"Kościerski jest dzisiaj wybijającym się powiatem"

  • 16.12.2016, 11:37 (aktualizacja 23.12.2016, 15:07)
  • admin 24
"Kościerski jest dzisiaj wybijającym się powiatem"
W najnowszym "Przesłuchaniu" gościmy Dariusza Męczykowskiego - radnego Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Rozmowę rozpoczęliśmy od wystartowania bezpośredniego połączenia kolejowego ze stolicą województwa. Po ponad 70. latach możemy dojechać pociągiem z Kościerzyny do Gdańska. Idea jest taka, by z samochodów przesiąść się do pociągu, zmniejszyć korki i otworzyć Kaszuby d;a turystów. Czy Pomorska Kolej Metropolitalna cieszy się dużą popularnością?

W październiku Dariusz Męczykowski został przewodniczącym Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku. Został wybrany szefem na cztery najbliższe lata, otrzymując 100% poparcie. Czym przekonał do siebie uczestników zjazdu? Czy nowy przewodniczący chce przenieść model życia sportowego w powiecie kościerskim do innych powiatów?

Często przeszkodą w realizowaniu planów są pieniądze. Czy udaje się je zdobywać dla naszej lokalnej społeczności? Jakie fundusze zostaną przekazane w najbliższym czasie na edukację, sport i remonty dróg?

Trwa przerwa w rozgrywkach Superligi. UKS PCM zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.. Jaki jest plan na nowy rok? Na boisku nie pomagają braki w składzie. Drużyna jest teraz osłabiona kadrowo. Kiedy dziewczyny wrócą do gry? 

Zapraszamy do oglądania!

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (89)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dlaczego tak jest???
dlaczego tak jest??? 02.01.2017, 10:51
że do polityki /tej małej i dużej/ pchają się ludzie najmniej merytorycznie przygotowani???? m.in.wuefiarze,któtym nie chce się biegać po sali gimnastycznej z uczniami???
33333
33333 02.01.2017, 21:54
Bo są lenie i mają za duże brzuchy
Mii
Mii 30.12.2016, 19:46
Dokładnie, wybijającym się jeżeli chodzi o najniższe zarobki w pomorskim.
Krasny
Krasny 30.12.2016, 21:22
Zarobki są kiepskie, chyba, że jesteś specjalistą w danej dziedzinie. Tutaj Ameryki nie odkryłeś, to dotyczy całego kraju. Za to w sporcie pomorze na pewno wiedzie prym. Mamy dobrych zawodników i to w różnych dyscyplinach sportu, warto stawiać na młodzież, warto uczyć ich aktywnego stylu życia. To jest dobry pomysł, zarówno rodzice jak i nauczyciele powinni go propagować.
do nowokarczmianina
do nowokarczmianina 22.12.2016, 21:37
wyobraź sobie,że są ludzie którzy wiedzą więcej niż ty-twoja wypowiedź jest kompletnie oderwana od rzeczywistości.Ty na prawdę uważasz,że walczący o stołki samorządowe są dobrzy w tym co robią???Nie znam żadnego mądrego człowieka,który pcha się do koryta bo jest dobry!!! tacy ludzie mają własne biznesy i są od nikogo niezależni.Skoro ktoś szuka zależności,to już z samego tego działania nie jest albo mądry,albo uczciwy.Nie ma większej wartości człowieka jak NIEZALEŻNOŚĆ- a aprobata na "smycz" musi być uwarunkowana czymś nie fair. Jakoś nikt nie zastanawia się nad tym,czy przypadkiem NIE WARTO GODNIE ŻYĆ. Nabrali kredytów / frankowych też/ i aby je spłacić to trzeba trochę pokombinować i tu jest sedno "naszych samorządowców"
panie Darku
panie Darku 22.12.2016, 06:54
wspaniale Pan rozgrywa, spotkanie opłatkowe w Grabówku jako przygrywka do planów politycznych rozwijania nowej formacji w powiecie kościerskim? Wspaniale! Tylko dlaczego nie było tam nikogo z Gminy Kościerzyna (Piechowski, Świtała - w zeszłym roku byli)? A zapomniałem pan Piechowski zbliża się do PISu więc teraz nie mógł się tam POkazać? Brawo za POmysł!
wszystko jasne
wszystko jasne 22.12.2016, 15:13
Pan Darek wspiera panią Żurawską a pani Żurawska pana Darka. Razem stworzą wspaniałą listę do powiatu i zwyciężą a następnie powiat poprze pana Darka do sejmu.
Nowokarczmianin
Nowokarczmianin 20.12.2016, 21:41
Mieszkam w Nowej Karczmie, czasami spotykam Męczykowskiego, czasami spotykam starostę Żurawską, która też mieszka w Nowej Karczmie, czytam te "komentarze", tak sobie patrzę na to wszystko i tak sobie myślę: ludzie, gdzie wy wszyscy w tej nienawistnej gonitwie pędzicie? Nie znam bliżej Męczykowskiego i nie znam bliżej Żurawskiej, ale nie uważam, żeby oboje zasłużyli sobie na taki stek inwektyw, drwin i szyderstwa, jakie przewijają się od lat w tzw. "komentarzach", na tym portalu. Oboje są ludźmi kulturalnymi, oboje ciężko pracują, starają się coś dla ludzi pozytywnego zrobić, dwoją się i troją, aby w miarę możliwości jakoś ten wózek samorządowy, społeczny i sportowy jechał. Wiadomo jest, że na takich stanowiskach muszą podejmować jakieś decyzje personalne, co może się nie podobać osobom których te decyzje dotknęły, wiadomo, że muszą podejmować jakieś decyzje wynikające z funkcji które sprawują. I wiadomo, że ktoś zawsze nie będzie zadowolony, bo nie da się wszystkich zadowolić. Ale na miłość boską, to nie jest powód, żeby na każdym kroku ich tak obrażać wypowiadać się na ich temat z taką pogardą. Przecież oni nie robią czegoś celowo na złość całemu światu, bo mają jakieś widzimisię. Może ktoś kto ich z taką zaciętością anonimowo lży, nie zna całości zagadnienia, może nie do końca jest doinformowany, może nie wie wszystkiego albo wyciąga zbyt pochopne wnioski. Anonimowych bohaterów tu nie brakuje, internet pozwala na wiele, ale warto czasem się opamiętać, zastanowić, najlepiej już teraz przed zaśpiewaniem kolędy "Bóg się rodzi", czy Wasze słowa nie ranią, czy nie sprawiają komuś bólu, czy są sprawiedliwe. I zapytać siebie samego, co mi daje anonimowe obrażanie innego człowieka? Warto być przyzwoitym i lepiej czasem mądrze milczeć niż niezbyt elegancko się odzywać. Wesołych Świąt.
waldek
waldek 01.01.2017, 21:11
W tej nienawiści przoduje Starosta Żurawska jest bezwzględną przebiegłą i bezskrupułów wredną babą
droga koleżanko?
droga koleżanko? 21.12.2016, 11:31
tak mi się wydaje, że powyższy wpis zrobiła ładna blondynka w średnim wieku, masz rację: "Bóg się rodzi" a moc truchleje...i masz rację, że znasz Żurawską.
widać, że niewiele rozumiesz
widać, że niewiele rozumiesz 21.12.2016, 06:50
z tego co tu się dzieje w lokalnej polityce
Oświeć wszystkich
Oświeć wszystkich 21.12.2016, 13:01
Skoro ta osoba nie wszystko rozumie to ją oświeć, a w zasadzie oświeć wszystkich. Ale tak bez ściemy. Kto z kim trzyma? Dlaczego? W jakim celu? I co z tego ma lub będzie miał? Mam tu na myśli burmistrza, jego zaplecze i przeciwnicy, ewentualni konkurenci na fotel burmistrza oprócz tych co znamy. Przewodniczącą rady, te same zależności, kto z kim itd.? Dalej Pani starosta, jej zaplecze i oponenci itp.? Tak samo wójt gminy, kto z kim i dlaczego? Kto to jest grupa kreatywna? A także kandydata na burmistrza, który sam lub ktoś w jego imieniu codziennie szkaluje tak naprawdę wszystkich. Jak jesteś tak mocno zorientowany, to nie powinno sprawić ci trudności, by wszystko opisać.
dobrze wiesz, że nie mogę tego zrobić na forum....
dobrze wiesz, że nie mogę tego zrobić na forum.... 22.12.2016, 06:55
więc po co prowokujesz?
kogel mogel
kogel mogel 21.12.2016, 14:04
masło maślane
Kościerzynianin
Kościerzynianin 20.12.2016, 22:06
w sumie to dobrze napisane i to taka kwintesencja dotycząca większości artykułów z tego portalu
Męczykowski najlepszy przyjaciel Majewskiego
Męczykowski najlepszy przyjaciel Majewskiego 20.12.2016, 17:09
Panie Męczykowski, jak to jest z "wspólnym budowaniem dobra mieszkańców pomorskiego" w sejmiku woj pomorskigo??? Jak wycinało PO z wiceprzewodniczącego sejmiku Barzowskiego? I jak Pan głosował wtedy "dla wspólnego dobra"? I takie gnidy zwalczające PiS wspiera Majewski. Tacy są najlepszymi przyjaciółmi Majewskiego.
Patrz na swoją działalność
Patrz na swoją działalność 20.12.2016, 19:58
Znowu pojawily się ataki na burmistrza? Nieładnie panie Piotrze. Trzeba łączyć a nie dzielić. Teraz warto by Pan się skupił na Miejskim kole PIS i na swojej działalności. Zanim zacznie Pan krytykować innych może przydało by się u Pana odrobina samokrytyki.
panie "mały"
panie "mały" 20.12.2016, 20:32
Piotr ma rację, Majewski wspiera Platformę we wszystkim i na każdym odcinku. Łączy się z panem Darkiem we wspólnym projekcie politycznym. Wspiera pana Piechowskiego który konserwuje Platformę w Urzędzie (Świtała, Knopik). Na dodatek w "swoim" urzędzie zachował stary "układ" urzędniczy po burmistrzu Czusze zwalniając jedynego członka PISu (nawet pan Czucha!!!) tak nie postąpił....więc jak to jest?
AR i MR
AR i MR 20.12.2016, 21:04
Tomku o ile się nie mylę, to Piotr chciał współpracować z Darkiem i z każdym obojętnie jaką by partię reprezentował. Można to zobaczyć na wszelkich zdjęciach do których pozował z wieloma politykami. Tylko niestety nie każdy chce współpracować z nim. No a burmistrzowi chwała za to, że z Piechowskim i Męczykowskim stworzą wspaniałą infrastrukturę dla mieszkańców np. ścieżki rowerowe których nam od lat brakowało poza miastem. Bez wójta nie było by to możliwe. Brawa za to, że Ci ludzie potrafią się dogadać, że wszyscy są ponad podziałami zamiast się wzajemnie opluwać i kopać pod swoimi jak zrobił to pan Bonkowski w Dzienniku Bałtyckim.
Oburzony
Oburzony 20.12.2016, 18:00
Pis jest niszczony wewnętrznie sam przez siebie. Senator Bonkowski szydzi na forum Dziennika Bałtyckiego z Janusza Śniadka. Jak może tak być, by swój na swojego publicznie pluł? Takie rzeczy załatwia się w kuluarach, tak być nie powinno. To niszczy naszą partię, to niszczy PIS.
ach jakiż to wspaniały radny...
ach jakiż to wspaniały radny... 19.12.2016, 20:16
wszystkim przyobieca, każdego wysłucha, z każdym porozmawia, nigdy z nikim się nie pokłóci, ale co z tego wynika? nic absolutnie nic...ale pijar dobry.
zadziwiające jest to
zadziwiające jest to 19.12.2016, 20:21
że jak pojawiło się to przesłuchanie, to przynajmniej nagle nie ma negatywnych wpisów o burmistrzu. Obaj panowie Majewski i Męczykowski muszą być dobrymi politykami co ich tak opozycja atakuje, a konkretnie to dwóch panów. Zamiast zająć się nową dyrektorską posadą, to mąci wodę on i jego przyjaciel, tylko po co tak szkodzą i szkodzą.
nową dyrektorską posadą
nową dyrektorską posadą 20.12.2016, 07:40
pan Darek znów COŚ dostał? jak się ma farta to nawet w drewnianym kościele cegła na głowę spadnie.....
Tom
Tom 20.12.2016, 08:14
On ciężko na to zapracował, a Ty przecież też niedawno zostałeś dyrektorem. Słyszałem jednak, że nie bardzo sobie radzisz z obowiązkami. Może za dużo na forach się udzielasz niszcząc lepszych od siebie?
ja?
ja? 20.12.2016, 14:27
no POmyślałby kto, że to prawda? Panie Darku nie gniewaj się i już nie czyń drugiemu...a lepiej napijemy się i POmarudzimy razem?
on nie jest warty 61 wpisów
on nie jest warty 61 wpisów 19.12.2016, 19:54
ludzie-przestańcie,gdyż wszystkie wpisy są dla niego pochlebne;takie typy tak mają;każda władza im pasuje;z każdym wchodzi w układy;dowozi do domu pełne półmisy żarcia,aby tylko być na fali
 Trzeba być człowiekiem, a nie pasożytem.
