W Sali Kina Remus odbyła się II Kościerska Gala Kultury i Sportu (26.06), podczas której wręczono nagrody dla lokalnych twórców, działaczy oraz sportowców za osiągnięcia w 2025 roku. Samorząd podjął decyzję o zwiększeniu puli na stypendia sportowe o blisko 50 tysięcy złotych, dzięki czemu wsparcie finansowe otrzymali wszyscy uprawnieni zawodnicy, którzy złożyli wnioski. Najważniejsze miejskie wyróżnienie, Medal im. Tomasza Rogali, odebrał Janusz Kuźma.