Kościerzyna. Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę!

  • 04.01.2017, 10:59 (aktualizacja 05.01.2017, 13:11)
  • Agnieszka Wróblewska
Kościerzyna. Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę!
3 stycznia o godzinie 10.00 w 9 miastach województwa pomorskiego rozpoczął się I etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. W Kościerzynie 150 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych wzięło w niej udział.

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie składa się z trzech etapów, pierwszym z nich jest pisemny test z 20 pytaniami jednokrotnego wyboru, i to z nim we wtorek zmierzyli się międzyinnymi uczniowie kościerskiego Ekonomika. 

Tegoroczna edycja turnieju odbywa się pod hasłem „Ja strażnik” i ma za zadanie sprawdzić stan wiedzy uczniów z zakresu szerokorozumianego bezpieczeństwa:

Tomasz Smuczyński – komendant Straży Miejskiej w Kościerzynie: Ma sprawdzić ich stan wiedzy w zakresie bezpieczeństwa, tego co się dzieje wokół nich,  kto stoi na straży prawa, jak powinni się zachować w różnych sytuacjach. Ta Olimpiada ma pokazać jak Ci młodzi ludzie są przygotowani i na co powinni jeszcze zwrócić uwagę.

Drugi etap podobnie jak pierwszy to test, zawierający jednak już nieco trudniejsze pytania. Wyzwaniem jest finał, w którym należy przygotować autorską pracę pod tytułem „Ja strażnik”  wcielając się w rolę strażnika miejskiego w swoim mieście. A jest o co walczyć, gdyż nagrody są atrakcyjne:

Tomasz Smuczyński – komendant Straży Miejskiej w Kościerzynie: Głównym organizatorem Olimpiady jest Straż Miejska w Gdańsku wspólnie z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną, ta szkoła oferuje główną nagrodę w postaci darmowego indeksu na wybrany przez zwycięzcę kierunek, dodatkowo jest nagroda dla koordynatora, czyli tej osoby, która przygotowywała finalistę, zwycięzcę, dla niego przygotowany jest kurs, studia podyplomowe na tej uczelni, też oczywiście za darmo.

W Kościerzynie do pierwszego etapu Olimpiady ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych zgłosiło się ponad 150 osób, drugi etap zmagań młodych ludzi odbędzie się już 1 lutego.

 

 

Agnieszka Wróblewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jaki
jaki 05.01.2017, 10:40

"studnia podyplomowe" - to jakaś współczesna, nowoczesna studnia?

Pozostałe