Wydarzenie rozpocznie się o godzinie dwunastej i potrwa do godziny piętnastej. W tym czasie mieszkańcy Powiatu Kościerskiego będą mogli z bliska obejrzeć specjalistyczne pojazdy oraz wyposażenie formacji ratunkowych. Swoje stoiska przygotują instytucje odpowiedzialne za codzienne bezpieczeństwo w regionie.
Podczas pikniku zaplanowano praktyczne warsztaty. Ratownicy medyczni nauczą uczestników prawidłowego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaprezentowany zostanie również nowoczesny sprzęt zakupiony ze środków przeznaczonych na Ochronę Ludności i Obronę Cywilną.
Edukacja i atrakcje dla rodzin
Dla dzieci organizatorzy przygotowali grę terenową. Łączy ona zadania sprawnościowe z nauką zasad zachowania w sytuacjach zagrożenia. Na uczestników czekają nagrody. Obecne będą także stoiska lokalnych organizacji i placówek społecznych.
Piknik ma pokazać mieszkańcom mechanizmy działania systemu bezpieczeństwa. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorzy zachęcają do przybycia całe rodziny z regionu Kaszub.
Wydarzenie wpisuje się w cykl działań edukacyjnych prowadzonych na terenie województwa pomorskiego. Podobne akcje mają na celu podnoszenie odporności społecznej na wypadek wystąpienia zagrożeń naturalnych lub cywilizacyjnych.

Napisz komentarz
Komentarze