Dobrogoszcz. Morsy przywitały Nowy Rok!

  • 02.01.2017, 12:00 (aktualizacja 04.01.2017, 10:14)
  • koscierzyna24info | ponad 9 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!
Dobrogoszcz. Morsy przywitały Nowy Rok!
Nad jeziorem w miejscowości Dobrogoszcz około 30 osób witało Nowy Rok wspólnie kąpiąc się w jeziorze.  Dla kościerskich morsów takie noworoczne spotkanie stało się tradycją.

Kościerski Klub Morsów ma już 12 lat i należy do niego kilkadziesiąt osób. Jego członków można zastać nad jeziorem w miejscowości Dobrogoszcz w każdą niedzielę o godzinie 13.00. Jednak to niedzielne spotkanie należało do wyjątkowych, było bowiem powitaniem Nowego Roku, w obowiązkowym karnawałowym stroju.

Ważnym elementem przed wejściem do zimnej wody jest wcześniejsza rozgrzewka, która ma za zadanie pomóc rozruszać i rozciągnąć mięśnie. Jest ona wstępem do całej zabawy. 

Ta noworoczna kąpiel to symboliczne pozostawienie starego roku w wodzie. Spotkaniu towarzyszył wspólny toast i noworoczne życzenia, a jak nowy rok to również nowe plany:

Radosław Flisikowski - prezes Kościerskiego Klubu Morsów Forrest Gump: Plany morsów na 2017 rok są stare – nowe, już za tydzień jedziemy na Zlot Morsów do Kołobrzegu, 15 stycznia kąpiemy się w Lipuszu, następnie 22 stycznia prawdopodobnie pojedziemy na Zlot Morsów do Korzybia, a w połowie lutego jedziemy na Zlot Morsów do Mielna. 

Już 26 lutego w Garczynie odbędzie się jedna z najważniejszych imprez dla naszych morsów:

Radosław Flisikowski - prezes Kościerskiego Klubu Morsów Forrest Gump:  Członek Kościerskiego Klubu Morsów: 26 lutego – najważniejsza impreza dla nas czyli VI Bieg Morsa w Garczynie koło Kościerzyny, tam będziemy biegać, chodzić z kijkami, brać udział w biegu niedźwiedzia polarnego czyli biegu w strojach kąpielowych i mam nadzieję, że będzie śnieg. Na koniec wszyscy będziemy się kąpać. W ubiegłym roku  w wydarzeniu tym brało udział ponad 500 osób i myślę, że w tym roku będzie podobnie.

Na wszystkich po kąpieli czekała gorąca herbata oraz ognisko. 

 

 

koscierzyna24info | ponad 9 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Fan morsów
Fan morsów 03.01.2017, 09:33
Wszystkiego najlepszego dla Pana prezea z okazji urodzin :0) 100 lat z Morsmai
Nastka
Nastka 03.01.2017, 10:11
Radzio wszystkiego dobrego i dalszych sukcesów.
Jesteście Super
Jesteście Super 03.01.2017, 06:09
Wspaniała akcja, BRAWO Morsy.
Jędrek
Jędrek 02.01.2017, 20:04
I ciągle te ręce nad powierzchnią wody. Jak kapię się inaczej.

Pozostałe