Działania w ramach kampanii „Dajmy siebie innym” ciąg dalszy

  • 12.01.2017, 11:36 (aktualizacja 13.01.2017, 11:44)
  • Mat. nadesłane
Działania w ramach kampanii „Dajmy siebie innym” ciąg dalszy
Kampania „Dajmy siebie innym” zgodnie z założeniami konsoliduje osoby, służby i organizacje w celu wsparcia dziecka i rodziny.

Po zorganizowaniu działań na rzecz  środowiska rodzin zastępczych w minionym roku to znaczy:
a) wrześniowym pikniku dla rodzin zastępczych  pod hasłem „Zdrowa rodzina, trzeźwa rodzina”, 
b) październikowej konferencji pod nazwą „Dialog na rzecz dziecka jako element skutecznej współpracy służb działających w obszarze wsparcia dziecka i rodziny”, 
c) listopadowej kampanii „19 dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży”, 
d) grudniowego „Spotkania z Mikołajem” dla dzieci,
c) udzielanej pomocy specjalistycznej,  

przyszedł czas na działania Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych „Dolina Tęczy”. Członkowie Stowarzyszenia zdecydowali się na podjęcie działań społecznych, które świetnie korelują z założonymi kampanii „Dajmy siebie innym”. W ramach kampanii propagowano idee wolontariatu. Dzieci dzięki pracy w roli wolontariuszy nauczyły się dostrzegać innych potrzebujących. Pod koniec października Stowarzyszenie wraz ze swoimi wychowankami zorganizowało akcję pod hasłem „Pamiętamy…”. Akcja polegała na porządkowaniu zaniedbanych nagrobków najbliższych zmarłych jak też bohaterów II wojny światowej. Była to okazja do nauki szacunku dla zmarłych oraz lekcja historii. Spontanicznie w grudniu Stowarzyszenie włączyło się w akcję pomocy Kornelkowi, współorganizując festyn w celu zbiórki środków finansowych na leczenie chłopca z naszego powiatu. Jeszcze w grudniu przedstawiciele rodzin zastępczych udali się wraz z dziećmi do Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii w Gdańsku na oddział Hematologii dziecięcej z mikołajkowymi upominkami.

W styczniu  Stowarzyszenie planuje organizację balu karnawałowego.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie ponadto informuje, że organizuje grupę szkolącą dla chętnych do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłoszenia się do Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej w PCPR ul. Krasickiego 4 pok. 16. 

Mat. nadesłane

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe