MIASTO NAGRODZIŁO NAUCZYCIELI

  • 16.10.2015, 12:29 (aktualizacja 22.10.2015, 12:48)
MIASTO NAGRODZIŁO NAUCZYCIELI
14 października swoje święto obchodzili pracownicy oświaty. Dzień Edukacji Narodowej to co roku okazja do wyróżnienia nauczycieli, których praca przynosi najlepsze efekty dla uczniów i szkół.

Na środowej uroczystej Sesji Rady Miasta pojawili się nie tylko radni i burmistrz, ale też zaproszeni nauczyciele. Władze uhonorowały w tym roku 25 reprezentantów wszystkich miejskich szkół. Nagrody wręczali: Burmistrz Michał Majewski, przewodnicząca Rady Teresa Preis i przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Jarosław Breza.

W ten sposób miasto dziękowało nauczycielom. A jest za co. Wśród wyróżnionych znalazł się Wojciech Pobłocki, którego podopieczna Weronika Lizakowska wywalczyła w tym roku Mistrzostwo Polski Juniorów w biegu na dystansie 1 500 metrów i dostała się tym samym do Kadry Narodowej.

Wojciech Pobłocki - nauczyciel SP nr 1 i trener KUKS Remus Kościerzyna: Udało jej się zdobyć w tym roku ten złoty medal upragniony. Swoją edukację zaczęła w Szkole Podstawowej nr 4. Pani Danka Gerbatowska była nauczycielką. Została mi przekazana i po pięciu latach pracy, takiej intensywnej, dziewczyna uderzyła w tym roku imponująco. Udało się jej zająć pierwsze miejsce w tabelach krajowych na 1 500 metrów z bardzo dobrym wynikiem 4:32.

Sukcesy uczniów to jeden z najprzyjemniejszych momentów dla nauczycieli. Burmistrz Michał Majewski przypominał jednak, że to trudny i bardzo wymagający zawód. Dlatego tak ważne jest, by co roku pamiętać o nagrodzeniu ich wysiłków.

Michał Majewski – burmistrz: Ja myślę, że jest ich wielu. Wielu nauczycieli, którzy władają duże serce. A przede wszystkim w obecnych czasach. Myślę, że teraz jest to cięższa praca. Kiedyś ten szacunek dla nauczycieli był większy. I myślę, że ta praca była też bardziej doceniana. A teraz muszą znacznie więcej pracy włożyć w to, żeby uzyskać szacunek dzieci i młodzieży i żeby dzieci po latach mogły tych nauczycieli dobrze wspominać.

Na szczęście w kościerskich szkołach nie brakuje nauczycieli, dla których praca w szkole nie jest uciążliwym obowiązkiem, tylko prawdziwą pasją.

Alina Cyrzon – nauczycielka w ZSP nr 3: Ta praca przynosi mi dużą satysfakcję. I nie chodzi mi teraz o osiągnięcia, o to, że ma się laureatów konkursów. Ma się takie poczucie, że robi się coś takiego, co przyda i dzieciom i ich rodzicom i, myślę że, w przyszłości nam wszystkim. Więc myślę, że to chyba jest moją największą satysfakcją – praca z dziećmi. Zawsze chciałam być nauczycielką.

Nauczyciele otrzymali już mnóstwo życzeń. Dzisiaj życzymy więc wszystkim uczniom nauczycieli z prawdziwym powołaniem.

Lista nagrodzonych nauczycieli:
Adam Mokwa - SP nr 1
Wojciech Pobłocki - SP nr 1
Katarzyna Wołoszyk - SP nr 1
Dariusz Kisielewski - SP nr 1
Agnieszka Płottke - SP nr 2
Wioleta Troka - Cieszyńska - SP nr 2
Wiesław Trzebiatowski - SP nr 2
Barbara Gostomska - ZSP nr 1
Alicja Hołdys - ZSP nr 1
Alicja Kosznik - ZSP nr 1
Kazimiera Lidke - ZSP nr 1
Bożena Peplińska - ZSP nr 1
Elżbieta Reichel - ZSP nr 1
Alina Teca - ZSP nr 1
Grażyna Nykiel - ZSP nr 1
Alicja Alaburda - ZSP nr 2
Mariusz Kreft - ZSP nr 2
Elwira Kwidzińska - ZSP nr 2
Alina Podsiadło - ZSP nr 2
Gabriela Kreft - ZSP nr 2
Beata Klasa - ZSP nr 3
Danuta Landowska - ZSP nr 3
Maria Szelfer - ZSP nr 3
Alina Cyrzon - ZSP nr 3
Lidia Walewska - ZSP nr 3

 

 

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zbulwersowana
zbulwersowana 23.10.2015, 20:37
Odpowiadając na poniższe komentarze chodziło mi o 3. Nie chciałam zostać dyrektorką, ani nauczycielką w tej szkole bo pracuję w innej branży, ale skoro mój komentarz wywołał tyle negatywów, to znaczy że autorzy sami dostali pracę po znajomości i prawda w oczy kole. W swoim życiu musiałam do wszystkiego dojść własną i ciężką pracą. Smutne jest to, że tyle osób uważa, że wszystko im się należy i wszystko można załatwić za pomocą kontaktów.
Mark
Mark 23.10.2015, 10:41
To prymitywne, żeby pewni dyrektorzy pisali tu tekie prymitywne komoentarze. Dawno niektórzy upadli w moich iczach. Pewnie niedługo niektórych pożegnamy. Zbulwersowana pisała o 3 czy 6 ? Odpowiedz prosze.
Gratulacje
Gratulacje 23.10.2015, 09:45
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym za pasję w działaniu i nauczaniu. A zbulwersowanej przyznajemy medal "Muchy-plujki" za szczególny talent w lataniu i opluwaniu Wszystkich dookoła.
Progi
Progi 21.10.2015, 11:33
Myślę, że zbulwersowana sama chciała zostać dyrektorką ale były zbyt wysokie progi !!!
do zbulwersowanej
do zbulwersowanej 21.10.2015, 11:29
A może właśnie ta dyrektorka nie przyjęła do pracy zbulwersowanej bo się do tej pracy absolutnie nie nadawała i teraz zionie jak gejzer...............
ktoś
ktoś 20.10.2015, 09:52
Zgadzam się z tobą Bili dlaczego tylko nauczyciele.
Bili
Bili 20.10.2015, 08:48
Pracuję jako kierowca zawodowy czy miasto mnie też nagrodzi? Przecież to taka sama praca jak nauczyciel lub jakiś inny zawód? Czy tylko nagrody dostają czyjeś przydupasy?
Belfer
Belfer 20.10.2015, 16:27
Nikogo niczego nie nauczyłeś. Aby zostać kierowcą wystarczy podstawówka i prawo jazdy. Dość prosta robota. Wiec nie ma za co nagradzać.
zmartwiony
zmartwiony 19.10.2015, 23:28
Czyżby zapomniano o Naszym Szanownym p. Stenclu? Dlaczego w tym roku nie dostał medalu?
zbulwersowana
zbulwersowana 19.10.2015, 20:28
Szkoda tylko, że nagrodę dostała Dyrektorka szkoły, która zatrudnia nauczycieli po znajomości, często bez odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia. Sama nie przekazuje wiedzy uczniom, tylko każe przepisywać suche regułki z podręcznika. Ciekawe czy za to ta nagroda???
juras
juras 18.10.2015, 11:30
ok

Pozostałe