Kościerzyna. Gala Wolontariatu 2016!

  • 12.01.2017, 09:55 (aktualizacja 13.01.2017, 11:44)
  • koscierzyna24info | ponad 9 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!
Kościerzyna. Gala Wolontariatu 2016!
11 stycznia odbyła się Gala Wolontariatu 2016. Na uroczystości podsumowano pracę wolontariatu oraz nagrodzono wolontariuszy z powiatu kościerskiego.

 

W uroczystej gali udział wzięło kilkadziesiąt osób. Celem tego spotkania było podsumowanie całorocznej pracy wolontariuszy oraz docenienie działań jakie podejmują dla dobra innych:
 

Ilona Kleinschmidt – koordynatorka Kościerskiego Centrum Wolontariatu: Myślę, że takie akcje jak Gala Wolontariatu pomagają i wspierają tych ludzi, to co robią i to napędza ich do działania wiedzą, że gdzieś tam jest ktoś kto chce ich wyróżnić, kto docenia to co robią dla innych ludzi.

Wśród przybyłych gości wyróżniono wolontariusza 2016 roku oraz organizację najbardziej przyjazną wolontariuszom w powiecie kościerskim. Nagrodzone zostało Szkolne Koło Caritas w PZS nr 1, natomiast zaszczytny tytuł Wolontariusza 2016 roku otrzymał Sebastian Lemke:

Sebastian Lemke – Wolontariusz 2016: Chwała się należy tym wszystkim, którzy tutaj działają to nie jest nigdy praca jednej osoby, ale to jest praca wielu osób, przy wigilii na 250 osób, to jest ogrom działań  Gabrieli Ćwikałowskiej, Mirka Kalińskiego, wszystkich sponsorów, działaczy przy każdej akcji  działa masa ludzi i  jedna osoba nie powinna zbierać chwały, a właśnie Ci wszyscy którzy działają.

Akcjami jakie najbardziej zapadły w pamięć kościerskim wolontariuszom oraz mieszkańcom naszego miasta były Bukiety dla Panny Zelno, Wyścig Kaczek oraz w ostatnim czasie zbiórka na rzecz chorego na nowotwór oka Kornelka, jednak to nie wszystko:

Ilona Kleinschmidt – koordynatorka Kościerskiego Centrum Wolontariatu: Też szlachetna paczka jest takim ważnym momentem, gdzie ci wolontariusze muszą się jakby zebrać w grupę i zaangażować, także  też na pewno szpital jest takim miejscem gdzie ten wolontariat to trudny wolontariat, ale młodzież nie odpuszcza i też tam uczęszcza


Kolejny rok oraz kolejne wyzwania przez wolontariuszami, najbliższą akcją która nie obejdzie się bez ich wsparcia jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – odbędzie się ona już 15 stycznia!

 

 

 

koscierzyna24info | ponad 9 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wolontariusz
Wolontariusz 12.01.2017, 12:29
Działania wolontariuszy są czesto bardzo trudne i odpowiedzialne. Krytykować taką pracę jest łatwo, ale samemu się udzielać już jest bardzo ciężko. Czy młodzi, czy starsi, czy uczeń, czy burmistrz to kazdy może pomagać i niejednokrotnie pomaga i chwała im za to. A co do malkontentów to i Wy czasami możecie potrzebować drugiej osoby i dopiero wtedy pewnie docenicie ich działania.
Wy czasami możecie potrzebować drugiej osoby....
Wy czasami możecie potrzebować drugiej osoby.... 12.01.2017, 13:15
Mi nikt nie pomógł jak potrzebowałem pomocy, większość z tych co masz na myśli odwróciła się plecami. To o czym piszesz to polityka w której kreujesz jeden wizerunek NIC NIE MOGĘ który pokazuje się gdzie tylko może a zwłaszcza jak coś daje. Pamiętaj prawdziwy wolontariusz robi to bezinteresownie i bez fleszy reporterów.
Zenek
Zenek 12.01.2017, 13:40
Nie wszystkim można pomóc. Niektórzy pomocy nie przyjmują. Inni jak Ty piszą po to aby ośmieszyć burmistrza pomiędzy wierszami. Twój tekst NIC NIE MOGĘ stosujesz codziennie w wielu wypowiedziach. Wcale Ci nie chodzi o pomoc. Taka postawa jaką prezentujesz jest zła. Niszczy to co w ludziach dobre. Możesz coś zrobić dla innych. Po prostu nie niszcz innych. To wszystko.
Michał
Michał 12.01.2017, 17:09
Sam się ośmiesza i to wielokrotnie, puste gesty, brak ogłady, sztuczne uśmiechy. Niestety to człowiek apodyktyczny i bez pojęcia o tym czym powinien się zająć. Może to nie mój problem ale Miasto też jest moje a jako wyborca mam prawo do własnego zdania.
"Jaki maja w tym cel?"
"Jaki maja w tym cel?" 12.01.2017, 12:01
"....bo są ludzie i ludziska..." pełna zgoda "przyjacielu" ale jak się widzi "mikołaja" co NIC NIE MOGĘ to ręce opadają do dalszej pracy...
...wszystkich sponsorów, działaczy przy każdej akcji...
...wszystkich sponsorów, działaczy przy każdej akcji... 12.01.2017, 11:23
wolontariat opiera się na wielu osobach które wpłacają pieniądze, dają rzeczy, jedzenie które następnie w świetle fleszy obiektywów są "darowane" przez POlityka jak ze swojej kieszeni....sam mam to i innym dam
Wolontariusz
Wolontariusz 12.01.2017, 11:42
Zapraszam do działania w szpitalu wśród chorych dzieci, zapraszam do działania w szlachetnej paczce, zapraszam do domu opieki społecznej do osob starszych, zapraszam na zbiórki nie tylko na Kornelka. Daj swój czas i serce. Jak sie pojawi taki krytykant to się nie poddawaj, bo są ludzie i ludziska. Ci ktorzy nic nie robią dla innych to najbardziej też szkodzą. Jaki maja w tym cel? Trudno powiedzieć. Trzeba po prostu robić swoje najlepiej jak się potrafi.
brawa
brawa 12.01.2017, 10:56
Brawo dla KCW. Gratulacje dla nagrodzonych.

Pozostałe