Trzeba być człowiekiem, a nie pasożytem. 19.12.2016, 19:52
nie obmawiać, pełna zgoda!
Ból rolmopsa
Ból rolmopsa 19.12.2016, 18:28
Bajkopisarz. Boli obecna sytuacja w sejmiczku? To, że Bonkowski został senatorem? Gdzie są te twoje Maryśki, Kaśki, Pawełki? Spouchwalanie się nic nie dało. Wybory pokazały. Czas bajek mija, a u Ciebie stagnacja.
Ból Piotrusia
Ból Piotrusia 19.12.2016, 18:54
Trzeba działać a nie biadolić, trzeba rozmawiać, a nie obmawiać. Trzeba być człowiekiem, a nie pasożytem. U Męczykowskiego dzieje się nader dużo i to w wielu dziedzinach. Takich polityków nam potrzeba, a nie takich co niszczą to czego się dotkną, nie potrzeba takich co rozłam niosą we wszystkich dziedzinach i to nie tylko politycznych.
NIKT CI TYLE NIE OBIECA
NIKT CI TYLE NIE OBIECA 19.12.2016, 06:48
NIKT też nie ma większego parcia na "szkło" a sukcesy...hm myślę, że już czas na zmianę trenera PCM który będzie miał umiejętności i doświadczenie na tym szczeblu rozgrywek. Jeśli chodzi o "politykę" to na terenie powiatu kościerskiego potrzeba nam ludzi pracowitych i z pomysłem rozwoju a nie obiecywanie, poklepywanie i "gierki w partii".
Dekada
Dekada 19.12.2016, 08:51
Dzień bez ataku na Męczyka jest dniem straconym ;0) chyba ktoś całą niedzielę myśli o tym jak oszkalować tego gościa. Niezwykli są co niektórzy ludzie.
Jaskier
Jaskier 19.12.2016, 08:29
Ty obiecywałeś więcej, ale nie dotrzymałeś żadnej z obietnic. Dlatego ludzie Ci więcej nie zaufali i przegrałeś wybory. Męczykowski działa rozmawia i realizuje obietnice. Dużo się dzieje. Myślę, że jesteś w tym temacie zorientowany, ale nie będziesz pisał tutaj nic pozytywnego bo chcesz mu zaszkodzić i tylko o to tutaj chodzić. Szkodzić tym, którzy naprawdę działają. Na szczęście po tego typu wpisach widać "prawdzie gierki".
 "prawdzie gierki"
"prawdzie gierki" 19.12.2016, 10:20
Męczykowski działa? ...realizuje obietnice? co? gdzie? " Dużo się dzieje." O tak zwłaszcza w Warszawie a niedługo pewnie i w Gdańsku ale u nas wszystko jest po staremu :) ciepła woda w kranie
PODR
PODR 18.12.2016, 21:12
Tak wyglądają wpisy zawistnych ludzi, jedna osoba dokonuje wpisu niemal co minutę, jak by to robiła hurtowo, jako znajomek, czy sąsiad. Po co chcesz zaszkodzić Męczykowskiemu takimi absurdalnymi wpisami? Nie możesz się pogodzić, że ktoś potrafi być dobrym działaczem, politykiem, społecznikiem? Zamiast próbować mu szkodzić zacznij robić coś dobrego. Tę Twoją negatywną energię skieruj na pozytywne działanie, to pomorze Tobie i innym. Przestań zatruwać siebie i otoczenie.
znajomek
znajomek 18.12.2016, 20:58
ten facet nie robi NIC bez własnych korzyści,a to,że większość daje się nabrać na chaotyczną gadkę-to jego sukces
do "nasuczyciel z wyboru"
do "nasuczyciel z wyboru" 18.12.2016, 20:57
chyba żartujesz-to święta Bożego Narodzenia a nie Prima Aprilis
sąsiad
sąsiad 18.12.2016, 20:55
nic nie robi-głupa pali i wszędzie się wpycha i rozpycha
Belfer
Belfer 18.12.2016, 18:48
Wuefisci dziękują Darku :) Nie wszyscy Cię lubią ale szacun za to co robisz :)
Nauczyciel z wyboru
Nauczyciel z wyboru 18.12.2016, 20:09
Darku ktoś pisze w imieniu wuefistów, ale nie w imieniu wszystkich. Ci zorientowani widzą nie tylko Twoje starania, ale przede wszystkim Twoje działania. Chyba nikt w regionie nie zrobił tyle dla lokalnego sportu co Ty.
