Liniewo. Nowy radiowóz dla policji

  • 08.12.2016, 09:37 (aktualizacja 12.12.2016, 11:37)
  • KPP w Kościerzynie
Liniewo. Nowy radiowóz dla policji KPP w Kościerzynie
Policjanci z Posterunku Policji w Liniewie otrzymali nowy radiowóz marki Skoda Yeti. Jego zakup współfinansowany był przez Komendę Główną Policji oraz samorządy z Liniewa, Starej Kiszewy i Nowej Karczmy. Nowy pojazd będzie służył policjantom w codziennych patrolach.

We wtorek 6 grudnia w Liniewie odbyło się przekazanie policjantom nowego pojazdu służbowego. W uroczystości uczestniczyli: Marian Pick - Wójt Gminy Stara Kiszewa, Mirosław Warczak - Wójt Gminy Liniewo, Andrzej Pollak - Wójt Gminy Nowa Karczma, insp. Marcin Piotrzkowski – Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie, podinsp. Tomasz Radomski – Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie oraz kierownictwo i przedstawiciele Posterunku Policji w Liniewie. Zakup nowego radiowozu sfinalizowany został w ramach połączonych środków Komendy Głównej Policji oraz Gmin Liniewo, Stara Kiszewa, Nowa Karczma.

Nowy radiowóz to nowoczesny samochód marki Skoda Yeti z silnikiem o mocy 150 km oraz napędem 4x4. Oznakowane auto już od dziś patroluje ulice trzech gmin. Samochód nie tylko doskonale spisuje się na drogach asfaltowych, ale również ułatwia funkcjonariuszom dojazd do miejsc trudno dostępnych. Zastosowane w tym radiowozie rozwiązania techniczne zdecydowanie ułatwią pracę funkcjonariuszom, a także będą pomagać w codziennej służbie i w zwalczaniu przestępczości. Już w najbliższych dniach, w okresie przedświątecznym radiowóz będzie między innymi wykorzystany w ramach „Akcji Choinka” do patrolowania terenów leśnych i przeciwdziałania kradzieżom drzewek.

KPP w Kościerzynie

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

毹
毹 08.12.2016, 21:06
Kieliszki już mają :)
ąŹĆ
ąŹĆ 08.12.2016, 16:08
mogli im lepiej kieliszki kupić :P

Pozostałe