Jubileuszowe targi książki "Costerina 2025" z klimatem
Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „Costerina 2025” po raz 25. przyciągnęły do centrum Kościerzyny autorów, wydawców i czytelników. Podczas wydarzenia można było spotkać lokalnych twórców, zdobyć książki z autografami i wziąć udział w warsztatach.
„Ćwierć wieku Costeriny to dowód, że kultura regionalna ma tu swoje wierne miejsce” – podkreśliła Justyna Kujach, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Kościerzynie, współorganizatora wydarzenia.
Gwiazdy i tłumy w Ogródku Jordanowskim
Wieczór 5 lipca należał do muzyki tanecznej – scenę w Ogródku Jordanowskim wypełnili Bartii, Miły Pan, Chucho, WonerS, a na koniec wystąpił wyczekiwany Skolim. Mimo godzinnego opóźnienia artysta dał porywający koncert, za co zebrał burzę oklasków.
Publiczność oceniła program jako „strzał w dziesiątkę” – szczególnie chwalono różnorodność gatunków muzycznych i świetne nagłośnienie.
Piknik rodzinny dla najmłodszych
6 lipca przed południem plac Jana Pawła II zamienił się w plac zabaw i kreatywności. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował Piknik Rodzinny z animacjami, dmuchańcami, kącikiem malucha, malowaniem kamieni i twarzy oraz robieniem bransoletek.
Nie zabrakło też lokalnych akcentów – stoisko Miejskiego Przedsiębiorstwa Infrastruktury „Kos-Eko” serwowało orzeźwiającą „Kościerską Kranówkę”.
Scena przy ul. Wojska Polskiego pełna emocji
Sobotnie koncerty na głównej scenie zlokalizowanej przy ul. Wojska Polskiego rozpoczęły się z dużą energią. Zagrali Space Bash i Henio z zespołem, Latino Show Band, a także Bryska. Mimo deszczowego epizodu publiczność pozostała pod sceną – czekając na Dawida Kwiatkowskiego, który porwał tłumy swoim energetycznym show.
„Jeszcze niedawno jeździliśmy do Stężycy, bo tam działo się najwięcej. Ale w tym roku to Kościerzyna wróciła na mapę i to z przytupem!” – podkreślił pan Tomasz, mieszkaniec Kościerzyny.







































































Napisz komentarz
Komentarze