poniedziałek, 20 maja 2024 20:36

Wspaniały występ zawodników UKS Olimpijczyk w Mistrzostwach Polski

W dniach od 30 czerwca do 2 lipca w Szczecinie odbywał się 51. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w których znakomicie spisali się zawodnicy Olimpijczyka Skorzewo zdobywając 12 medali!
  • Źródło: UKS Olimpijczyk Skorzewo

Po pierwszym dniu zawodów po złoto sięgnął Daniel Pek zwyciężając rywalizację w biegu na 400m w klasie T20. W tym samym biegu brązowy medal wywalczył Adrian Bielski

W rywalizacji na 400m srebro zdobył Damian Żołądek rywalizując w kategorii T35-38. W konkursach pchnięcia kulą, wśród kobiet, srebrny medal wywalczyła Faustyna Kotłowska bijąc rekord życiowy a brązowy medal zdobył Łukasz Walczak w rywalizacji mężczyzn.  Bardzo dobrze zaprezentował się także w konkursie rzutu dyskiem w klasie F55 Robert Hinc, który wywalczył 7 miejsce bijąc rekord życiowy. Po pierwszym dniu UKS Olimpijczyk zajmował 3 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Drugi dzień przyniósł lekkoatletom ze Skorzewa kolejne medale. W biegu na 1500m złoto zdobył niezawodny Daniel Pek a za nim na trzecim miejscu finiszował Amadeusz Reiss. Faustyna Kotłowska ponownie stanęła na drugim stopniu podium, tym razem w rywalizacji w rzucie dyskiem. W biegu na 100m brązowy medal wywalczył Damian Żołądek a w konkursie rzutu oszczepem także brązowy krążek wywalczył Maciej Jutrzonka. Na zakończenie drugiego dnia zawodów drużyna Olimpijczyka sięgnęła po złoto w sztafecie 4x100m w składzie: Adrian Bielski, Damian Żołądek, Piotr Kiełpin i Daniel Pek

W trzecim, ostatnim dniu zawodów w Szczecinie w rywalizacji na 200m brązowy medal wywalczył Damian Żołądek.

To były bardzo udane, pod względem ilości medali rekordowe mistrzostwa. Klub ze Skorzewa zajął w ostatecznym zestawieniu 7 miejsce w klasyfikacji medalowej na 34 sklasyfikowane kluby.  Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, trenerom Leszkowi Zblewskiemu i Dawidowi Żołądkowi oraz rodzicom i wolontariuszom, którzy na co dzień współpracują z sekcją lekkoatletyczną Olimpijczyka dla osób z niepełnosprawnościami.

Wielkie podziękowania należą się sponsorom i partnerom, bez wsparcia których nie udałoby się osiągnąć tego sukcesu a są to: Gmina Kościerzyna, Powiat Kościerski, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, VISLINE, EKO-PIL, Pomorskie Zrzeszenie LZS, Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Sportowe „SZANSA START GDAŃSK”, PB GÓRSKI, Rehcenter, NANDRUK, Kruszywa Polskie, BUDKON.