"Miejsc parkingowych zawsze będzie za mało"

  • 05.06.2015, 15:17 (aktualizacja 21.10.2015, 15:28)
  • Redakcja koscierzyna24.info
"Miejsc parkingowych zawsze będzie za mało"
Gościem Marty Gerbatowskiej i Krzysztofa Wenckiego jest Tomasz Smuczyński - komendant Straży Miejskiej w Kościerzynie

Zakończył się sezon grzewczy, a wraz z nim kontrole palenisk domowych, które prowadziła straż miejska. Jakie były wyniki kontroli, czy sytuacja poprawiło się w porównaniu z poprzednim sezonem grzewczym i dlaczego mamy obowiązek wpuścić kontrolujących do domu?

Czy w Kościerzynie często dochodzi do ataków zwierząt na ludzi? Pamiętamy ostatni przypadek, który skończył się groźnym upadkiem starszego pana i urazami głowy. Czy jeśli znajdziemy zwierzę na terenie miasta, to powinniśmy zaalarmować właśnie straż miejską? Co dzieje się później z takimi zwierzętami?

Decyzją Rady Miasta rynek stał się placem. Powstać ma specjalny regulamin dla tego miejsca. Czy w jego tworzeniu będzie uczestniczyła straż miejska? Jakie zasady będą obowiązywały w centrum miasta? Czy w końcu uda się poradzić sobie z osobami pod wpływem alkoholu i bezdomnymi przesiadującymi na ławkach?

Mieszkańcy Kościerzyny często narzekają na zbyt małą ilość miejsc parkingowych i na to, że za niektóre miejsca muszą płacić. Przydałoby się więcej bezpłatnych parkingów w Kościerzynie? Czy taki pojawi się w miejsce Dworca PKS? W programie poruszyliśmy sprawę, która wielu mieszkańców zaskoczyła, a wręcz oburzyła. To wiadomość o pojawieniu się parkomatów przy szpitalu.

Nie zabrakło też tematu Bractwa Kurkowego. Nasi Widzowie mogli zobaczyć relację z balu królewskiego. To jest bardzo uroczyste wydarzenie i jedna z najważniejszych tradycji brackich. Bal organizuje król, w tym roku był to pan Marek Flisikowski, ale to właściwie zwieńczenie jego panowania. W królewskim strzelaniu został już wyłoniony nowy król i jego rycerze. Kto wykazał się najcelniejszym okiem? Czy do bractwa dołączają nowi członkowie?

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe