Święto Niepodległości w Kościerzynie
Cytat z przemówienia starosty Grzegorza Zabrockiego (11 listopada 2025, Kościerzyna)
— Dziś, w 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, oddajemy hołd tym, którzy mimo różnic potrafili się zjednoczyć dla dobra ojczyzny. Ich odwaga i poświęcenie pozwoliły Polsce odrodzić się jako suwerenne państwo.
Pamiętajmy, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Widzimy to dziś, patrząc na wojnę za naszą wschodnią granicą. Dlatego musimy dbać o jedność, solidarność i odpowiedzialność.
Patriotyzm to nie tylko historia — to codzienne działania, troska o wspólnotę, uczciwość i rozwój.
Dziś wspominamy nie tylko wielkich z historii, ale też naszych lokalnych bohaterów — tych, którzy walczyli o wolność naszej małej ojczyzny: Kościerzyny i całego powiatu.
Niech ten dzień będzie nie tylko świętem, ale i przypomnieniem, że wolność zobowiązuje — do współpracy ponad podziałami i troski o przyszłość Polski. Niech żyje wolna i niepodległa Rzeczpospolita! Niech żyje powiat kościerski — serce Kaszub!
Napisz komentarz
Komentarze