek hehehehe
kościerzak
kościerzak 30.11.2018, 21:40
Podoba mi się ta rada bo nikt nie chciał siedzieć z Dargaczem (poza Przybylską:)). Bravo!!! A co do diet to są śmieszne pieniądze za to, że jesteś odpowiedzialny za tyle tematów... Jak ktoś zazdrości i krytykuje to niech zostanie radnym. Przecież to takie proste..
patriota
patriota 4.12.2018, 14:05
jakiś problem do Dargacza?
ala
ala 1.12.2018, 13:13
Ci co nie siedzieli z Dargaczem potem na niego zagłosowali . Według relacji w TV Kaszuby 12:0. tylko czy to wiarygodne? Nikt nie był przeciw. to dziwne.
KX
KX 30.11.2018, 19:57
Nikt nie każe ci być radnym. Czujesz misję? Startuj. Chcesz coś zrobić dla swojej ulicy? Startuj. Niektórzy mylą biznes z "powołaniem". Chcesz zarabiać krocie? Idź do prywatnej sfery gospodarczej, zrób wykształcenie, rób szkolenia, edukuj się całe życie. Zarobisz. Dla mnie te kwoty to maksimum.
tak sądzę
tak sądzę 30.11.2018, 19:45
Wynagrodzenie burmistrza powinno być uzależnione od ilości mieszkańców-im więcej ludzi,tym wyższe,bez widełek. Natomiast dieta radnego powinna być obliczana procentowo do wynagrodzenia burmistrza-w całym kraju jednakowo-i wtedy byłoby sprawiedliwie.
wnikliwy
wnikliwy 30.11.2018, 14:55
9660 brutto to zasadnicza czy z dodatkami wszelkiej maści?
zorientowany
zorientowany 2.12.2018, 00:51
To kwota ze wszystkimi dodatkami. Podstawowa wynosi 4 i pół koła.
xk
xk 1.12.2018, 11:07
Zasadnicza bez dodatków
ja
ja 30.11.2018, 14:21
Nie opłaca się być radym, za 700 zł ? To smieszne. O razu masz 200 wrogów na starcie .....
błąd
błąd 30.11.2018, 13:29
Bardzo dobra decyzja! Martwi mnie tylko obniżenie wynagrodzenia Burmistrza... Bądźmy szczerzy, Dobrze wynagrodzonego włodarza nic nie kusi, ponieważ dobrze zarabia.

Pozostałe