Kościerzyna. IX edycja Małych Form Teatralnych za nami!

  • 20.12.2016, 10:43 (aktualizacja 21.12.2016, 13:20)
  • koscierzyna24info | ponad 9 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!
Kościerzyna. IX edycja Małych Form Teatralnych za nami!
14 grudnia w sali im. Lubomira Szopińskiego odbyła się 9. edycja Małych Form Teatralnych, których tematem było HIV, AIDS oraz profilaktyka uzależnień.

W związku ze światowymi obchodami Dnia Walki z AIDS, odbyła się 9. już edycja Małych Form Teatralnych. Na kościerskiej scenie swoje talenty tego dnia  zaprezentowało 5 szkół z Kościerzyny i okolic. 

Nadrzędnym celem zorganizowania teatraliów jest uświadomienie młodzieży czym jest HIV i AIDS, oraz jakie środki ostrożności należy zachować, by się nie zarazić.

Grażyna Greinke – dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej: Nie zarażamy się przez pocałunek, używanie wspólnych talerzy czy wspólne przebywanie. Natomiast przy braku zachowania środków ostrożności, a więc używanie wspólnej szczoteczki do zębów, w przypadku gdy dojdzie do naruszenia ciągłości skóry, błony śluzowej – można się zarazić, również podczas stosunków seksualnych lub używania tej samej strzykawki.

Teatralia skierowane są do młodzieży i tworzone są niejako przez młodzież. Poziom wiedzy wśród uczestników z roku na rok widocznie  wzrasta a promowanie profilaktyki uzależnień przynosi korzyści:

Alicja Żurawska – starosta Powiatu Kościerskiego: Powiem szczerze, że świadomość młodzieży w powiecie kościerskim jest naprawdę wysoka. Młodzież chce uczestniczyć w takich wydarzeniach i jest dobrze przygotowana na to, co niesie dorosłe życie, zdaje sobie sprawę jakie są możliwości korzystania z używek, a jednocześnie co za tym idzie. To można powiedzieć jest dobrym początkiem dorosłego życia dla naszej młodzieży.

Poniżej wyniki tegorocznej edycji Małych Form Teatralnych:
1. Zespół Szkół w Lipuszu
2. Zespół Kształcenia w Łubianie
3. Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Kościerzynie

Wyróżnienia:
I LO w Kościerzynie
Zespół Szkół w Starych Polaszkach

 

 

koscierzyna24info | ponad 9 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe