Kościerzyna. Sportowiec w podróży - czyli WANOGA 2017

  • 25.01.2017, 09:25 (aktualizacja 27.01.2017, 11:15)
  • KOSiR
Kościerzyna. Sportowiec w podróży - czyli WANOGA 2017
Miasto Kościerzyna oraz KOSiR, na kolejną edycję spotkania podróżników w Kościerzynie, tym razem zaprosili sportowców. Idea jaka przyświecała organizatorom w tym roku, to promocja Miasta Kościerzyna poprzez jej mieszkańców na sportowych arenach. Dlatego spotkanie było premierowe i zupełnie inne niż wszystkie, gdyż nasi lokalni sportowcy wystąpili w roli przewodników turystycznych i opowiadali o specyficznym podróżowaniu do bliższych lub dalszych miejsc. Aby poznać zalety i uroki odwiedzania nowych miejsc zaprosiliśmy zarówno doświadczonych sportowców, jak i młodszych zawodników, którzy podróżują dopiero od niedawna na zawody, ale za to każda ich podróż jest prawdziwą przygodą - o czym opowiadali osobiście z wypiekami na twarzy. 

Nasi kościerscy sportowcy są niezwykle zajęci, dlatego nie udało się nam zgromadzić wszystkich, których chcieliśmy i którzy mogli by opowiadać anegdoty o wyjazdach. Najlepszym przykładem zapracowania jest Marcin Rekowski, który zaproszenie na spotkanie oczywiście przyjął, choć już następnego dnia wyjechał do Chin na kolejną swoją walkę, którą będzie miał w najbliższy weekend.  

Pierwszym naszym gościem był właśnie Marcin Rekowski, który z dużym poczuciem humoru opowiadał o niektórych swoich zagranicznych niespodziankach, zarówno w amatorskiej jak i zawodowej karierze pięściarza. Zaprezentował również swój pierwszy zagraniczny zwycięski medal i inne nietypowe pamiątki oraz opowiadał o tym, czym różni się wyjazd zawodowca na mecze pięściarskie tak wysokiej rangi. Najważniejsza idea jaka przyświeca naszemu Mistrzowi to niewątpliwie profesjonalizm i niezwykłe zaangażowanie w swoją pracę. 

Dwie kolejne prezentacje to nasze kościerskie kluby sportowe. Miłośnicy pływania zgromadzeni w klubie UKS MANTA opowiadali jak podróżują, z wielką monopłetwą, głównie po Polsce, ale już również, na zawody międzynarodowe. Przedstawiciele klubu przedstawiali też specyficzną, trudną sytuację ich najlepszych zawodników, którzy z niezależnych od nich względów, muszą czasem rezygnować z ważnych występów zagranicznych z powodów finansowych. Mimo takich trudności zawodnicy, z nieskrywanymi emocjami, opowiadali o swoich występach, a sam klub rozwija się bardzo prężnie i trenuje coraz więcej młodych pływaków - z korzyścią dla młodzieży i rodziców.

Drugim zaproszonym na spotkanie klubem byli zawodnicy z KS CHAMPION, których wyjazdy są już dużo liczniejsze. Zawodnicy tego klubu praktycznie co tydzień rywalizują w różnych turniejach, jednak na naszym spotkaniu skupili się na swoich występach europejskich, o tym jak ciekawe jest ich życie podczas kilkudniowych wyjazdów, o tym jakich innych zawodników poznają, jak wygląda czas turniejowy oraz ile czasu i jak spędzają na zwiedzaniu okolicznych miejsc. KS CHAMPION ma na swoim pokładzie zawodników i trenerów, którzy praktycznie zwiedzili cały Świat, jednak jak sami podkreślają jest to wynikiem ciężkiej pracy i systematycznych treningów oraz bardzo dużej ilości występów w rywalizacji krajowej. 

"Na deser" - bo najwięcej do opowiadania miał, niezwykle pozytywnie nastawiony i jak zawsze uśmiechnięty siłacz z Kościerzyny - Sławomir Toczek. Jego relacja była naprawdę wyjątkowa, gdyż ze względu na pokazową dyscyplinę w jakiej występuje oraz na poziom sportowy jaki zawodnik ten prezentuje był on gościem kategorii VIP na największych zawodach, w przeróżnych zakątkach świata. Do najbardziej interesujących relacji należały jego opowieści o wyjazdach do Chin w roku 2005 i 2006 oraz zawody na plażach Wyspy Santa Marta - Karaiby. Na zakończenie strongmen komentował film o swojej kilkudniowej przygodzie na pustyni i wymagającej podróży na quadach. Nasz siłacz zaprezentował  i jest dobrym przykładem jak bardzo ciężko należy pracować na sukces, ale też jak z niego można przyjemnie korzystać. 

Wszystkim prezentacjom towarzyszyły zdjęcia z ich prywatnych albumów. Goście zaprezentowali również najciekawsze sportowe trofea z występów, zadawali publiczności pytania i wręczali nagrody. Organizatorzy zapewnili dla swoich gości - a zasłużonych promotorów naszego Miasta - statuetki: "Kościerska Wanoga 2017 - za promocję Miasta Kościerzyna" oraz wręczyli przydatne pamiątki ze spotkania. 

"Cudze chwalicie, swego nie znacie" Kościerska Wanoga 2017 była okazją, aby poznać swoich sportowców w innej roli. Wszyscy zawodnicy sprostali i temu wyzwaniu, stając przed publicznością z mikrofonem oraz z poczuciem humoru i dystansem do siebie opowiedzieli historyjki ze swego sportowego życia, jakich nie da się usłyszeć na innych imprezach. Dziękujemy im za podjęcie tego wyzwania i sprostanie mu w 100%, dziękujemy za zaangażowanie i stworzenie wspaniałej atmosfery. Życzymy dalszych sukcesów sportowych, osobistych oraz wielu pozytywnych wrażeń z wyjazdów bliskich i dalekich oraz zawsze szczęśliwych powrotów do Waszego Miasta - Kościerzyna i do Waszych Kibiców. 

Kościerska Wanoga wpisała się już w kalendarz wydarzeń rekreacyjnych naszego Miasta. Co roku mamy inną, premierową myśl przewodnią i zapraszamy innych znanych podróżników lub wyjątkowych pasjonatów. Mamy pomysły na kolejne nietypowe wydarzenia, więc już teraz zapraszamy na edycję w roku 2018. 

Spotkanie Kościerska Wanoga 2017 odbyło się 21 stycznia, w siedzibie KOSiR przy ul. Kamiennej 7, na Stadionie Miejskim w Kościerzynie. 

więcej zdjęć na TUTAJ

Organizatorzy:
Miasto Kościerzyna 
Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji 


Zapraszamy do obejrzenia filmu z Marcinem Rekowskim, wkrótce pozostali sportowcy!

 

 

KOSiR

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe