"Logika podpowiada, że ta firma powinna być w Gdańsku"

  • 09.12.2016, 13:26 (aktualizacja 16.12.2016, 11:53)
  • admin 24
"Logika podpowiada, że ta firma powinna być w Gdańsku"
Gościem "Przesłuchania" jest Andrzej Dolny - nowy dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.

Andrzej Dolny kieruje pomorskim ODR od dwóch miesięcy, ale w Ośrodku pracuje od 1993 roku. Zapytaliśmy naszego gościa o to, czy ubiegał się o stanowisko dyrektora PODR.


Jak nowy szef ocenia to, co zastał w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego? Jaka jest dalsza koncepcja funkcjonowania Ośrodka?

Czy przeprowadzka do Lubania była dobrym krokiem? Krążą domysły, że część ośrodka przeniesiona zostanie z powrotem do Gdańska. Są takie plany?

Czy to prawda, że częstym gościem w Lubaniu jest senator PiS Waldemar Bonkowski? Na czym polega współpraca z senatorem?

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pracownik
Pracownik 12.01.2017, 07:53
Wreszcie w PODR jest normalna atmosfera która sprzyja pracy. Wymiana dyrektora była najlepszym pomysłem na poprawę sytuacji naszej jednostki.
Zorientowany
Zorientowany 20.12.2016, 16:48
Nie tylko partyjni dostali podwyżki. Gdyby podliczyć wszystkich pracowników którzy za przejście na dobrą stronę dostali podwyżki wyszłaby z tego niezła sumka...
Obywatel
Obywatel 20.12.2016, 11:02
Andrzeju ! Według Ciebie sytuacja finansowa w PODR jest zła , a jak się mają do tego podwyżki finansowe dla działaczy partyjnych PiS ?
Proszę o odpowiedź obrońców Andrzeja .
Bonk
Bonk 20.12.2016, 11:44
Sytuacja finansowa PODR była zła, ale teraz będzie dobra i coraz lepsza. Najważniejsze, że przyszedł tam kompetentny człowiek, wspaniały dyrektor. Teraz PODR wyjdzie na prostą.
Władys
Władys 20.12.2016, 13:07
Zgadzam się z szanownym przedmówcą, że PODR teraz dopiero rozwinie skrzydła. Osiągnie wysokie wyniki nie tylko w województwie, ale i w kraju. Ta zmiana była naprawdę konieczna.
Darek
Darek 20.12.2016, 14:37
Sytuacja w PODR była bardzo skomplikowana ale od pewnego czasu zachodzą tam pozytywne zmiany dzięki którym wszystko idzie właściwą drogą. Jest to droga sukcesu i dynamicznego rozwoju. Jeszcze może kilka drobnych zmian i wszystko będzie na właściwym miejscu. Co do podwyżek to były one niezbędne i z punku widzenia pracowników oczekiwane od dawna. Można by rzec, że są spóźnione o 2 lata! Ale powoli z każdym miesiącem naprawiane jest to co musiało być wyprostowane a zatem słuszne. Biorąc to pod uwagę i to, że PODR ma być wizytówką wszystko jest w jak najlepszym porządku, właściwie zarządzane i słusznie nagradzane.
Dobra zmiana
Dobra zmiana 19.12.2016, 11:16
dobrze, że w PODRze zaszły pozytywne zmiany. Na to czekali pracownicy i nie tylko oni.
Rolnik
Rolnik 17.12.2016, 20:35
To zapytaj pan rolnika z okolic Czerska gdzie mu bliżej. Nawigacja może się mylić, gdyż ulice w Lubaniu są od roku. A cały czas mówi Pan ze placówki terenowe są najważniejsze wiec co by miał szukać rolnik w dyrekcji,no chyba ze na targi ale to każdy wie gdzie ma jechać. Z internetem faktycznie szału nie ma, ale z sieciami komórkowymi to raczej problemów nie ma. Do tego jak rolnik jedzie to jedzie do jednej agencji a nie kolęduje od ARIMAR do ARN i ODR. Ale tak słuchając wywiadu chęci Pan masz i życzę powodzenia. PS Machowi daj spokój bo jego pracodawcą był Marszałek i był od niego uzależniony a teraz nastała dobra zmiana i góra jest inna
PODRowiec
PODRowiec 13.12.2016, 08:33
Rewelacyjny facet z dużym doświadczeniem, już wprowadza naprawdę dobre zmiany. Wypowiada się profesjonalnie, potrafi dostrzec problemy. Takiej zmiany nam było potrzeba. Trzeba było jedynie wprowadzić ją dużo wcześniej.
"patrzy z oczu"
"patrzy z oczu" 13.12.2016, 07:36
