czwartek, 28 marca 2024 17:49

Ratownicy z PCM Garczyn z kolejnymi medalami

18 medali indywidualnie i 3 puchary za sztafety zdobyli ratownicy Kaszubskiej Drużyny Słupskiego WOPR z PCM Garczyn.

W dniu 6 października w Aquaparku w Redzie odbyła się 3 Runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego, w której wystartowało 18 zawodników Kaszubskiej Drużyny Słupskiego WOPR. W rywalizacji wzięło udział 7 drużyn, które reprezentowało 72 zawodników z Ustki, Słupska, Gdańska, Wejherowa, Ostródy i Kościerzyny. Zawodnicy rywalizowali w 3 konkurencjach indywidualnych(100m kombinowane, 50m z manekinem i 100m ratowanie manekina z pasem) oraz w sztafecie 4x25m pod wodą. Wśród seniorów niewątpliwie największą gwiazdą był Mistrz Świata Juniorów – Hubert Nakielski z Ostrołęki, który wygrywał wszystkie wyścigi.

Najlepszą juniorką na zawodach ponownie okazała się nasza reprezentantka Magdalena Majewska, która wygrała wszystkie konkurencje i zdobyła 3 złote medale. Wśród juniorek młodszych brązowy medal wywalczyła Emilia Czajkowska(100m z pasem), a wśród młodziczek brąz zdobyła Daria Freda, srebro Kinga Klasa, a złoto Maria Schütz również w konkurencji z pasem ratowniczym. Marysia zdobyła ponadto jeszcze 2 srebrne medale w pozostałych konkurencjach. Niewątpliwie największym sukcesem był nie tylko złoty medal Marysi, ale ważniejszy był uzyskany wynik w konkurencji z pasem ratowniczym, a mianowicie 1:16.84, który okazał się być najlepszym na zawodach wśród wszystkich kobiet, a Marysia ma zaledwie 13 lat!

Wśród chłopców brązowy medal zdobył junior Konrad Etmański, wśród juniorów młodszych srebro wywalczył Jakub Chmurzyński(obaj z pasem ratowniczym), również wśród juniorów młodszych brązowym krążkiem pochwalić się może Maksymilian Okrój w konkurencji 50m z manekinem. Natomiast ponownie na podium wśród młodzików stawali Kacper Brandt(złoto i 2 srebra) i Karol Rozgoński(2 złota i brąz). Puchary wywalczyły również nasze sztafety młodzików i młodziczek oraz juniorki. Bardzo istotny jest też wkład PCM Garczyn, ponieważ większość zawodników to wychowankowie sekcji pływania i ratownictwa wodnego. Zawody te potwierdziły siłę naszej reprezentacji, bo aż 10 osób stawało na podium. Sponsorem wyjazdu byli rodzice i szkoła pływania Aqua Sport.

Finał Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego zaplanowany jest na 17 listopada, natomiast w dniach 22-24 listopada nasi ratownicy powalczą o medale Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym, które odbędą się w Kędzierzynie-Koźlu. Drużyna poszukuje sponsora na ten daleki wyjazd.