środa, 24 kwietnia 2024 16:13

Złoto Pucharu Świata dla Kamili Bałandy!

Kamila Bałanda z Kościerzyny wygrała złoto Pucharu Świata, a nasza reprezentacja zajęła III miejsce w klasyfikacji drużynowej!

Kamila Bałanda to zawodniczka klubu sportowego CHAMPION, trener sekcji w Kościerzynie oraz nauczycielka prowadząca fakultet sportów walki w kościerskim PZS nr 1 „EKONOMIK” w Kościerzynie, w której również od września poprowadzi klasę Mistrzostwa Sportowego w dyscyplinie kickboxing. Po złotym medalu z Mistrzostw Polski w formule low – kick Kamila wraz z kadrą pojechała reprezentować Polskę na arenę międzynarodową do Budapesztu, gdzie od 13 do 15 maja odbywał się Puchar Świata. Zawodniczka klubu Champion i tym razem pokazała na co ją stać wygrywając finałowy pojedynek z reprezentantką Austrii – Sandrą Binz, która dzień wcześniej na tej samej imprezie zdobyła Puchar Świata w formule kick-light. Kamila wróciła do kraju w ze złotym medalem Pucharu Świata low-kick w kategorii -70kg. Dołożyła cegiełkę do 3 miejsca drużynowo, które zajęła Kadra Narodowa Polski low – kick.

Jest to dobra prognoza przed zbliżającą się galą Champion’s Fight Night round 4, gdzie będzie okazja zobaczyć Kamilę Bałande w walce wieczoru. Przygotowania trwają, a my zapraszamy 25 czerwca do hali Sokolnia do oglądania i kibicowania.