wtorek, 16 kwietnia 2024 14:59

Kościerzyna.II Turniej Szachowy Kościerskiej Szkółki Szachowej 2016

17 grudnia 2016 r. w Kościerskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kościerzynie odbył się „II Turniej Szachowy Kościerskiej Szkółki Szachowej 2016”. Do rozgrywek szachowych zgłosiło się łącznie 31 miłośników „królewskiej gry”. Zawody przeprowadzono w dwóch grupach turniejowych. W grupie A rywalizowali seniorzy i gimnazjaliści, natomiast w grupie B grali  uczniowie szkół podstawowych. Turniej przeprowadzono na dystansie 7 rund z tempem gry 10 minut dla zawodnika na partię.

Autor: fot. KOSIR

W grupie A czołowe miejsca zajęli: Knitter Tomasz – 7 pkt., Olszewski Oskar – 6 pkt., Młyński Szymon – 4,5 pkt. Z grona uczestników turniejowej grupy A nagrodzono najlepszych gimnazjalistów. Najlepszą zawodniczką w tej kategorii okazała się  Agata Młyńska, na II miejscu uplasował się Miłosz Załucki, a miejsce III zajął Stanisław Grochal.

Z kolei w grupie B zwycięzcą został Dominik Kobiela, który zgromadził 7 pkt. z 7 partii. Na II miejscu z dorobkiem 4 pkt. uplasował się Mateusz Grochal. Miejsce III zaś wywalczył Adam Lis z dorobkiem 3 pkt.

Zwycięzcy rozgrywek zostali uhonorowani statuetkami, medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Nagrodzono również za integrację środowiska szachowego osoby niepełnosprawne uczestniczące w rozgrywkach, a także nagrodzono najmłodszego oraz najstarszego uczestnika turnieju.

Warto dodać, że turniej przebiegał w miłej atmosferze, a zawodnicy rywalizowali ze sobą w sportowym duchu fair – play. Sędzią zawodów był Zdzisław Pelowski z Lipusza, instruktor szachowy prowadzący zajęcia szkółki szachowej przy KOSiR w Kościerzynie. Wszystkie chętne osoby, które chciałyby uczestniczyć w zajęciach szkółki zapraszamy we wtorki od godziny 16 do siedziby KOSiR przy ul. Kamiennej 7.

Ze szczegółami turnieju szachowego oraz klasyfikacją końcową rozgrywek można zapoznać się poniżej:

II Turniej Szachowy Kościerskiej Szkółki Szachowej 2016 – grupa A

II Turniej Szachowy Kościerskiej Szkółki Szachowej 2016 – grupa B

Organizatorami turnieju byli: Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościerzynie oraz Mobilna Szkoła Szachowa „Pelmat” z Lipusza.