poniedziałek, 20 maja 2024 11:14

UKS PCM znowu przegrywa

W sobotę UKS PCM zmierzył się z Energą AZS-em Koszalin. Niestety, na koncie naszych szczypiornistek musimy zapisać kolejną porażkę. Piłkarki z zachodniopomorskiego pokonały nas 26:22.

Kościerski beniaminek walczy o utrzymanie się w Superlidze. W ostatnich pięciu meczach spotkaliśmy się z czołówką tabeli i pięć razy polegliśmy. W niedzielę naszym przeciwnikiem był zespół z Koszalina, który mógł się pochwalić serią pięciu spotkań bez porażki.

Początek był optymistyczny. Nasze zawodniczki zdobywały punkty, a nawet wyszły na prowadzenie. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i dawała nadzieję na wygraną. Na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 12:11 dla gości,

Wola walki była wielka, ale w drugiej połowie Koszalin wziął się w garść i natychmiast zdobył trzy bramki. Dużym osłabieniem dla UKS PCM była kontuzja, której doznała nasza najskuteczniejsza zawodniczka – Karolina Mokrzka. Groźnie wyglądający upadek zakończył się wstrząsem mózgu i skręconą kostką. To oznacza rehabilitację i przerwę w grze.

Kościerzyna walczyła zawzięcie, ciągle goniliśmy rywalki, od których w pewnym momencie dzielił nas tylko punkt różnicy. Wygrana była jednak poza naszym zasięgiem. Rywali zwyciężyły 26:22.

Jest wsparcie kibiców, jest wola walki zawodniczek, ale zła passa UKS PCM trwa. Z 6 punktami jesteśmy na 10 miejscu w Superlidze. Na swoim koncie mamy 3 zwycięstwa i 13 porażek. Tyle samo punktów ma jedenasty Ruch Chorzów. Tabelę zamyka KPR Jelenia Góra.