takich mamy tutaj więcej i co? samo "patrzenie z oczu" to za mało, warto aby za tym szedł pomysł i wiedza, zaplecze i stabilność, "pożyjemy zobaczymy" a póki co POprzednicy mają się dobrze w "naszym POwiecie" "naszym mieście" i "naszej gminie"
bolo
bolo 12.12.2016, 10:02
bardzo dobrze temu panu "patrzy z oczu",widać,że porządny facet.Ja nie lubię takich z wytrzeszczem i jak sie ślinią
Bonio
Bonio 11.12.2016, 19:54
Bardzo dobry wywiad, na reszcie w PODR jest kompetentna osoba.
Jarosław
Jarosław 11.12.2016, 08:42
ponoć prowadzi jeszcze jakieś stowarzyszenie? może ktoś wreszcie ogarnie te wszystkie organizacje pozarządowe w naszym powiecie??mieszkańcy nie mają pojęcia o ich działalności,więc co robią? na co wydają kasę publiczną??oby nie było z nimi tak samo jak z Amber Gold!!!!!!!
Do Jarka
Do Jarka 11.12.2016, 08:49
Może Ty się tym zajmij. Jak porównujesz stowarzyszenia do Amber Gold, to może warto by było wezwać TVN, albo napisać do Dziennika Bałtyckiego? Dawno nie było afer w naszym mieście. Jarku chyba na coś trafiłeś. Masz niezwykłą ułańską fantazję. Niezwykłym człowiekiem musisz być. Pewnie cały psychiatryk nie mógł się nadziwić Twoim przemyśleniom.
tres
tres 11.12.2016, 15:03
Jaki TVN? To nie ma u nas polskich telewizji?
do KK
do KK 11.12.2016, 18:44
KK zawsze wzywała TVN jak była jakaś afera w mieście ;0), zawsze szukała sztucznych afer, akcji interesujących tematów, szkoda tylko, że tak negatywnie nagłaśniała nasze miasto, zamiast stawiać je w pozytywnym świetle, teraz też mąci w Gryfie Kościerskim i to tydzień po tygodniu. Taka To jest właśnie KK
do poprzednika
do poprzednika 11.12.2016, 08:39
jaka nauczycielka-w zadnej szkole jej nie chcieli
rodzic
rodzic 11.12.2016, 20:58
Tak, nie chcieli jej, bo w SP 3 zatrudnili panią Czucha, córkę burmistrza. Ponoć magister chemii była lepsza niż magister matematyki. I co się okazało? Totalna klapa. i niewypał.
jhio;
jhio; 10.12.2016, 22:25
A nie zajęliście się sprawą nowe posady żony radnego Duła.... Bardzo ciekawy temat nauczycielka szefową KRUS
kiosk z prasą
kiosk z prasą 10.12.2016, 07:29
jest źle chociaż właściwie jest dobrze bo jest źle a to dobrze no bo jak jest źle to cokolwiek zrobimy i będzie dobrze a jak jest dobrze to może być już tylko źle...
zatem jest źle a później będzie dobrze
rach ciach mach
rach ciach mach 10.12.2016, 07:19
hmmmm. to jak to jest? dobrze? czy jednak nie?
Marek
Marek 10.12.2016, 00:19
Ciekawe. Z wywiadu wynika, że przenosiny do Lubania to nie najlepszy pomysł. Kondycja finansowa PODR też nie jest zaciekawa. Ciekawe czy to prawda. Poprzedni dyrektor mówił co innego.
Rolnik
Rolnik 09.12.2016, 22:25
W PODR zmiany w ARiMR zmiany teraz jeszcze czekają izby, inspekcją ochrony roślin,inspekcją handlową,itp. bo Inspekcją Weterynaryjną, ARR, ANR już pod panowaniem władzy rządzącej, problem jest że na wszystkich tego typu stołkach powinni zasiadać osoby kompetentne z wiedzą umiejętnościami z wykształceniem oraz doświadczeniem zawodowym. Niestety tak nie jest, ścieżka polityczna przeważa, tak nie powinno mieć miejsca. W przypadku Pana Nadolnego jest to osoba z doświadczeniem zawodowym które pozyskiwał wiedze w poprzednich latach w PODR, zobaczymy jak będzie się spełniał przy doradztwie dla rolnictwa ?.
Asia
Asia 09.12.2016, 21:58
Nie tylko ona została przyniesiona w teczce. Ponoć na bardzo dobrych warunkach i wysokiej pensji pracuje tam jeszcze jedna zaufana osoba pana Bonkowskiego.
wiesiu
wiesiu 09.12.2016, 21:37
A ja słyszałem, że nowy Dyrektor do sekretariatu zatrudnił żonę najsłabszego kandydata na burmistrza Krzysztofa Jaronca. Geodetka w sekretariacie!
Janek
Janek 09.12.2016, 21:56
to zdaje sie mozna kwalifikować jako pomówienie????
Antek
Antek 09.12.2016, 21:32
Brak podstawowej wiedzy. Manipulacja faktami
kamila
kamila 09.12.2016, 21:20
Andrzeju, do Lubania masz bliżej z domu niż do Gdańska. Bądź zadowolony!!

Pozostałe