"Ferie zimowe z KDK - warto!"

  • 05.01.2017, 14:15 (aktualizacja 13.01.2017, 10:33)
  • Krzysztof Wencki
"Ferie zimowe z KDK - warto!"
O zimowej ofercie przygotowanej przez Kościerski Dom Kultury rozmawiamy z dyrektorem placówki - Janem Dittrichem.

16 stycznia w województwie pomorskim zaczynają się ferie zimowe, czyli dwa wolne od szkoły tygodnie. Uczniowie, którzy spędzą je w Kościerzynie będą mieli co robić? KDK organizuje dwa turnusy zajęć. Dzieci w jakim wieku mogą w nich uczestniczyć? Jaki jest program tych ferii? Czy są one płatne?

Zimowe Ferie odbędą się też w Strzelnicy. Zajęć nie poprowadzi jednak Teresa Preiss, która zrezygnowała z pracy w Centrum Kultury Kaszubskiej. 

A jak z ofertą Kina Remus? Najmłodsi znajdą w czasie ferii coś dla siebie?

Przed nami 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kościerzyna tradycyjnie zagra z Jurkiem Owsiakiem. Czy wiadomo już, jak wielu będzie wolontariuszy?

Powiedzieliśmy też kilka słów o tym, co dzieje się w budynku KDK.

 

 

Krzysztof Wencki

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jest
Jest 21.01.2017, 22:49
Jaki szef kultury tak i Jego zaloga za grosz kultury A ta K S do bani
Miernota Majewski i jego miernoty
Miernota Majewski i jego miernoty 10.01.2017, 16:49
Dietrich znowu nie wytrzeźwiał, że klepie androny??? Takich miernych typków jak Ditrich, czy Konkol Majewski trzyma. Bo miernota gromadzi koło siebie jedynie miernoty i pijaczków.
w pełni się zgadzam
w pełni się zgadzam 11.01.2017, 07:36
teraz Majewski zatrudnił w MOPSie jeszcze jednego pomocnika, pana Sebastiana który odszedł z Lubiany aby być bliżej "mentora"
podobno
podobno 18.01.2017, 21:47
podobno go zwolnili a nie sam odszedl
panie Janie panie Janie
panie Janie panie Janie 10.01.2017, 12:06
pora wstać, pora wstać, niech pan wstanie bo KDeK zostanie sprzedany z panem?
już czas na zmianę Dyrektora
już czas na zmianę Dyrektora 09.01.2017, 06:57
czas aby ten urząd objęła osoba nowa, młoda i kreatywna
kolo
kolo 09.01.2017, 14:06
Zmieniają się burmistrzowie, zmieniają starostowie, a Jan cały czas na swoim stołku. Dziwne to.
Masz rację
Masz rację 09.01.2017, 12:27
i takie osoby już pracują w administracji ale...nie są z nadania politycznego i nie są radnymi aby mogli zostać dyrektorem.
demot
demot 07.01.2017, 10:45
A Jan ma nadal problemy z wypróżnieniem i konflikt z fryzjerem
Marianna
Marianna 07.01.2017, 09:50
jaki dyrektor taka kultura-na innego nas nie stać? ale to znowu uwarunkowane jest politycznie-radny powiatowy wspierający Alę
zanna
zanna 06.01.2017, 10:52
Kino zarabia żeby Ditrich sobie ***z wyremontował w KDK , ty się chłopie za robotę bierz, a nie całe życie żerujesz na kimś!!!
To jest skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To jest skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!! 05.01.2017, 18:46
Ten pan pseudo dyrektor od kultury nawet się nie potrafi dobrze wysłowić. Wstyd dla miasta
R.G
R.G 05.01.2017, 18:29
Wierzysko zasypane
:)
:) 05.01.2017, 18:59
Ryszart Gałganowski bucu to znowu ty?
DROGA REDAKCJO - głupoty piszecie!
DROGA REDAKCJO - głupoty piszecie! 05.01.2017, 18:14
z tego co wiem to ferie zaczynają się za dwa tygodnie. Proszę weryfikować informacje które publikujecie.
R.
R. 05.01.2017, 18:11
Śnieg zasypał Kościerzynę
Władza śp i!!!
Za co płacimy podatki
jojo
jojo 05.01.2017, 17:57
terenia już sie nachapała
NIE przyszła "dobra zmiana"
NIE przyszła "dobra zmiana" 05.01.2017, 18:08
Sebastian zastąpi Terenie, młodszy no i od Majewskiego
szkoda Tereni
szkoda Tereni 05.01.2017, 20:56
Terenię zastąpi Tomek, bo to on pod nią dołki kopał, a Sebastian z tego co wiem nie chciał aby odeszła, ale nic nie poradził tak Tomek naciskał. Zresztą zobaczymy czy masz rację i kto obejmie Strzelnicę, wtedy się okaże czy kłamiesz, czy mówisz prawdę, czy niszczysz dobre imię kolejnej osoby. Tylko po co?
Obserwatorka
Obserwatorka 06.01.2017, 08:59
Jeśli Terenia prowadziła zajęcia w Strzelnicy równie nieudolnie jak sesje rady miasta, to zmiana osoby prowadzącej zajęcia w Strzelnicy jest uzasadniona.
Obserwator
Obserwator 06.01.2017, 11:28
Strzelnica była prowadzona z wielką pasją. To było powołanie pani Tereni. Co innego rada miasta.Trzeba to rozdzielić. Uważam, że strzelnica powinna być nadal pod jej opieką. Bo to robiła z wielkim sercem.
Mieszkanka
Mieszkanka 07.01.2017, 10:07
Emerytka Pani Terenia w Strzelnicy nie pracowała dla idei, pobierała za tą działalność niezłe gratyfikacje. Dlatego jej obowiązkiem było sumienne wykonywanie czynności zawartych w umowie o pracę. Ciekawi mnie, czy obecnie nie będąc już na etacie wykona coś społecznie z dawnych czynności w Strzelnicy.
czeslaw
czeslaw 07.01.2017, 11:35
Droga pani K S proszę się nie popisywać swoją elokwencją, wystarczająco pani się już popisała swoimi mądrościami w zarządzaniu Strzelnicą kilka lat temu . Ale ...... Czas biegnie...
Obserwator