poniedziałek, 20 maja 2024 23:36

Dominika Peek z KS Aqua Sport mistrzynią Polski w ratownictwie wodnym!!!

W dniach 23-24 czerwca 2023r. W Poznaniu odbyły się 56. Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, a areną zmagań była 50-metrowa pływalnia na Termach Maltańskich. Zawody podzielone zostały na 3 bloki, gdzie w pierwszym bloku porannym 23 czerwca już mogliśmy cieszyć się z sukcesów naszych reprezentantów.

W zawodach wystartowało 243 zawodników z 22 klubów. Do rywalizacji przystąpiło także 11 zawodników KS Aqua Sport Kościerzyna.

W konkurencji 50m holowanie manekina w kategorii wiekowej Młodzik(12-13 lat) pierwszy medal dla KS Aqua Sport wywalczyła Dominika Peek uzyskując 3 lokatę z czasem 47.34s, co jest jej nowym rekordem na pływalni 50m.

Następnie odbył się wyścig sztafetowy, gdzie jest podział na kategorię wiekową do 15 lat oraz OPEN.

W młodszej grupie nasze dziewczęta wywalczyły także brązowe medale, a popłynęły w składzie: Zuzanna Peek, Dominika Peek, Anna Tarnowska i Anna Szybalska. Kolejna konkurencja 200m Super Ratownik nie przyniosła wprawdzie medali, lecz 7 miejsce w Juniorkach (16-18 lat) Darii Fredy jest także dużym sukcesem, szczególnie, że Daria ustanowiła nowy rekord życiowy w tej konkurencji. Kolejną konkurencją była ponownie sztafeta, lecz tym razem 4x50m z pasem ratowniczym.

Nasze dziewczęta do 15 lat ponownie ukończyły na 3 miejscu, lecz można powiedzieć, że przegrały 2 miejsce, bo zabrakło ledwie 0.07 sekundy do srebra. W konkurencji 100m z przeszkodami na 10 pozycji w Juniorkach Młodszych (14-15 lat) finiszowała Anna Szybalska. Następnie rozegrano konkurencję Rzut Liną, gdzie Zuzanna Peek i Monika Zarach zajęły 5 miejsce, natomiast Filip Komar i Szymon Hinc ukończyli na 3 miejscu. Obie drużyny rywalizowały w kategorii wiekowej do 15 lat.

Kolejną konkurencją na Mistrzostwach Polski było 100m holowanie manekina w płetwach. W tym wyścigu Dominika Peek pewnie zwyciężyła zostając mistrzynią kraju w kategorii Młodzik i ustanawiając wspaniały rekord klubu w tej kategorii wiekowej, czyli 1:09,81.

Warto zaznaczyć, że na 10 pozycji rywalizację ukończyła Monika Zarach. Także nowym rekordem klubu na tym dystansie, lecz w kategorii Junior Młodszy pochwalić się może Anna Szybalska, która wynikiem 1:08,56 ukończyła rywalizację na 4 miejscu. Warte odnotowania są również rekordy życiowe Zuzanny Peek(10 miejsce) i Anny Tarnowskiej (11 miejsce).

W konkurencji 100m ratowanie kombinowane padły u kobiet aż 3 rekordy Polski, a ustanowiły je w kategorii OPEN – Alicja Tchórz, w Juniorkach – Weronika Markiewicz, a w Juniorkach Młodszych – Gabriela Karkocha. Najlepiej z naszych popłynęła Daria Freda ustanawiając rekord klubu zarówno w Juniorkach, jak i w OPEN, który wynosi teraz 1:33,43, co dało jej 12 lokatę w Juniorkach.

Ostatnia konkurencja przyniosła kolejne rekordy życiowe i klubowe, a była to konkurencja 100m ratowanie z pasem.

Daria Freda zajęła 10 lokatę wśród Juniorek, natomiast ponownie w Juniorkach Młodszych tuż za podium ukończyła Anna Szybalska ostatecznie plasując się na 4 miejscu. Warte odnotowania są wyniki Anny Tarnowskiej(7 miejsce) i Zuzanny Peek(10 miejsce).

Wśród Młodziczek na 4 miejscu ukończyła Dominika Peek, a ponownie 10 miejsce zajęła Monika Zarach. Wśród panów najlepiej wypadł Filip Komar w Juniorach Młodszych zajmując 6 miejsce w tej konkurencji. W zawodach wystartowała jeszcze 3 naszych juniorów, którzy wyścigi kończyli w drugiej dziesiątce, a byli to: Iga Góralczyk, Klaudia Bida i Jan Marchewicz.

Komplet wyników, jak również relacja video z zawodów w linku:

Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym | LiveTiming

Były to ostatnie zawody na pływalni przed wakacjami, lecz zawodnicy KS Aqua Sport nie zamierzają próżnować i już przebywają na obozie sportowym w Pogorzelicy, gdzie przygotowują się do pierwszego w historii startu w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim, jakie odbędą się w dniach 22-23 lipca w Gdańsku.