Kościerzyna TOP 12. Wielkie podsumowanie 2016 roku!

  • 30.12.2016, 10:43 (aktualizacja 03.01.2017, 13:35)
  • koscierzyna24info | ponad 9 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!
Kościerzyna TOP 12. Wielkie podsumowanie 2016 roku!
Miniony rok bogaty był w różnego rodzaju wydarzenia. Przygotowując się do jego podsumowania zaobserwowaliśmy, że największe zainteresowanie budziły niekoniecznie dobre wiadomości. I tak, by nie wracać do często tragicznych wydarzeń wybraliśmy dla Państwa spośród wszystkich informacji 2016 roku dwanaście naszym zdaniem najważniejszych! Zapraszamy do informacyjnego podsumowania 2016 roku!

 

 

 

1. Wrą prace na budowie obwodnicy!

Trwa budowa obwodnicy Kościerzyny. Inwestycję wizytowali niedawno miejscy radni, których oprowadzali przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawcy inwestycji. Prace przebiegają zgodnie z planem, a trasa może być gotowa nawet szybciej, niż zakładano. 

 

 

 

2. Dla kogo 500 złotych na dziecko?

Od 1 kwietnia będzie można składać wnioski o wypłatę pieniędzy z Programu Rodzina 500+. W Kościerzynie sprawami świadczeń będzie zajmował się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i właśnie tam udaliśmy się, by porozmawiać o szczegółach projektu.

 

 

 

3. Kończy się cierpliwość pracowników szpitala

Na wyczerpaniu jest cierpliwość pracowników szpitala, którzy walczą o podwyżki pensji. W poniedziałek związkowcy spotkali się z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego. Miały to być negocjacje „ostatniej szansy”.

 

 

4. Fryzjer z Wielkiego Klincza jest Wicemistrzem Polski!

Marcin Kulas z Wielkiego Klincza zdobył tytuł Wicemistrza Polski we Fryzjerstwie Klasycznym. Dzięki temu sukcesowi może teraz zawalczyć o mistrzostwo Europy w Paryżu.

 

 

 

5. Jubileuszowe Targi w Lubaniu

W miniony weekend do Lubania zjechali wystawcy, hodowcy oraz pasjonaci rolnictwa i ogrodnictwa z całej Polski. Za nami jubileuszowe Pomorskie Agro Targi – jedna z największych tego rodzaju imprez w naszym województwie. Towarzyszyła im Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

 

 

 

6. Kaszubi z całego świata zjechali do Wdzydz

W sobotę 2 lipca gmina Kościerzyna była gospodarzem Zjazdu Kaszubów. Po raz pierwszy Kaszubi z całego świata spotkali się nie w mieście, a na wsi – we Wdzydzach Kiszewskich.

 

 

7. PODR przeprowadził się do Lubania

22 lipca nastąpiło uroczyste otwarcie nowej siedziby Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy ulicy Maderskiego 3 w Lubaniu. Wydarzenie to poprzedziła konferencja prasowa z udziałem marszałków Mieczysława Struka i Krzysztofa Trawickiego oraz Dyrektora PODR - Aleksandra Macha.

 

 

8. Pożar na Os. 1000-lecia. Jedna osoba zginęła

W poniedziałek po południu w bloku przy osiedlu 1000-lecia wybuchł pożar. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, kilka podtruło się dymem.

 

 

9. Kościerzyna. Wypadek na ul. Ogrodowej (zobacz film z monitoringu)!

W środę doszło do wypadku na ulicy Ogrodowej. Poranek tego dnia nie najlepiej rozpoczął się dla 32-letniego rowerzysty, który nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał wprost pod koła nadjeżdżającego pojazdu.

 

 

10. 2-letni Kornel z Wielkiego Klincza walczy o życie. Potrzebna pomoc!

To mogłaby być baśniowa historia. Dzielny rycerz walczy ze złym smokiem. Niestety, w prawdziwym życiu przeciwności nie można pokonać magicznym zaklęciem. 2-letni Kornel z Wielkiego Klincza, bo to on jest bohaterem tej opowieści, toczy nierówną walkę z nowotworem oka. Żeby chłopiec wyzdrowiał niezbędne jest kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych. Potrzebna jest dosłownie każda złotówka. 

 

 

 

11. Kościerzyna. Pierwsze samochody obwodnicą  pojadą już we wrześniu 2017

W czwartek 8 grudnia odbył się pokazowy przejazd kościerską obwodnicą. Prace nad jej budową trwają i są już na półmetku.

 

 

12. Kościerzyna. Węzeł integracyjny, renowacja dworca oraz nowe połączenie kolejowe. Nadchodzą zmiany!

12 grudnia w poczekalni dworca PKP w Kościerzynie odbyło się uroczyste podpisanie umów dotyczących stworzenia węzła integracyjnego oraz renowacji dworca, jednak to nie wszystko, oficjalnie otwarto nowe połączenie kolejowe Kościerzyna – Gdańsk. 

 

 

koscierzyna24info | ponad 9 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kornelek
Kornelek 01.01.2017, 20:51
Czy ktoś wie ile zebrano do tej pory kasy na Kornelka?
Powiatowy
Powiatowy 30.12.2016, 16:37
Wg. mnie 1 miejsce to straszliwa i nierówna walka Powiatu z długami jakie spowodował Powiat.

Pozostałe