Kościerzyna. Podsumowanie ferii z Kościerskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji!

  • 27.01.2017, 11:24 (aktualizacja 30.01.2017, 14:22)
  • koscierzyna24info | ponad 9,5 tysiąca osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!
Kościerzyna. Podsumowanie ferii z Kościerskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji!
Tegoroczne ferie zimowe zorganizowane przez Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji obfitowały w różnego rodzaju atrakcje.  Jedna z nich to Lodowisko Miejskie!

Pierwszy tydzień sportowych ferii skierowany był do wszystkich, którzy nie opanowali jeszcze jazdy na łyżwach i tak, od poniedziałku do soboty włącznie, trener udzielał wskazówek na temat tego jak prawidłowo zachować się na lodowisku. Jednak to nie wszystko, co Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaplanował na tegoroczne ferie:

Zbigniew Richert – dyrektor KOSiR: Jak co roku mamy jeden tydzień ferii wspólnie ze świetlicą MOPSu, organizujemy zajęcia sportowo – świetlicowe, trochę rekreacji przy grach planszowych na przykład, co w tym roku bardzo mocno promujemy, trochę ruchu oraz jak zwykle sztandarowa impreza czyli Lodowisko Miejskie.

W drugi tydzień ferii kościerskie Lodowisko Miejskie przeżywało prawdziwe oblężenie, padła nawet rekordowa ilość wejść w tym sezonie, co niewątpliwie przekłada się na osiągane wyniki finansowe:

Zbigniew Richert – dyrektor KOSiR: Dwa dni temu to był największy nasz sukces finansowy, jeszcze były grupy zorganizowane, które płacą przelewami, więc tak naprawdę bardzo dobrze, dużo ludzi przychodzi. Podsumowanie frekwencji my robimy co roku, więc na bieżąco nie mamy statystyk, ale na koniec sezonu na pewno na naszej stronie internetowej pojawi się informacja ile nas odwiedziło szkół i ile było wejść indywidualnych.

Lodowisko obsługiwane jest przez dwie do trzech osób w zależności od znajdujących się na nim odwiedzających. By móc wejść na taflę lodu należy uprzednio wypożyczyć łyżwy i zapoznać się z regulaminem. A jak wyglądają początki przygód z łyżwami i na co należy zwrócić uwagę?

Uczestnik zabawy na lodowisku: Na początku było trochę trudno, było kilka wywrotek, ale ogólnie było bardzo dobrze. Najlepiej na początku stać przy barierce, jeździć przy bandzie i z kaskiem. 

Kościerskie Lodowisko Miejskie ma funkcjonować tak długo, jak pozwolą na to warunki pogodowe, a póki co zimowa aura nie zamierza odpuścić.

 

 

koscierzyna24info | ponad 9,5 tysiąca osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe