Kościerzyna. Zawzięta walka UKS PCM z AZS Łączpol AWFiS

• 09.01.2017, 10:52 (aktualizacja 11.01.2017, 13:15)
  • koscierzyna24info | ponad 9 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!
7 stycznia UKS PCM Kościerzyna zmierzył się z drużyną z Gdańska. Mecz zakończył się przegraną kościerskiego zespołu.

Od pierwszych minut meczu na boisku dominował zespół z Gdańska. Skuteczna ofensywa oraz celne rzuty na bramkę spowodowały, że rywalki kościerskiej drużyny zyskały znaczną przewagę punktową i zakończyły pierwszą część spotkania z wynikiem 15:9.

W drugiej połowie meczu gospodynie ze wszystkich sił próbowały odrobić straty. W 36. minucie celny rzut Justyny Belter zmniejszył przewagę rywalek już tylko do czterech bramek. Kościerskiej drużynie zabrakło jednak skuteczności rzutowej. Nieudane akcje UKS PCM potrafiły wykorzystać podopieczne Edyty Majdzińskiej bardzo szybko przechodząc do ataku. Mecz zakończył się wynikiem 29:21 dla drużyny z Gdańska.

Najskuteczniejszą atakującą kościerskiej drużyny okazała się Magdalena Ziółkowska, warto również wyróżnić Iwonę Łoś – nową zawodniczkę zespołu, która stanęła na bramce UKS PCM Kościerzyna.

A jak sam trener ocenia mecz rozegrany przez swoją drużynę:

Dariusz Męczykowski – trener i manager UKS PCM: Oddaliśmy bardzo dużo rzutów, które bramkarka złapała lub były obok. Co najważniejsze trochę ta koncepcja dobrej obrony, kombinowanej obrony i przenoszenie szybkich akcji do przodu przynosi efekt. Tylko trzeba skuteczniej rzucać, jeśli będą skuteczniej rzucać to będzie tego efekt.

Następny mecz jaki czeka nasze zawodniczki odbędzie się w Nowym Sączu już 14 stycznia. Trzymamy kciuki!