"Zawsze opowiadałem się za oszczędnościami"

  • 12.06.2015, 15:15
  • Redakcja koscierzyna24.info
"Zawsze opowiadałem się za oszczędnościami"
W „Przesłuchaniu” gościmy Piotra Lizakowskiego – byłego starostę, a obecnie radnego Rady Powiatu Kościerskiego oraz przewodniczącego rady nadzorczej KOS-EKO.

W grudniu Piotr Lizakowski pożegnał się ze stanowiskiem starosty. Czy decyzja radnych była gorzką do przełknięcia pigułką? Czy teraz, patrząc z perspektywy czasu, nasz gość zmieniłby coś w sposobie zarządzania powiatem? Platforma Obywatelska znalazła się w opozycji. Jak PO odnajduje się w tej nowej roli?

Nowym starostą została Alicja Żurawska z Komitetu Wspólnie dla Powiatu. Od początku podkreślała, że priorytetem będą oszczędności i realizacja planu naprawczego. Czy widać konsekwencję w realizacji tych założeń? Czy dużo zmieniło się w starostwie od czasu zmiany władzy? Zniknęły niektóre wydziały, w tym Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji. Czy zdaniem Piotra Lizakowskiego była to słuszna decyzja?

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ma już nowego dyrektora. To konsekwencja zwolnienia Sylwii Diedrich. Jak były starosta ocenia tę sytuację? Czy rzeczywiście organizacja pracy w PCPR była tak zła, że sprawa musiała trafić do prokuratury? Przypomnijmy, że kontrola wykazała między innymi duży bałagan w dokumentacji, brak nadzoru nad jednostką, złe gospodarowanie pieniędzmi publicznymi publicznymi. Pojawiły się nawet oskarżenia o mobbing. Jaki będzie dalszy ciąg tej sprawy?

Po wyborach mówiono, że wróci pan na stanowisko dyrektora Biura Obsługi Placówek Oświatowych. Zgłosił pan gotowość powrotu do pracy w Urzędzie Miasta, ale to miejsce okazało się jednak zajęte. W marcu burmistrz zadecydował, że zostanie pan przewodniczącym rady nadzorczej spółki KOS-EKO. Czyj był to pomysł? Sytuacja finansowa spółki jest zła, przypomnijmy 11 milionów złotych długu. Jaki jest pomysł na KOS-EKO? Miejscy radni już niechętnie będą patrzeć na udzielanie pomocy finansowej spółce. Skąd więc brać pieniądze? Ceny wody i ścieków wzrosną od lipca o nieco ponad 2%. Czy możliwe są kolejne podwyżki?

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dobrze, że mamy Senatora Bonkowskiego
Dobrze, że mamy Senatora Bonkowskiego 20.10.2017, 06:48
Wspiera inwestycje samorządowe.

Pozostałe