Kościerzyna. Wspólne kolędowanie i kiermasz bożonarodzeniowy. Święta w sercu miasta!

  • 21.12.2016, 13:06 (aktualizacja 23.12.2016, 15:02)
  • koscierzyna24info | ponad 9 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!
Kościerzyna. Wspólne kolędowanie i kiermasz bożonarodzeniowy. Święta w…
Jak co roku, tak i tym razem na kościerskim rynku odbyło się wspólne kolędowanie. Atmosferę tego wydarzenia wzbogacił bożonarodzeniowy kiermasz, na którym można było znaleźć między innymi własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

18 grudnia w sercu naszego miasta poczuć było można prawdziwą magię świąt, a wszystko za sprawą wspólnego kolędowania oraz bożonarodzeniowego kiermaszu.

Wystawców w tym roku na kościerskim rynku było ponad 20. Każdy z nich miał do zaoferowania wyjątkowe, często własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, ale i nie tylko. Inspiracją dla wielu z nich jest sztuka ludowa, i tak na przykład Pani Edyta stara się tworzyć niekonwencjonalne zestawienia wykorzystując elementy ludowe w troszkę nowoczesnym wydaniu:

Edyta Leyk – wystawca: Wszystko to są moje dzieła, które szyję, tak jak na przykład te kaszubskie poduszki, ale też, które maluję tak jak te kaszubskie zegary, a teraz troszeczkę tematycznie więc bombki. Staram się wykorzystywać kaszubskie motywy, kaszubskie wzory i układać je troszeczkę po swojemu. Wykorzystuje te wzory w oryginalnej wersji umieszczając je w bardziej nowoczesnym wnętrzu

Okres przedświąteczny to ważny czas dla każdego, jednak podczas gorączki świątecznych zakupów nie można zapominać o codziennej dawce życzliwości:

Jan Dittrich – dyrektor KDK: Jedno jest bardzo ważne o czym trzeba powiedzieć na kościerskim rynku, otóż my przygotowujemy się w Kościerzynie z takim duchem wielkiej życzliwości i normalności, nie ma u nas agresji i nienawiści.

Na rynku poza bożonarodzeniowym kiermaszem świąteczną atmosferę tworzył grający kolędy debiutują zespół.

 

 

koscierzyna24info | ponad 9 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marta
Marta 21.12.2016, 14:15
Też tak słyszałam z pewnego źródła ,że wygrał p.Piotr, Sz....
Renata
Renata 21.12.2016, 14:11
była naprawdę wspaniała atmosfera, wspaniałe występy i cudowny klimat. Oby było takich spotkań więcej dla wszystkich mieszkańców.
Adrianna
Adrianna 21.12.2016, 21:50
Jeden z piękniejszych takich dni w naszym mieście. Wspaniałe kolędy i te stragany, z roku na rok coraz tego więcej. Miło by było, aby i śnieg się pojawił. Barszczyk pyszny i cieplutki.
Ola
Ola 21.12.2016, 14:11
Już wiadomo kto wygrał 6 w Totka :)
Jest to właściciel firmy transportowej z Kościerzyny .Jest to 100% pewne .

Pozostałe