piątek, 26 kwietnia 2024 15:20

Sukces drużyny WOPR na Finale Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego

Kaszubska Drużyna Słupskiego WOPR z PCM Garczyn odniosła kolejny sukces podczas Finału Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego w Gdańsku w dniu 11 listopada 2016. Nasi ratownicy zdobyli aż 10 medali indywidualnie i trzy w sztafetach. Jest to największy sukces w historii drużyny.

Zawody otworzył Dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku Pan Maciej Kowalczuk, jako współorganizator całej ligi wraz z Prezesem Pomorskiej Federacji WOPR Piotrem Dąbrowskim.

Zawodnicy rywalizowali w 3 konkurencjach indywidualnych – 50m holowanie manekina(25m dowolnie i 25m holowanie), 100m ratownik(50m w płetwach z pasem ratowniczym i 50m holowanie manekina w pasie) i 100m ratowanie manekina w płetwach(50m dowolnie w płetwach i 50m holowanie w płetwach) oraz w sztafecie 4x25m holowanie manekina.

2. Gierszewska, Cyrzan, Daft, Stoltmann

Chłopacy 12-14 lat regularnie plasowali się w pierwszej dziesiątce, lecz medal zdobyli dopiero w sztafecie 4x25m holowanie manekina
3. Kutela, Majewski, Środecki, Etmański

Dzięki tak dobremu występowi dziewczęta 12-14 lat uplasowały się na 2 miejscu drużynowo, a dziewczyny 15-17 lat wygrały drużynowo te zawody i wróciły z Pucharem. Dzięki startom we wszystkich rundach dziewczęta 12-14 lat zostały najlepszą drużyną całej ligi 2016(W Słupsku miały 1 miejsce, w Wejherowie 2 miejsce i Gdańsku również 2 miejsce)!
Największym sukcesem indywidualnym pochwalić się mogą nasze najmłodsze ratowniczki w kategorii 12-14 lat Julia Kiedrowska okazała się najlepszą zawodniczką całej ligi pokonując koleżankę klubową Michalinę Kreft, która zajęła 2 miejsce w całej lidze. Na 4 miejscu w całej lidze uplasowała się Wiktoria Szwichtenberg, której zabrakło w Gdańsku i dlatego nie stanęła na podium.

Wyjazd Kaszubskiej Drużyny Słupskiego WOPR zasponsorowała Szkoła Pływania AQUA SPORT.