Stefan
Stefan 18.12.2016, 08:26

ma głównego sponsora,który zatrudnia 1/2 pracowników na czarno i 1/2 ukraińców za 3 zł/h-ruszyła kampania wyborcza grubasa,teraz będzie wszystkich i wszystko chwalił-liczy na wszystkich głosy!!!!!a długi niespłacone,skończy jak korzeń /w kryminale/
Nie bądź jak Stefan
Nie bądź jak Stefan 18.12.2016, 08:59
Stefan wysłuchał wywiadu, wyciągnął wnioski i je spisał na forum. Czarno widzę przyszłość Stefana. Trawi go jego własna żółć i zazdrość. Nie bądź jak Stefan. Bądź normalny.
PAN Męczykowski
PAN Męczykowski 17.12.2016, 20:38
Był kiedyś dyrektorem szkoły nr 6 w Kościerzynie oj dawne czasy. Ciekawe czy pamięta co się na koniec wydarzyło?
PAMIĘTAM
PAMIĘTAM 18.12.2016, 07:51
Działo się :) oj gdzie pan Darek już nie był :) teraz zdaje się jest dyrektorem szkoły w Nowej Karczmie. Ciekawe czy jeszcze zasiada w radzie nadzorczej szpitala w Kościerzynie?
Paweł
Paweł 18.12.2016, 08:12
Ciekawe czy te obraźliwe teksty pisze osoba która jest o wspaniałym usposobieniu, bez nałogów, troszcząca się o ludzi, mądra, uczciwa i rzetelna w tym co robi. Dla mnie za takimi słowami stoi osoba zawistna, o niskim poziomie wartości, bardzo zazdrosna o sukces innych, ale przede wszystkim osoba przegrana i nieobiektywna. Takie wpisy jak powyżej źle świadczą przede wszystkim o osobie, która je wypisuje.
obraźliwe?
obraźliwe? 18.12.2016, 09:52
a co widzisz obraźliwego w podawaniu faktów? oj widzę, że boicie się prawdy i chcecie aby ludzie mieli krótką pamięć. rozumiem, że bronisz "swojego" pana ale nie poniżaj. twoja ocena jest tendencyjna i nacechowana poniżeniem prawdy ponad kłamstwo. opamiętaj się!
Kropek
Kropek 18.12.2016, 10:03
Stefanie co było to ludzie wiedzą, pisałeś o tym wielokrotnie, zawsze gdy był jakikolwiek artykuł o tym panu. Może napisz jak żyjesz i z kogo powinien brać przykład. Napisz o sobie jaki jesteś prawy i wspaniały, a co najważniejsze bezbłędny. Ja podziwiam tego pana za to, że potrafi się podnieść nawet z najgorszego upadku i mieć klasę, mieć dobre serce i potrafi działać na rzecz innych, działać dla społeczeństwa. Ty oprócz obrażania innych coś jeszcze robisz? Ja nie chcę być taki jak Stefan, chcę być taki jak Darek.
Sebastianie
Sebastianie 18.12.2016, 12:10
potrafisz tylko oskarżać, obrażać i poniżać, jako obrońca pana Darka, Michała i innych z zaplecza koalicji Męczy Maj Piech, nie przynosisz im chwały a jedynie pokazujesz jakie zaplecze mają Ci Panowie: słabe, bez pomysłu, nerwowe i strasznie zawistne. Przykro się robi jak tacy "mali" ludzie potrafią pokrzykiwać na forach i zadawać kłam prawdzie!
Polo
Polo 17.12.2016, 18:18
Dobrze wiedzieć, że konkurenci nie mają Panu nic konkretnego do zarzucenia, tylko tak prostacko Pana oczerniają. Niestety dobrzy działacze tak mają. Nie Pan pierwszy i nie ostatni. Gratuluję Panu wielu sukcesów i tak intensywnych działań na wielu płaszczyznach. Oby takich polityków było więcej. Po wpisach co niektórych osób widać tylko zawiść, frustrację i brak kultury osobistej.
wesa
wesa 17.12.2016, 18:08
Co ten czlowiek bredzi???? Powiat Koscierski wybijajacym sie powiatem??? BUHAHABUHAHAHHAHAHAHA. Najgorsze drogi,najgorsze zarobki itd itd. On z jakiegos niedzwiedziego snu sie chyba obudzil i o tych snach opowiada. Ja pi...ole co za brednie.

Pozostałe