"6" ma 30 lat

  • 22.10.2015, 11:58 (aktualizacja 27.10.2015, 11:36)
"6" ma 30 lat
16 października Szkoła Podstawowa numer 6 w Kościerzynie obchodziła trzydziestolecie swojego istnienia. Najważniejszym punktem szkolnych uroczystości było nadanie Gimnazjum nr 1 imienia ks.dr. Bernarda Sychty oraz przekazanie nowego sztandaru.

Szkoła istnieje od 1985 roku. Trzydzieści lat temu w 34 oddziałach naukę rozpoczęło 971 uczniów. Pierwszym dyrektorem został Jerzy Pawłowski, a jego zastępcami Maria Słupikowska i Irena Basendowska.

 

Obecnie do Zespołu Szkół Publicznych nr 1 uczęszcza ponad tysiąc uczniów, których uczy 90 nauczycieli. Placówką zarząda Grażyna Nykiel oraz dwie wicedyrektor: Alicja Kosznik i Hanna Plichta.

 

Podczas szkolnej gali wśród zaproszonych gości pojawili się absolwenci, byli dyrektorzy szkoły oraz samorządowcy. Uroczystość stanowiła doskonałą okazję do wspomnień, do których wracał między innymi Dariusz Męczykowski - były dyrektor tej szkoły.

 

Szkoła przygotowywała się do jubileuszu już od marca. Uczniowie wzbogacali wiedzę o patronie, a szkoła organizowała wycieczki do miejsc związanych z życiem i pracą ks. Bernarda Sychty. Niewątpliwe ważnym punktem gali było przekazanie nowego sztandaru dla szkoły.  

 

 

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysiek
Krzysiek 29.10.2015, 20:43
Cudowna szkola. Wiele wspomnien - przede wszystkim zmykanie na boisko szkolne tylko po to aby pograc w warszawe. Wielu wspanialych ludzi - przyjaciele, koledzy, nauczyciele, pracownicy szkoly. Pozdrowienia i wielu sukcesow w ciezkim zawodzie jakim jest zawod nauczyciela, badz to juz na emeryturze, przede wszystkim p. Pałubickiemu, p. Pawlowskiej, p. Wozniak. Oby uczniowie spotykali na swojej drodze tak wymagajacych, a jednoczesnie sprawiedliwych i pomocnych nauczycieli. Dziekuje. Rocznik 93-2003
zniesmaczony
zniesmaczony 24.10.2015, 21:16
wszedzie Daruś, gdzie nie spojrzysz,wszędzie go pełno-pamiętamy jego wyskoki za czasów dyrektorowania tą szkołą,oj,dobrze pamietamy-nie da się zapomnieć,on jest jedyny w swoim rodzaju
jarek
jarek 24.10.2015, 21:19
PRAWDA I SAMA PRAWDA
demot
demot 24.10.2015, 20:39
Sorry, ale tą szkołą zawsze zarządzały miernoty, z wyjątkiem pierwszego Dyrektora mgr Jerzego Pawłowskiego
max
max 24.10.2015, 21:22
zgadzam sie z tobą
REALISTKA
REALISTKA 23.10.2015, 09:03
Jak nauczycielom tak ciężko to niech zakładają swoje firmy i zarabiają grubą kasę! Tak stękają że ciężko i źle ale każdy ciągnie po dwa etaty w różnych szkołach! Rozwiązanie jest proste: GÓRNICY DO SZKÓŁ A NAUCZYCIELE DO KOPALNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uczniowie absolwęci
Uczniowie absolwęci 22.10.2015, 21:49
Co za wstyd czy nie pamięta się dlaczego Męczykowski zleciał z stołka w szkole nr 6. Jaka była sytuacja z dziewczynkami. To się pamięta. A teraz tego się nie pamięta, nadużycia alkoholu tak było. Jak można było do tego typu sytuacji doprowadzić pokazując czarną stronę tej szkoły Panie Męczykowski my to pamientamy.
WIDZ
WIDZ 22.10.2015, 15:13
ZNOWU MĘCZYKOWSKI ? NIEDŁUGO WYSKOCZY NA PAPIERZE TOALETOWYM I ZROBI - A KUKU !
ja
ja 22.10.2015, 14:01
Do tego poniżej. Nie wiesz co bredzisz ośle. Trza było się uczyć i zostać nauczycielem jak to taki miód.
Tylko nieuk i ignorant może tak mysleć.
Nie jestem nauczycielem, żeby nie było.
do ja
do ja 23.10.2015, 09:00
Nie masz pojęcia o moim wykształceniu więc nie wypowiadaj się! W kwestii bezzasadnych przywilejów zapomniałem jeszcze o rocznym urlopie dla poratowania zdrowia, na który można pójść 3 razy i nadgodzinach wypłacanych w okresie wakacji... TYPOWY SOCJALIZM!
``
`` 23.10.2015, 15:46
3 razy?! doinformuj się matole
do cymbała
do cymbała 24.10.2015, 19:37
Doinformowałem się i mam rację...:)
do darmozjadów
do darmozjadów 22.10.2015, 13:11
Szkoda, że nie podano ilu nauczycieli pracowało 30 lat temu. Z tego wychodzi, że na jednego nauczyciela przypada dzisiaj ok. 12 uczniów! Do tego 18 godzin tygodniowo! W sumie ponad 3 miesiące wakacji! ŻYĆ NIE UMIERAĆ! CZY SIĘ STOI CZY SIĘ LEŻY...

Pozostałe